Volkswagen Polo 1.6 16V GTI (2000)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Polo 1.6 16V GTI |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2000 |
Jaar van aanschaf | 2000 |
KM-stand laatst | 200.500 km |
Van een oud vrouwtje geweest
- 188.000 km
07-07-2000 hebben mijn ouders deze Polo GTI nieuw in ontvangst genomen als auto voor mijn moeder.
Zij heeft er ruim 16 jaar in gereden en vorig jaar eindelijk een nieuwe auto aangeschaft, waardoor ik de Polo kon overnemen als liefhebbers-/hobby object.
Ik wilde al een tijd een hobby-auto en de combinatie 1e eigenaar en wie dat is geweest, wetende hoe ermee om is gegaan, originaliteit, algemene staat en natuurlijk de auto an sich zeiden mij dat áls ik een hobby-auto zou willen nemen, het deze moest zijn! Daarnaast speelt ook een stukje "family heritage" mee.
Ik wil de auto in originele staat houden, maar indien er iets vervangen moet worden in de toekomst zal ik waar mogelijk vervangen met performance onderdelen (zoals bijv. remmerij).
Ervaringen
- 200.500 km
Bijna een jaar heb ik de Polo nu in bezit en recentelijk de magische grens van 200.000 km mogen passeren.
Een korte opsomming van de auto als volgt:
UITERLIJK
Is natuurlijk persoonlijk, maar ondanks zijn 17 jaar vind ik de Polo nog steeds erg fris en tijdloos ogen. De standaard Xenon koplampen, honingraat grille, sportonderstel (10mm verlaging af-fabriek) en lichtmetalen velgen helpen daar wel bij natuurlijk en geven de Polo wat meer "body".
MOTOR
De atmosferische 1.6 16V motor levert 125 pk bij een enthousiaste 6500 tpm. De redline ligt op 7000tpm en hierbij brult hij het uit! Vanaf 5000tpm treed de variabele kleppentiming in werking en dit voel én hoor je duidelijk. Een erg fijne motor die gretig aan het gas hangt.
Echter betekend dat niet dat er niet rustig mee gereden kan worden, de motor wordt nooit nerveus, ook niet in de stad bijvoorbeeld.
Mijn gemiddelde verbruik is 1 op 14 à 15 km. De auto wordt bij mij alleen voor het weekend/leuke ritjes gebruikt en daarbij wordt soms behoorlijk doorgereden.
WEGLIGGING
Daar gaat het natuurlijk om bij een "hot hatch". Vooral de combinatie tussen sportiviteit en allround-driveability spreken mij erg aan. Wil je hoeken of sturen, dan kun je hoeken of sturen. Er zullen wellicht nog strakker sturende alternatieven zijn, alleen zullen zij het comfort van de Polo niet benaderen. De auto is prima om snelweg of rustige kilometers mee te maken. De auto is sportief maar zeker niet stuiterig of hard.
INTERIEUR
Hier onderscheid de Polo (naar mijn mening) zich van andere vergelijkbare hot hatches. Het interieur steekt goed in elkaar en ziet er strak en vrij tijdloos uit. Weinig kraakjes/rammeltjes en alles werkt erg prettig. Natuurlijk blijft het een B-segment auto met dito interieur; verwacht geen Rolls-Royce (uiteraard).
Ervaring leert wel dat verlaagde c.q. aangepaste Polo's wat meer rammeltjes kunnen geven maar dit is natuurlijk inherent aan een straffer onderstel.
PROBLEMEN / DEFECTEN
Ik heb zelf gelukkig weinig problemen gehad en ook in het verleden heeft mijn moeder niets gehad buiten regulier onderhoud om; een enkele keer een sensor her of der vervangen die wat errors geeft. Goed onderhoud is het halve werk dus (denk ik).
Daarnaast een dynamo die na 17 jaar de geest gaf (mag dan ook wel een keer toch?).
EINDOORDEEL
Een fijne auto die standaard goed is uitgerust met o.a. Xenon, elektrische ramen, elektrische spiegels + verwarmd, lichtmetalen velgen met rode remklauwen, sportstoelen etc. Sommige modellen zijn zonder airco maar de meeste beschikken hierover. Lederen bekleding, navi en glazen schuif-/kanteldak waren eigenlijk de enige opties.
Goede rijeigenschappen, hoewel de bandenkeuze hier wel een erg groot verschil kan maken. Benzineverbruik kán wat hoger zijn daar de auto wel uitnodigt tot sportief rijden.
De totale kwaliteits- en afwerkingsindruk van deze auto is goed, zowel interieur als exterieur.
WAAROP LETTEN BIJ AANSCHAF / TIPS
1. Deze Polo's (bouwjaar 1995-2001) staan bekend om problemen met de versnellingsbak; dit zijn oudere types die eigenlijk niet voor vermogens tot 125PK geschikt zijn. Daarnaast zit er op deze bakken een keerring die gaat lekken, waardoor de bak op een gegeven moment zonder olie kan komen te staan. Doorrijden is funest. Symptonen zijn o.a. bijgeluiden en moeilijk schakelen / in de versnelling gaan, let hier goed op bij een eventuele proefrit. Zeker bij een eventueel "getuned" exemplaar.
Ik heb de versnellingsbak preventief laten reviseren à 500 Euro, dit om eventuele grotere defecten/reparaties te voorkomen.
2.De 6N2 GTI is standaard met Xenon koplampen geleverd, een auto zonder deze heeft een aanzienlijke kans op voorschade waarna gewone halogeen units zijn teruggeplaatst. Loop weg en koop een andere.
3. De 6N2 is over het algemeen goed beschermd tegen roest, soms kan in de wielkasten wat roest ontstaan.
4. Hoewel VW zelf 90.000 km adviseert, wordt het aangeraden de distributieriem vanaf 40.000 km in de gaten te houden en waar nodig te vervangen.
5. Deze motor is "afgesteld" op Euro 98 of hoger; Euro 95 tanken kan natuurlijk ook maar kan in sommige gevallen ervoor zorgen dat het motormanagement lampje aangaat (daar de lambda sensor afwijkingen registreert).
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.