Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 120pk Comfortline (2015)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Passat Variant 1.6 TDI 120pk Comfortline |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2015 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand bij aanschaf | 33 km |
KM-stand laatst | 25.000 km |
Eerste 5000km met de nieuwe Volkswagen Passat
- 5.000 km
Op 8 januari heb ik mijn nieuwe auto kunnen ophalen. Sneller dan gepland. Ik heb de auto besteld in Oktober en kreeg een verwachte leverweek in begin februari. De auto is dus ruim 4 weken eerder geleverd dan gepland. Dat is natuurlijk al een goed begin!
Eerst kort iets over mijzelf. Ik rij ongeveeer 50.000km per jaar en wissel ongeveer iedere 3,5 a 4 jaar van auto vanwege de maximale kilometers van het lease contract. Ik ho u van doorrijden maar ben geen racer. Geen sprintjes, snelle bochten maar lekker cruisen op snelheid.
Mijn vorige auto Skoda Superb 1.6TDI had mij enorm verbaasd met het hoge comfort. Een beetje tekort power (PK’s) maar voor de lange afstanden ideaal. De facelift van de Superb had enkel aan de buitenkant wijzigingen en interieur bleef dus ongewijzigd. Daarom viel deze af. De shortlist was verder Opel Insignia en de nieuwe Ford Mondeo. De Insignia Tourer toch wel een beetje krap van binnen en gevoelsmatig een beetje verouderd (display, dashboard) maar van buiten nog steeds mooi! De Ford Mondeo Wagon liet het binnenin ook een beetje schieten. Dan was wel erg veel plastic maar meer optie mogelijkheden.
Gekozen voor de nieuwe Volkswagen Passat Comfortline met Executive Pakket, LED Verlichting Plus, Metallic lak Tungsten Silver, Afneembare trekhaak en 65% getint glas achter. De 1.6 TDI 88kW.
De auto is nu 5 weken in mijn bezit en heb ongeveer 5.000km op de teller. Tijd om mijn ervaring voor het eerst te delen.
De eerste 1000 kilometers waren echt inrijden. Alle nieuwe onderdelen moesten blijkbaar nog even soepel worden en schoon branden. Meestal als ik de auto parkeerde kon je de nieuwigheid ruiken. Na deze eerste kilometers werd de auto een stuk soepeler. Minder geluid, strakker schakelen en ook een beetje meer power.
De Passat is in deze uitvoering geen uitblinker maar vooral erg confortabel. De kofferbak is echt groot en practisch. De achterpassagiers hebben boven gemiddeld veel ruimte en de open cockpit vind ikzelf erg prettig. Niet al die knoppen en schermen om de bestuurder gevouwen maar strak op een logische plaats en mooi afgewerkt.
Met een beetje meer vermogen dan de Skoda is het fijn rijden. Een snelle inhaalactie is echter niet iets wat je kan doen. Ook met 130 cruisen en dan in Duitsland kort inhalen betekend goed in de spiegels kijken. Ik heb wel 200 gereden maar het duurt even voordat je er bent. De auto blijft heel rustig en comfortabel.
Over de gekozen opties ben ik erg blij met de LED plus pakket. De standaard dagrij verlichting in LED is mooi maar het plus pakket maakt het een moderne auto van nu. Ook de dynamische verlichting is erg prettig. De afneembare trekhaak gaf wat moeilijkheden met de boardcomputer bij de garage. Het was de eerste met deze optie en hadden de aanpassing voor de sensoren nog niet beschikbaar. Later terug geweest voor een update. Nu is alles in orde. (mag 1500kg trekken!)
Car-Net geeft mij tot nu toe geen enkele toegevoegde waarde. Verbinden kan alleen met WLAN hotspot en verbind niet automatisch. Ook de extra opties bieden niet veel noemeswaardige handigheidjes. Misschien de extra file informatie maar nog te weinig ervaring.
Ik zal de review aanvullen als ik weer wat extra kilometers ervaring heb.
UPDATE eerste 6 maanden en 25.000 km
- 25.000 km
Inmiddels 25.000 km op de teller en ben nog zeer tevreden over de auto. Mijn mening is niet erg veranderd ten opzichte van mijn eerste deel.
Hierbij een aantal aanvullingen:
• De zomermaanden zorgen er voor dat de auto echt nog een stukje zuiniger wordt waardoor je makkelijk 1100 km op een tank rijdt. Dat is prettig. Van mij mag de tankinhoud wel naar 70 liter. Scheelt weer in het aantal tankbeurten. (Nu tank ik tegen de 60 liter per beurt)
• De stoelen zijn redelijk hard. Op lange afstanden af een toe een houten kont. Wat wel lekker is, is de electrisch verstelbare lendesteun. Deze een beetje aanpassen is soms prettig.
• In mijn vorige auto had ik een heel klein led lampje dat in het donker de middenconsole, vak, versnellingspook, opbergvak/bekerhouder verlichte. Dit zit niet in de passat en zou een goede aanvulling zijn.
• Door de getinte ramen werkt de automatische dimfunctie van de binnen- en buitenspiegels veel minder goed. Dat is jammer. Voor de binnenspiegel is dit niet erg omdat je toch een donkere achterraam hebt maar voor de buitenspiegels mis je de functionaliteit.
• Ik ben niet erg te spreken over Car-Net. Zoals beschreven verbinden is altijd gedoe en lukt nooit in één keer. De toegoevoegde waarde is nihil. Ik had hier meer van verwacht.
• Routebegleiding is soms onduidelijk. Zeker wanneer er twee acties kort op elkaar volgen dan kan je beter op de borden kijken dan je navigatiesysteem. Deze is te onduidelijk en geeft niet alvast de volgende actie aan.
Binnenkort maar een afspraak maken voor de eerste beurt. De eerste 30 zijn dan weer gereden en dus tijd voor de reguliere onderhoudsbeurt.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.