Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 105pk BlueM. T. Highline (2011)

autoreview

Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI 105pk BlueM. T. Highline (2011)

Signalement

UitvoeringPassat Variant 1.6 TDI 105pk BlueM. T. Highline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2011
KM-stand laatst2.945 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Nieuw en introductie

  • 350 km

Vrijdag 7 januari 2011 heb ik mijn nieuwe leaseauto opgehaald. Het is een Volkswagen Passat 1.6TDI BlueMotion Techn. in Highline uitvoering. Ik heb eerder een Volkswagen gereden (Touran) en dat was me goed bevallen. Wel ben ik blij dat ik de nieuwe Passat heb. Dat heeft enkel met persoonlijke smaak te maken, want ik vind (en vond dat op foto's al, kort voor het bestellen) het nu een strakke auto. Technisch is er niet enorm veel veranderd, behalve dat hij nu een 6-bak heeft en er schijnt nog wat werk verzet te zijn om de motor efficiënter te maken. Ook heeft men het comfort verder willen verbeteren, o.a. door (interieur)geluidsreductie. Prettig: 20% bijtelling i.c.m. veel ruimte en luxe.

Hij is ondermeer van de volgende uitrusting voorzien:
- Radio/CD/Navigatie (RNS 315)
- Lederen sportinterieur (tweekleurig; zwart/truffel)
- 17 inch Lichtmetalen velgen (banden: 235/40/17)
- NU: Bridgestone winterbanden
- ECC (Climatronic)
- Telefoonvoorbereiding Premium
- Ambiënte verlichting interieur
- Geluidswerende voorruit
- Decorinleg Wortelnotenhout
- Premium boordcomputer

Sinds vrijdag 350 kilometer gereden. De Passat is prettig ruim en (de nieuwe) is inderdaad erg stil. Ik las in een testverslag dat de geluidswerende voorruit en overige geluidswerende maatregelen z'n werk doen en dat kan ik bevestigen. Erg stil!
Het comfort staat niet alleen door de stilte aan boord op hoog niveau. Ook het rij- en veercomfort is buitengewoon plezierig. Plezieriger dan mijn Volvo V70 zelfs (al was deze iets meer "basic" uitgevoerd dan deze Passat). Persoonlijk vindt ik de "dikke" hoofdsteunen prettig. Deze zijn niet alleen in hoogte verstelbaar, maar ook in diepte. Zijn de eerste hoofdsteunen die ook werkelijk mijn hoofd raken.

Ik ben erg tevreden over mijn keuze voor het sportinterieur, want de stoelen zitten ronduit geweldig! Ook ziet het leer in deze twee-kleurige combinatie (zwart/truffel) er gelikt uit, vind ik.
De boordcomputer heeft veel mogelijkheden, werkt prettig en er is sowieso veel "individueel" in te stellen. Zelfs de intensiteit van de ambiente interieurverlichting (wat staat dát premium, trouwens!) is naar eigen smaak in te stellen. Vanzelfsprekend ook de duur van de "coming home" en "leaving home" verlichting. Prettig allemaal.

De navigatie nog maar één keer uitgeprobeerd en die lijkt prima te werken. Duidelijke weergave en snel. Zal ervaringen t.z.t. hier wegschrijven.

De motor (1.6TDI BlueMotion Techn.) bevalt tot nu toe goed. Ik was vooraf een beetje bang dat hij TE traag zou zijn, maar dat valt allezins mee. Natuurlijk, het is geen super snelle sprinter, maar hij komt goed van de plek en door het toerental boven de 1400 toeren te houden, is hij rap genoeg. Eenmaal op bedrijfstemperatuur is de motor stil te noemen.
Over het verbruik kan ik nog niet erg veel zeggen, behalve dat de boordcomputer en verbruik van 1 liter op 17,9 km aangeeft. Ik zal mijn eigen ervaringen/berekeningen in een volgend verslag delen.

Voor dit moment ben ik in het algemeen tevreden. De komende tijd ga ik er veel kilometers mee maken en zal ik updates aan deze review toevoegen, evenals wat foto's.

Foto's plus kort tussenverslag

  • 1.290 km

Ik heb in de afgelopen week een kleine 1000 km gereden met de nieuwe aanwinst. En dan leer je de auto pas echt kennen.

Plussen en minnen:

Min:
De stuurbediening van de audio raak je regelmatig aan tijdens het sturen. Luister je naar radio 2 en hups ... ineens een andere zender. Lastig, maar ik hou er al rekening mee.

Plus:
STIL! Ik las in één van de reacties dat je de geluidswerende voorruit moet ervaren. Dat is ook zeker waar en ik kan zeggen dat het scheelt. Ik las dat al en bevestig dit. Als je bijv. op de snelweg een truck inhaalt, hoor je die nagenoeg niet! Ongetwijfeld hebben ook de overige geluidswerende maatregelen effect, want hij is gewoon stil. Ook bij hogere snelheden...

De "Premium" telefoonvoorbereiding werkt top. Feitelijk is het zo dat wanneer je in de auto stapt, het systeem om verbinding vraagt. Als je dat accepteert, neemt "de auto" alles van je SIM kaart over. Ofwel, al je contactpersonen zijn oproepbaar via het beeldscherm (naar keuze, middenconsole of recht voor je tussen de klokken. En dan is alles bedienbaar via het stuur! Hoe het werkt? Ronduit geweldig! Handig! Ik zie geen microfoon, maar die zal vast ergens (mooi weggewerkt) zitten. En niet onbelangrijk: ik kan mijn gesprekspartners goed horen en ik ben ook goed te horen, zonder bijgeluiden. Aanrader!

De Navi heeft me deze week een keer om de file heen geleid. Los van dat, werkt het systeem prettig, duidelijk beeld, prettig touchscreen (incl keuze voor qwerty toetsenbord voor invoeren adres e.d.) en mooi in- en uitzoomen tijdens het navigeren.

Stoelen: Ik kan ze iedereen adviseren! Ik ben vanuit ervaring kritisch op stoelen (heb dagen dat ik "leef" in de auto, dus dan is goed zitten belangrijk!), ben lang (2 meter) en kan alleen maar positief zijn. Goede zithouding, ruime beenruimte (stoel staat zeker niet in de achterste stand) en -vooral- erg goede (zijdelingse) steun. Ik heb deze week "bijrijders" hetzelfde zeggen en "dat je er echt lekker IN zit".

Reacties op reacties:
Ik had ook voor de Volvo V70 kunnen kiezen, maar "in de lease" is deze toch minder voordelig, want dan had ik niet een vergelijkbare uitvoering kunnen rijden. Daarnaast rijdt deze Passat (kan niet over de vorige oordelen) "als een blok op de weg". Ligt erg strak, wat vast ook komt door het sportonderstel.
Ik kan in elk geval vergelijken en heb de voorkeur voor deze rij-eigenschappen. Ook vindt ik de stoelverwarming in de Passat prettiger. Ze worden niet LOEI HEET, maar precies goed.

Ik heb gekozen voor Deep Black metallic en heb ook de Minniapolis velgen. Ik moest er écht aan wennen, maar begin ze te waarderen. Ze hadden niet mijn voorkeur, maar . . . in het gehele plaatje misstaat het niet.

Ik heb de eerste keer getankt en het verbruik tot nu toe komt uit op 1 liter op 18,2 km. IK rij niet wild, maar wel lekker door en heb toch een paar keer 140km overschreden. Dus niet slecht, als ik bedenk dat de motor nog niet "los" is. Zal zeker beter worden.

Tot de volgende update

aanvulling op update

  • 1.290 km

Ook kreeg ik de vraag "wat dit wel kost". Geen koopje van de maand, maar als ik zie en ervaar wat je er voor krijgt, is het te verantwoorden. De cataloguswaarde ligt rond de €. 41.000,-.

Tenslotte nog iets over de Multi Media Box. Daarop heb ik gisteren mijn I-pod op aangesloten (met daarop in de afgelopen paar jaar zo'n 1500 muzieknummers op opgeslagen). En dat is dik in orde. Wel even bij de dealer zorgen dat je het juiste aansluitkabeltje hebt, want ik had de verkeerde standaard meegeleverd gekregen. Voor de I-pod leveren ze namelijk een specifiek kabeltje. Op de (bij mij) meegeleverde, werkt het niet. Nu dus wel en dat werkt easy en genakkelijk. Aansluiten betekent dat je alles via de stuurbediening of via het touchscreen kunt bedienen.

Nog aanvullend op de velgen (Minniapolis): Mijn dealer bood mij aan om de standaard Highline velgen van een andere Passat om te zetten. Uiteindelijk hebben wij ervoor gekozen deze eronder te houden, omdat wij het (letterlijk naast elkaar vergelijkend) toch beter vonden staan. De standaard Highline velgen ogen een beetje "plastic" als je ze in het echt ziet. Daarnaast vond mijn vrouw deze stoerder, dus oké... toen was ik om.
En als gezegd, ik begin ze ook mooi(er) te vinden en heb ze "rijdend" gezien en dan oogt het sowieso stoer. Vind ik, want dit blijft een kwestie van smaak.

Ik probeer vandaag wat foto's te uploaden, zodat je er zelf je mening over kunt vormen.

Ik sluit af met: Ik ben werkelijk tevreden over de Passat!

Korte update "2 weken in de nieuwe Passat"

  • 2.945 km

De eerste (bijna) 3000 km zitten erop.
Motor: Ik stel vast dat de 1.6TDI in het dagelijkse gebruik ruim voldoende kracht heeft. Ik lees af en toe dat het niet overhoudt, maar dat moet ik tegenspreken. Natuurlijk het is geen stoplichtsprinter. Maar hij komt goed en stevig van z'n plek, is zeker niet traag. Wat ik al eerder schreef; je moet hem wel boven de 1400 tpm houden. Geen enkel probleem, behalve (en da's dan wellicht een minpuntje (...) dat je bij 80km/u in zes terug moet naar vijf om (wat vlotter) naar de 100 te trekken. Da's dan ook alles. Nogmaals, voldoende kracht.

Gebruik: De motor is nog niet "los", dus zal zuiniger worden. Verbruik tot nu toe: 1 liter op 18,8km. Heb hiervoor bepaald niet met fluwelen voet gereden.

Sturen: Wat (mij...) opvalt is de erg lichte besturing. De bekrachtiging moest zeker niet lichter! Ik las dit in een testverslag en kan ik beamen! Echt lichte besturing. Moet voor mij ook zeker niets lichter! (randje)

Geluidsniveau: Ik schreef al eerder dat het echt stil is in het interieur. Ik heb, zoals gezegd, als extra de geluidswerende voorruit. Ik las dat dit 'n paar decibelletjes helpt en vond het wel grappig dat 2 collega's uit zichzelf aangaven dat het zo stil was. Bevestiging is altijd leuk. Kan zeggen dat bij +120 km/u het stil blijft!

Premium Telefoonvoorbereiding: Ik bevestig dat dit uitstekend werkt! Ronduit een aanrader! Enig minpuntje: berichtgeving op het schermpje voor je is in het duits (niet Nederlands dus). Ik begrijp het goed, dus "kein" probleem.

Ambilight Interieurverlichting: Aanrader! Staat verdraaid chique en is 's avonds ronduit prettig. Het is nooit donker in de auto en je hebt er nooit last van. Grappig is dat je de intensiteit van de voetruimteverlichting kunt instellen. Fraai is de zeer subtiele verlichting in de 4 deuren. In mijn geval "straalt" deze fraai uit over het truffel kleurige leder in de deurbekleding.

Kwaliteitsbeleving: Zeer goed. Bij alles wat je ziet en aanraakt, beleef je dat er zorg aan is besteedt. Is n.m.m. duidelijk weer een stap hoger (tov vorige passat). Het steekt allemaal erg goed in elkaar, niets kraakt/piept en de afwerking (naden en dergelijke) is van hoog niveau.

Tanken: ik blijf het prettig vinden dat er een flinke brandstoftank onder hangt (70 ltr). In combinatie met het (lage) verbruik, is de actieradius prettig groot! Tanken is niet mijn hobby. Zal het ook nooit worden.

Algemeen: Ik ben erg tevreden en heb enkel als min-/aandachtspunten: lichte besturing en het te gemakkelijk aanraken van toetsen op het stuur (waardoor je ineens naar bijvoorbeeld radio 1 luistert). Dat is het, tot dusver, dan ook.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.