Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI PHEV GTE Highline (2015)

autoreview

Volkswagen Passat Variant GTE
Volkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat GTEVolkswagen Passat GTEVolkswagen Passat GTEVolkswagen Passat GTEVolkswagen Passat GTEVolkswagen Passat GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat Variant GTEVolkswagen Passat GTEVolkswagen Passat GTE

Signalement

UitvoeringPassat Variant 1.4 TSI PHEV GTE Highline
Versnellingen6, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf14.500 km
KM-stand laatst40.000 km
Lezerswaardering: 89%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Moedige ridder op pantoffels en een kromme lans

  • 40.000 km

Hallo, dank dat u mijn verslagje gaat lezen. Voor alle huisvaders met ruiten pantoffels, en het rijders-hart op de goede plek, bij deze mijn bevindingen over mijn Passat GTE.

Na 5 maanden, inclusief een recente vakantie naar Zuid Frankrijk, is het tijd om mijn bevindingen over deze populaire lease-ridder op papier te zetten. Ik heb hem op basis van een (bijna) volledig rationeel besluit gekozen; 7% bijtelling, ruimte voor gezin met 2 kids. En tevens een beetje nieuwsgierigheid hoe elektrisch rijden nu eigenlijk 'gaat'. Had hiervoor al een paar maanden mogen proefrijden met een Outlander PHEV en dat gaf me een gemengd gevoel; ruim, praktisch, lekker hoog versus plastic gevoel, ouderwets aggregaat onder de klep, verbruik (help!) en dramatische versnelling bij plots gasgeven (i.c.m. lege batterij). Dat moet beter kunnen dacht ik.
VW bouwt natuurlijk premium auto's, die poetst die bovenstaande negatieve punten simpel weg. Zeker gezien het feit dat deze Passat echt alle opties bezit die er in de folder te vinden waren, op de elektrische achterklep na (vreemd, kruis dan ook alles aan).

Inderdaad, als volwaardige station rijdt de VW als een normale volwassen auto, qua wegligging, motor, prestaties, in- en exterieur. Zeker in standje Comfort (adaptive onderstel) en onder deel-last is het een heerlijke reismachien. De 1.4 blijft lekker ver onder de klep verscholen en trekt er samen met de batterij prima aan. Hij stuurt zelfs best scherp en er zit enig gevoel in de feedback van de wielen. Je bent natuurlijk niet onderweg met een lichtvoetige Alfa Romeo daar de accu's een flinke duit in het zware zakje doen.
Gewoon rustig rechtuit rijden, 130 op de teller en de stoelmassage aan. Prima! Ondertussen genieten van de bijzonder fraaie stoelen en muziekinstallatie.
Eens in de maand mag de GTE knop even aan, de cassetterecorder gaat dan aan met een mooie artificiële brom. Dan gaat ie best vooruit. Motor en batterij gaan dan voor de kill. Een GTI van 10 jaar oud zal het best lastig hebben met deze witte pakezel. Elektrisch rijden is bijzonder comfortabel en de (slechts) 40 km range is hem vergeven. Bij 140/uur gaat de kurk onder het gaspedaal het tapijt in, let daar op bij inhalen op de snelweg.
Op vakantie hoeft er geen koffer op het dak, je kunt 'm net tot onder het afdek-doek beladen. Vooral op slechte Franse wegen laat standje Comfort zich gelden. Zelfs op deze fraaie 18 inch wielen.

Ik kan na dik 5 maanden nog steeds niet bepalen of het een mooie auto is. Een Passat B8 (?) is qua uiterlijk echt een understatement die mijn zintuigen in ieder geval maar lastig beroeren. De parelmoer lak, chromen strips en fraaie wielen helpen wel in deze. Ik heb hiervoor trouwens maar in 1 andere Passat gereden; in 2004, een W8. Kent u 'm nog? Die was in het donkerblauw nog saaier qua uiterlijk maar bizar veel pret per euro/gulden.

De auto is begin dit jaar naar Nederland gehaald maar was gelukkig al geboren op 30 december 2015. Voordelen hiervan zijn legio en vooral financieel; 7%, nog 4 jaar, slechts over EUR 53k, alle denkbare opties, slechts 14k aan Autobahn Kilometers, und scheckheftgepflegt.
De levering geschiedde door Wouter Forkink van Santing Europe Cars, prima service trouwens! Dat doet hij op een originele en humorvolle wijze. Een aanrader.

Als ik puur kijk naar de Passat op functioneel vlak (van A naar B) is het een no-brainer. Maar als je eens enigszins met scherpe blik gaat kijken en 'm vergelijkt met een aantal andere helden uit dit segment dan moet ik mijn potlood nog wat verder aanscherpen. Wat is mijn vergelijkingsmateriaal; Volvo V70 T4 (4 jaar, full option) uit 2012, BMW 525d uit 2013, MB E 220d uit 2013 (paar keer geleend uit leasepool werk voor langere ritten), Lexus 300h (maandje mee), Audi A6 2.0 TDI uit 2016 (2 proefritten). Ik houd van het uitproberen van diverse auto's zoals u ziet om te ontdekken wat nu echt de goede mix van comfort, functionaliteit en sturen geeft. Want ook dat laatste vind ik belangrijk. Voor mij is verder de bestuurdersstoel van belang aangezien mijn rug wat issues heeft met lange ritten. Daarin blonk de V70 trouwens uit.

Met deze benchmarks in mijn achterhoofd is de Passat te positioneren als het grote no-nonsense alternatief. Zeker in plug-in versie en estate met veel opties. Deze auto kost in totaal trouwens een goede EUR 62.5k. Vandaar dat ik 'm met de 'Big 4' durf te vergelijken.

Bovenstaande positieve punten blijven staan. Maar de volgende punten niet:

Motor onder vollast; als u op de vermogensmeter (% benodigde power) meer dan 70/80% ziet verschijnen dan moet de 1.4 liter, die ook dienst doet in een Polo, aan de bak. En daar houdt ie eigenlijk niet echt van. Het toerental schiet abrupt omhoog alsof je een CVT bak hebt aangevinkt op de lijst (i.p.v. een automaat met dubbele koppeling) en dan .......... gebeurt er niets. Enkel herrie bij vol-gas, geen versnelling. Het is duidelijk dat de benzine motor enkel wil samenwerken met zijn vriend Accu, niet alleen. Bij deel-last doet hij zijn werk gewoon, plichtsgetrouw, niet meer, niet minder. Hij kan de 1600 kilo+ zonder accu-hulp net aan.
Ik begrijp heel goed dat veel 7% helden de GTE knop standaard iedere ochtend indrukken, dat scheelt een hoop.
De bijtelling en de pompbediende blijven je toch trouw.

Krakende Koets; deze Passat heeft het mooie panorama dak. Fantastisch uitzicht op de sterrenhemel of wolkendek en goed af te dekken tegen de warmte d.m.v. een fraai doek. Echter, denk ik wel dat dit accessoir er voor zorgt dat de koets bij oneffenheden piept en kraakt dat het een lieve lust is. De stijfheid van de koets laat te wensen over en het hoge gewicht speelt hem parten. Deze auto is vanaf de basis duidelijk niet ontwikkeld als electro mobiel pur sang. Dit doet afbreuk aan het premium gevoel.
Het drukken met je vinger op de plastic panelen op en rond het dashboard verhoogt het premium gevoel eveneens niet. Rond de navigatie zit veel bewegelijk plastic. Het scherm zelf kan ook kraken bij gebruik touch-screen. Het schermpje voor de projectie op de voorruit (wat een opties he, doet het goed op BBQ's) trilt en kraakt eveneens dat het een lieve lust is.
Nog even zeuren over het exterieur; het klepje van de laadklep moet er op een dag gewoon afvallen. Playmobiel poppetje zitten degelijker in elkaar.

Kleine Koets; volgens mij is dit de auto met het kleinste raam-oppervlak van alle auto's die ik de afgelopen 25 jaar heb gereden (ex het panorama dak oppervlakte). Het is af en toe lastig overzien wat er om je heen gebeurt en te zien is. Als iemand in de auto roept "kijk, wat een mooi kasteel daarboven" dan moet ik echt op de bijrijders stoel duiken om een glimp op te kunnen vangen. Of de auto heeft te weinig glas, of te veel blik. Het plafond is ook best laag voor mijn 1.94 meter.

Nukkige Navigatie; ik ben sinds lange tijd niet zo saggerijnig geweest op een stuk hardware als op het meest luxe nav systeem van VW. Je krijgt op zich een aantal logische routes voorgeschoteld, de kaart is ok en het systeem is niet eens traag. Wat het niet kan is je zonder veel stress naar die bestemming te loodsen. Dat heeft o.a. te maken met het feit dat het scherm -ietwat laag geplaatst- enkel aangeeft wat op hoofdlijnen de bedoeling is en het pijltje voor je op micro niveau aanwijzingen geeft. Op de snelweg kom je eigenlijk nooit in de problemen, in een gemiddelde/complexe Franse stad wel. En niet zo'n beetje ook. De pijl geeft bijvoorbeeld aan 'naar links', echter in het geval van een typische binnenstedelijke rondweg met veel tunnels en afslagen die zich veelal naar een hoger-gelegen weg, brug of rotonde begeven ben je lost; je weet niet of je vanaf de hoofdweg gewoonweg direct naar links moet, of eerst naar rechts (om de weg te verlaten) en dan boven naar links. En dat keer 10 per 10 minuten + toeterende fransen. De oplossing is vrij simpel: geef naast een eenvoudige pijl aan hoeveel rijstroken er zijn -heel af en toe doet 'ie dat dan wel- en kleur de juiste rijstrook die men moet volgen rood (bijv.). Dat scheelt al een kwartier verkeerd rijden (per uur) in een grote onbekende stad. Als de pijl ook nog eens tot het einde aangeeft over hoeveel meter je naar links dient 'ab zu biegen' (i.p.v. een veldje in de pijl die steeds kleiner wordt - heel lastig in te schatten) dan zijn we er bijna. Filemeldingen in het buitenland zouden de zaak vervolmaken. Misschien moet ik er een abonnement voor afsluiten, geen idee. Dit keer reden we file in en file uit met alles stress van dien.
Systemen van Audi, BMW en Mercedes zijn een generatie verder, ook qua gebruiksgemak (visueel + centrale draaiknop).

Hyperactieve Parkeerhulp; de parkeerhulp wil zich graag ten dienst stellen van zijn inzittenden. Iets te fanatiek zelfs; zelfs bij filerijden laat hij je weten dat de auto voor je (en soms zelfs naast je) te dicht op je bumper zit en dat je moet ophouden met het irritante kleven. Hij maakt geen verschil tussen 130/uur en 1/uur. Altijd staat hij paraat, gaan de camera's aan, begint het bekende gepiep en gaat de muziek zachter.

Hyperactieve Rij Assistentie Systemen; deze auto kan al redelijk goed autonoom rijden. Vergeet niet iedere 20 seconde het stuurwiel even te roeren want anders gaat het systeem saggerijnig worden en laat je middels serieus irritante remingrepen weten dat het spelen nu echt over is. Het automatisch afstand houden tot je voorganger is eveneens een functie die je beter kunt laten voor wat het is. Het is overactief en wat lomp qua ingrijpen. Als iemand voor jou naar zijn mening te hard afremt, ook al gebeurt dat 50 meter voor je, dan schiet ie volledig in de stress en laat een rode auto op je dashboard schermpje zien om het einde der tijden aan te kondigen.

De Actieve Automaat; actief ja, maar wel een beetje lui. Het liefst schakelt 'ie direct van 1 naar 6, maar het is dat zijn software hem opdraagt ook verplicht 2,3,4, en 5 te bezoeken. Op de A12 of 7% berg-op, ZSM naar 6. Toerental rond de 1000rpm?, niet zeuren, in 6 blijven. Geen probleem zou je zeggen, dan roer je de fraaie peddels aan het stuur die best snel reageren... klopt, maar dan moet je óf een minuut wachten tot de automaat het weer overneemt, óf zelf blijven schakelen. In de heuvels en bergen van Zuid Frankrijk of de Péage veelal heel vermoeiend. De bak zou een soort 'berg-knop' moeten hebben of een gyroscoop (bij klimmen of dalen langer de versnelling vasthouden). Ook i.g.v. keren op een weg, waarbij je snel cq. gestressed van vooruit naar achteruit moet schakelen (van D naar R), gaat veelal lomp, maar dat is 'm vergeven. Dan weet de dubbele koppeling zich even geen raad.

Je verhaal altijd positief eindigen! Deze USP's wil ik u niet onthouden:

-top stereo met diverse (geheugen/input/connectivity) opties en top geluid.
-gekoeld dashboardkastje om de rosé vast te koelen alvorens de BBQ aan te steken.
-been-verlenger van bestuurdersstoel is prettig, net als de verstelbare hoofdsteunen. Best prima stoelmassage al gemeld?
-enorme beenruimte achter zorgt ervoor dat de kids niet continu in je rug schoppen. Zelf kan ik ook prima op de achterbank toeven (bijv. na nuttigen van het flesje rosé).
-mooie en goed werkende verlichtingsunit, mits u de luxe versie heeft.
-fraaie nepuitlaten (usance tegenwoordig).
-de vele camera's rondom, incl. 360 graden beeld. Leuk voor de kids en u zelf (onkruid check oprit).
-opladen accu's berg-af werkt prima.
-bijna GTI waardig stuurgevoel en wegligging; het zware gewicht voel je wel in doordraaiers maar zwaar onderstuur blijft lang uit. Het gewicht vreet wel voorbanden (sorry, zou enkel positieve punten noemen en we leasen toch...)

Ik hoop dat dit verslagje u helpt bij het maken van de juiste keuze. Her en der staan er nog een aantal 2015 GTE's te verstoffen bij dealers en leasemaatschappijen die u nog een aantal jaar laat genieten van het tijdelijke Sinterklaas kadootje van de overheid van destijds. Voor een paar honderd euro per maand heeft de beschikking over een prima rij-machine met vele toys for boys opties die bij de concurrentie echter kwalitatief veelal beter doordacht zijn. Daarnaast maak ik me ernstig zorgen over de staat van de koets na een paar ton aan kilometers op de teller. Kan me niet voorstellen dat het panorama dak dan nog niet gebarsten is. Ach ja, in de middeleeuwen kraakten alle koetsen en niemand zeurde daarover.















6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.