Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI PHEV GTE Highline (2015) #3

autoreview

Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI PHEV GTE Highline (2015)

Signalement

UitvoeringPassat Variant 1.4 TSI PHEV GTE Highline
Versnellingen6, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2021
KM-stand bij aanschaf195.636 km
KM-stand laatst195.636 km
Lezerswaardering: 50%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

De ultieme alleskunner, allemansvriend

  • 195.636 km

Inmiddels reden wij (prive) 11 jaar naar tevredenheid in een Toyota Prius (model type 2) uit 2017 en waren toe aan iets nieuws. Bovendien zat er groot onderhoud / APK aan te komen, dus tijd om naar een nieuwe, gebruikte auto uit te kijken. De Prius is ons qua betrouwbaarheid, onderhoudskosten en gebruikskosten prima bevallen, dus de zoektocht ging uit naar in ieder geval een hybride auto. In eerste instantie wilden we gaan voor een Auris station of een Prius plug-hybrid van 2015/2016. Uiteindelijk verder gekeken naar een Audi A3 PHEV en een VW Golf PHEV. De auto wordt in principe ongeveer 8.500 kilometer prive gebruikt, waarvan 50% uit vakantieritten bestaat. Met 2 opgroeiende pubers is met name ruimte wel een belangrijk aspect. Toen ik deze Passat GTE zag staan bij de dichtstbijzijnde dealer was mijn interesse eigenlijk meteen gewekt. Tijdens de proefrit viel mij gelijk op hoe stil de auto is. Zelf had ik nog niet eerder volledig elektrisch gereden, maar zo stil... Ik had de garagist vooraf gevraagd om de accu 100% op te laden om tijdens de proefrit te actieradius te kunnen bepalen (48 km) en ik er zeker van zou zijn dat de accu nog voldoende zou presteren. Tijdens de testrit haalde de accu met gemak 35 kilometer actieradius, ondanks de lage buitentemperatuur van 5 graden Celsius. Wat mij gelijk opviel was dat het wind- en bandgeruis sterk hoorbaar in het interieur tijdens het rijden. Dit kwam ook wel omdat het behoorlijk waaide maar ook omdat de motor zelf uiteraard niet hoorbaar is
De Passat is behoorlijk aangekleed en beschikt over de volgende opties:
- Highline excecutive plus pakket
- Advance pakket
- Trekhaak (af-fabriek VW)
- Elektronisch sperdifferentieel
- Panoramadak
- 18´´ inch LM velgen
- Hemel in zwart
De dealer gaf nog een zeer redelijke inruilprijs voor mijn Prius en de afspraak om bij de km stand 200.000 een longlife beurt uit te voeren inclusief nieuwe APK. Tevens werd een winterbandenset 17´´ op stalen velgen met VW wieldoppen bijgeleverd. Bij aflevering was de auto voorzien van 4 nieuwe Vredestein zomerbanden (235/45/18) en volledig gecheckt. 6 Maanden BOVAG garantie en behoud van mobiliteitsgarantie. Omdat het schuifdak niet geheel soepel opende en sloot zijn de geleiders gereinigd en gangbaar gemaakt. Tevens heeft de dealer een wax guard behandeling uitgevoerd waarmee beweerd wordt dat de lak gedurende 3 jaar in een topconditie blijft.
In eerste aanleg was ik wat huiverig over de hoge kilometerstand. Wat mij over de streep trok was dat het onderhoudsboekje compleet was ingevuld en alle beurten waren keurig op tijd uitgevoerd. Aan de andere kant was de aanschafwaarde daar ook op gebaseerd en die was zeer redelijk te noemen.
Nadat de deal gesloten was konden wij de auto 1 week later ophalen.
Eerste indruk:
- Zeer ruime station (wat een enorme kofferruimte)
- Stil en comfortabel (vooral de comfort stoelen)
- Rijgedrag is een beetje afstandelijk, zeker niet direct.
- Fijne DSG -6 traps automaat.
- Overzichtelijk en licht binnen (panaromadak)
- Elektrisch rijden is supercomfortabel
- Lage kosten qua verbruik (tot nu toe bijna alleen elektrisch gereden) en lage wegenbelasting (50% tarief), lager dan de Prius die we hiervoor reden.
- Afwerking/interieur zeer goed te noemen, nagenoeg Premium quality
- Veel opbergvakken
- Lastig te connecten via de We Connect app. Dit is uiteindelijk gelukt via de klantenservice van VW.

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Passat

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.