Volkswagen Passat 1.9 TDI 110pk Highline (1997)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Passat 1.9 TDI 110pk Highline |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1997 |
Jaar van aanschaf | 2002 |
KM-stand bij aanschaf | 176.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze auto destijds gekocht omdat ik veel km op de snelweg zat. Het model vind ik nog steeds mooi, en de auto gaat zeer zuinig met zijn brandstof om ( 1 op 20 is geen enkel probleem). Ik heb bij een vrij hoge kmstand de auto nog laten ’chippen’, om nog wat extra vermogen te krijgen. De auto werd hierdoor ook nog zuiniger, en loopt vooral soepeler. Extra belasting voor de motor is er nauwelijks, dat bepaal je vooral met je eigen rijstijl. Warm draaien is nog altijd het voornaamste.
Ik heb er eens een andere bestuurdersstoel ingezet, en een extra steun voor de onderrug erbij. Iedereen die last heeft van de onderrug in zijn stoel na langere tijd, kan ik dat aanraden, al is het in het begin even wennen. Een lange rit was vermoeiend door gebrek aan steun, en nu heb ik nergens meer last van. Heerlijk.
Ik kijk wel eens rond naar een andere auto vanwege de hoog oplopende km stand, maar feitelijk is het onzin, want deze auto rijd nog net zo lekker als toen ik deze kocht. En hij heeft me nog nooit laten staan.
De 110 PK TDI (na chippen richting de 140 pk)is zeer stil, helemaal op de snelweg.
Windruis is minimaal. De hoofd- been- en kofferruimte heb ik in geen enkele andere sedan nog kunnen vinden.
Leuke optie waarop ik gewezen werd bij het tuningsbedrijf, is het kleine zonneklepje achter de binnenspiegel ( wie wist dat? ).
Verder ECC en alle opties, die prima werken.
Het wordt dus moeilijk de keuze voor een andere auto te maken. Dat wordt in de toekomst denk ik gewoon het gefacelifte model.
PROBLEMEN
Deurvergrendeling.
Draagarmen ( coulance )
bestuurdersstoel mag meer steun geven.
Uitlijnen kan niet elk bedrijf bij deze auto, en wordt nooit een hele strakke stuurauto. Dat is ook de prijs voor het comfort.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.