Volkswagen Passat 1.6 TDI 120pk Business Edition R (2015)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Passat 1.6 TDI 120pk Business Edition R |
|---|---|
| Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2015 |
| Jaar van aanschaf | 2015 |
| KM-stand bij aanschaf | 15 km |
| KM-stand laatst | 10.231 km |
Na lang wachten....
- 10.231 km
Omdat de vorige al over zijn kilometers heen zat mocht ik begin van het jaar een nieuwe auto gaan uitzoeken wat altijd weer een leuke uitdaging is.
De vorige VW Passat is me zeer goed bevallen en heeft me altijd met veel comfort van A naar B gebracht. Ook na 4 jaar reed de auto nog steeds zeer sportief en deed niet onder voor het weggedrag vanaf het moment dat ik hem uit de showroom had opgehaald.
Maar omdat aan alles een einde komt ben ik me op verschillende modellen en uitvoeringen gaan oriënteren en gaan proefrijden waarbij de shortlist steeds korter werd.
Uiteindelijk bleven de Ford Mondeo, de Volvo V60 en de Passat over.
De Volvo viel redelijk snel af ondanks dat deze er mooi uitziet, zowel van binnen als van buiten, is de auto net de klein qua interieur.
De Ford Mondeo heeft me nooit kunnen bekoren maar nadat ik het nieuwe model zag ben ik toch gaan kijken en gaan proefrijden waarbij ik positief verrast was ten opzichte van de eerdere modellen die op de markt waren. Wel was de hoofdruimte en de manier van afwerking van de cockpit voor mij niet hetgeen wat ik ervan verwachte. Maar met name de Aston Martin neus heeft me wel lang laten twijfelen over mijn keuze.
De Passat was een goede bekende en gaf direct weer het gevoel van vertrouwdheid echter had ik ook het gevoel dat ik deze auto al reeds 4 jaar had bereden en wilde ook wel weer eens iets anders.
Echter toen ik door de dealer erop werd geattendeerd dat er, al vrij snel na de introductie, een R-Line model aankwam was mijn aandacht wel weer volledig op de Passat gevestigd. Na de plaatjes bekeken te hebben en de opties welke aanwezig zouden zijn op het model ben ik deze met de dealer gaan samenstellen en kwam ik tot de volgende keuze:
- Passat limousine Business Edition R
- Kleur Tungsten Silver
- Advance pakket
- 17" Nivilles velgen
- R-line interieur pakket
In week 8 heb ik de bestelling gedaan en is het proces gaan lopen. Helaas is dit een vrij lang proces geworden voor een Passat want de auto is pas in week 47 afgeleverd. Deze lange levertijd had te maken met de problemen met het Active Info Display en de beschikbaarheid van het R-Line interieurpakket.
Wel is er door de dealer aangeboden de optie van het Active Info Display te laten vervallen maar omdat ik dit een dermate interessante optie vond heb ik dit niet geaccepteerd en heb ik daardoor extra lang moeten wachten.
Deze week was dan eindelijk het moment daar dat de auto opgehaald kan worden bij de dealer!
Na ontvangen te zijn en veel van de mogelijkheden van de auto en het Discover Pro systeem doorgenomen te hebben was daar dan het moment dat ik zelf kan gaan rijden... En zoals verwacht was deze Passat niet wereldschokkend anders qua rijgedrag ten opzichte van mijn vorige Passat.
Exterieur:
Nadat het doek van de auto gehaald was zag ik eindelijk de auto die ik besteld had en de aanblik gaf direct de bevestiging dat ik de juiste keuze had gemaakt!
De auto heeft een zeer scherpe en sportieve lijn vanwege het R-line exterieurpakket wat zich uit in een aangepaste en verlaagde voorbumper, sideskirts en een achterbumper voorzien van 2 trapeziumvormige uitlaten.
Interieur:
Door het R-Line interieurpakket is de auto voorzien van een zwarte hemel, heeft het dashboard een carbon fiber / piano lak look. De sportstoelen zitten erg fijn en bieden de juiste steun, zijn met leer bekleed en voorzien van het R-Line logo. Tevens zit er een multifunctioneel stuur in met een afgevlakte onderkant wat weer bijdraagt aan het sportieve karakter.
Door het advance pakket is de auto uitgevoerd met een panoramische dak, ambient verlichting in de deur en bij de voeten en zijn de ramen achter verduisterd.
Infotainment:
De auto is uitgerust met het Active Info Display systeem wat een zeer scherp en helder paneel is wat de oude analoge klokken heeft vervangen. Op het paneel zijn tal van weergave mogelijkheden en is de layout geheel naar eigen wens samen te stellen. Met name de weergave van het navigatie beeld in combinatie met de te nemen stappen zorgt ervoor dt de aandacht geheel op de weg blijft.
Het Discover Pro systeem is een zeer grote verbetering ten opzichte van de RNS510. met name de snelheid in de verwerking van commando's is drastisch verbeterd. Het Systeem is zeer uitgebreid en geeft de gebruiker tal van mogelijkheden. Zelf heb ik de premium carkit waardoor ik een dual simkaart in de houder heb gestopt en hiermee connectie maak met internet en deze gebruik voor de connectie met Car-Net. Onder andere de online verkeersberichten werken snel en erg accuraat. De mogelijkheid tot weergave van Google Earth / Streetview is erg leuk maar geeft niet heel veel meerwaarde tot op heden.Dit geldt overigens ook voor de opties tot weergave van het weer en het nieuws. Wat wel een mooie optie is de weergave van het dichtstbijzijnde tankstation met de actuele brandstofprijs of de actuele ( vrije ) plaatsen in de nabijgelegen parkeerplaatsen.
750KM:
De eerste 750KM staan inmiddels op de klok en dit is nog niet genoeg om een gedegen ervaring te geven omtrent de wegligging en het rijgedrag, dit zal op een later moment toegevoegd gaan worden.
Zodra ik meer kilometers heb gemaakt zal ik een update geven omtrent alle voor- en nadelen.
Update 10.000KM
Inmiddels heb ik de auto alweer 2 maanden in mijn bezit en heb ik een beter beeld van de (on) mogelijkheden van deze auto.
Nog steeds heb ik het geval dat ik de juiste keuze heb gemaakt bij het bestellen van de nieuwe auto. Iedere dag als ik bij de auto aankom kijk ik weer naar de auto met een voldaan gevoel en zou ik bij een nieuwe auto wederom dit model / uitvoering kiezen.
Ja de motor zou best wat zwaarder mogen echter heb ik bewust ( na een proefrit ) de keuze gemaakt voor een lichtere motor en een luxere uitvoering / afwerking van de auto.
Ondanks het feit dat de auto beschikt over 120PK heb ik nog geen moment het gevoel gehad hier tekort aan te hebben en kan ik overal waar nodig prima inhalen, invoegen of accelereren. Vanzelfsprekend zou de combinatie meer luxe en meer PK wenselijk zijn maar in dit geval moest ik een van de 2 kiezen...
De positieve en negatieve punten welke me de afgelopen 10.000km opgevallen zijn:
Positief:
ACC: de Adaptive Cruise Control is een zeer fijne optie welke ik dagelijks gebruik en echt bedraagt aan een verhoogd rijcomfort. Bij de vorige auto was dit nog een optie terwijl het nu standaard op de auto zit. Naast het rijcomfort scheelt dit ook aanzienlijk in het verbruik, daar de auto veel geleidelijker optrekt ten opzichte van mijn eigen rijgedrag.
Navigatie: Het huidige navigatiesysteem is ten opzichte van mijn eerdere RNS-510 systeem lichtjaren vooruit gegaan! Niet alleen is het systeem vele malen sneller maar ook veel accurater en biedt deze betere alternatieven ben files. Met name in combinatie met de Premium carkit en het Car-Net abonnement heb ik werkelijk zeer nauwkeurige verkeersinformatie welke wel klopt...!! Ook de optie met de dichtstbijzijnde parkeergarage met vrije plekken is een op het eerste gezicht "nutteloze" optie maar blijkt in de praktijk erg handig te zijn.
Comfort: De auto biedt middels de sportstoelen en het sportonderstel een zeer comfortabel gevoel en geeft ook tijdens lange ritten nog steeds een perfecte ondersteuning.
Verbruik: in tegenstelling tot de vorige Passat is deze een stuk zuiniger, waar ik bij het eerdere model en gemiddeld verbruik haalde van 1:14,8KM/L haal ik momenteel een verbruik van 1:18,2KM/L.
Negatief:
Versnellingsbak: bij 6.500KM is reeds de versnellingsbak ( preventief ) vervangen omdat dit een fabricagefout zou zijn geweest. Na de auto in ontvangst te hebben genomen heb ik binnen een aantal dagen melding gemaakt maar kreeg ik tot 2x toe te horen dat dit hoorde... Bij de derde keer kwam de constatering dat er een afwijking in de binnenzijde van de bak zat en deze bij voorkeur dus vervangen diende te worden wat dus uiteindelijk ook gebeurd is. Hopelijk is dit niet een vaker voorkomend euvel...
Kortom vooralsnog ben ik positief gestemd over de auto en hoop ik de komende kilometers dit vol te houden. Zodra ik de 30.000 beurt heb laten doen zal ik een nieuwe update geven.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI ACT Highline Business R|PANO|VIRTUAL|STUUR STOEL VERWM.
- 2017
- 119.812 km

Volkswagen Passat Variant 1.4 TSI GTE Highline | Acc + 360 camera + Clima nu € 9.975,-!!!
- 2015
- 224.334 km

Volkswagen Passat Variant 1.6 TDI Highline | LED | Camera | Navigatie | Climate | Trekhaak afneembaar
- 2015
- 349.536 km


