Volkswagen Golf GTI 16V (1986)

autoreview

Volkswagen Golf GTI

Signalement

UitvoeringGolf GTI 16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1986
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf217.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Voor de volledigheid: het betreft hier een GTI 16v met KR-blok, dus zonder kat, 139 pk.
Hoewel de GTI 16v niet mijn eerste keus zou zijn vanwege serieuze imago-problemen bevalt ie me uitstekend. Start altijd, voldoende vermogen voorhanden, genoeg ruimte binnen en een ruime kofferbak voorhanden. Het ding ligt laag op de weg en dat levert een wegligging op die me sterk doet denken aan de tijd dat ik nog in een Mini reed. De uitrusting is op de boordcomputer (o.a. verbruik, afstand, buitentemperatuur, olietemperatuur) na karig, maar dat mag ik wel. Lekker spartaans, geen stuurbekrachtiging, geen rembekrachtiging, geen poespas zoals electrische ramen, alleen het hoognodige zit er op. Het gewicht is relatief laag, waardoor de wegenbelasting te doen is. Het benzineverbruik is schrikbarend hoog, ik trap de auto absoluut niet af en kom met moeite op 1:11 uit, maar in de praktijk is 1:9 à 1:10 makkelijker haalbaar. Komt waarschijnlijk mede door de sportieve verhoudingen van de versnellingsbak, waardoor je bij 120 op de snelweg ruim 4000 toeren maakt. Het is dan ook 11n 16-klepper, en die maken nou eenmaal graag veel toeren, en over het algemeen betekent veel toeren een hoger verbruik.
Als je zoals ik net GTI rijdt is het wel wennen aan de opgefokte mannetjes die naast je bij het stoplicht komen staan omdat ze ook een snelle bak hebben, en ik ben al een keer heel agressief klemgereden door de politie die er vanauit ging dat ik te hard reed (wat niet zo was). Een imagoprobleem dus.
De auto is nogal jatgevoelig (let maar eens op de inbraaksporen die je bij bijna alle golf 2 deurklinken aantreft), dus een eerste aanschaf was een stuurslot waar ik niet op bezuinigd heb.
Oh... en rustig aan met drempels en voorzichtig met stoeprande, heb al meerdere malen mijn voorspoiler dubbel geklapt van de weg kunnen oprapen.

PROBLEMEN

- Lekkende uitlaat (vervangen door tweedehands spul, nieuwe uitlaatonderdelen zijn schrikbarend duur)
- 2e versnelling synchroniseert niet lekker als de auto koud is (bekend Golf 2 kwaaltje)
- Deurklinken gaan zwaar


6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.