Volkswagen Golf 2.0 16V FSI Turbo GTI (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Golf 2.0 16V FSI Turbo GTI |
---|---|
Versnellingen | 6, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand bij aanschaf | 1 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
- 69.000 km
Ik rij nu zo’n 5 maanden in deze Golf V GTI en ik moet zeggen het is een ontzettend goede en breed inzetbare auto. Geen rammeltjes en mooie materialen. Dat heeft mij wel aangenaam verrast als (oud-) Peugeot- en Honda rijder. Ik heb als extra 5-deurs, getint glas achter, DSG, 10 speakers en midden armsteun, alarm plus.
Uitrusting:
De standaard uitrusting beperkt zich niet tot de standaard cliché accesoires maar gaat verder. Snelsluiting op 4 ramen, met afstandsbediening zijn ramen, lichten, alarm en achterklep te bedienen. Uitgebreid verlichtingspakket, Skiluik, Isofix, 2 delen achterbank, veel opbergmogelijkheden, apart verwarmde b.spiegels etc.. Misschien pietluttig maar wel handig in de praktijk. De ruimte in de auto is zowel voor- als achterin meer dan voldoende en de voorstoelen zijn werkelijk perfect.
Het geperforeerde leren stuur ligt prettig in de hand en houdt de handen lekker droog.
Rijgedrag:
Het weggedrag is formidabel; stuurt geweldig strak en de 200 pk’s worden makkelijk op de weg gebracht, je hebt weinig last van doorslippende voorwielen. Ook boven 200 km/u voelt de auto goed en solide aan. De DSG bak is een genot om mee te rijden, schakelen is bij normaal rijden niet voelbaar....heerlijk. Een klein nadeel vind ik de tijd die de bak nodig heeft om te koppelen, als je van R naar D (en andersom) gaat moet je even wachten met gasgeven, anders voel je een schok door de aandrijflijn. De sportuitlaat is er eentje van het goede soort, je hoort ’m alleen bij gasgeven. Verder krijg je veel postieve aandacht met deze auto, ook van de 40 plus garde.
Pluspunten:
* Zeer snel en soepel schakelende versnellingsbak.
* Geweldige zitpositie, wegligging en strak stuurgedrag.
* Uitstekende afwerking en degelijke materialen.
* Gemiddeld verbruik van 1 op 10,5
* Ruimte
* Uitrusting
* DSG ’kruipt’ minder dan een conventionele automaat wat in files heerlijk is.
Minpunten:
* Snel straatje keren en inparkeren gaat niet met DSG door traag aangrijpen koppeling
* Door bovengenoemd punt ook trager weg bij stoplicht.
* De benzinetank is iets te klein; zou 60 lt moeten zijn.
* Tankdop bungelt aan een goedkoop plastic touwtje.
* Middenarmsteun buigt teveel door en zit op een rail.(Mensen zetten zich erop af waardoor hij teveel doorbuigt en verschuift - je krijgt het gevoel dat hij afbreekt)
* Geen olietemp. meter
---------------------------------------------------------
* Update 05-09-2006: (17 maanden)
De teller staat nu zonder noemenswaardige problemen op 30.500 kilometer. Elke dag stap ik weer met plezier in mijn auto. Bij 19.000 heeft ie de gevraagde beurt gehad en er is onlangs bij 26.000 km een rammel verwijderd (garantie). Na het zien van 18’ Detroits op een meeting had ik er spijt van dat ik deze gepolijste velgen met donkergrijze binnenkant niet als extra had genomen. Na een gouden tip van een andere gti rijder ben ik in contact gekomen iemand die zelfs 18’ nog te klein vond onder zijn 1-dag oude gti. Zodoende heb ik nu orginele ’detroits’. (Zie foto’s voor en na.)
---------------------------------------------------------
* Update 18-01-2007: (21 maanden)
Ik ben weer 8000 kilometer verder en ik rij nu zo’n 3000 km met een chip van SKN stufe 1 245pk/355 nm rond. De software heb ik er bij mijn dealer laten aanpassen (tegenwoordig worden er geen chips meer geplaatst) zonder dat de garantie in het geding komt. Ik had niet verwacht dat het verschil zó groot zou zijn, met name op hogere snelheid. December 2006 naar Essen geweest en even gas gegeven natuurlijk Resultaat is een auto die bij 200-220 km/u nog lang niet moe is, de teller heb ik na enig aandringen op ca. 255 km/u gehad (236 km/u op navigatie) en had totaal niet het gevoel dat de auto het niet aan kon. Helaas heb ik maar één snelheidspoging kunnen doen maar denk dat 270 km/u op de teller haalbaar is.
Door de chip is mijn gemiddelde verbruik van ca. 1 op 11 naar 1 op 10 gezakt.
--------------------------------------------------------------------------
* Update 12-12-2008:
De teller staat inmiddels op bijna 70.000 km en ik rijd nog steeds met veel plezier in deze auto.
Afgelopen zomer ben ik de Nurburgring op geweest, dit was een bijzondere ervaring, je kunt dan goed merken dat deze auto vrij gemakkelijk tot op de limiet te rijden is. Tijdens zo'n rondje verbruik je elke 3 km een liter benzine - bizar maar je krijgt er veel power voor terug. Problemen heb ik niet gehad. Na het blazen geef ik mijn auto altijd de tijd om stationair even te koelen, dat was na een rondje ring absoluut een must want was was tie heet zeg...
Onlangs heb ik het overdruk ventiel laten vervangen door een professioneel exemplaar van Forge Motorsport. De reden ervoor was het feit dat ik op de Autobahn nauwelijks sneller was dan een nieuwe GTI met 200pk van een vriend van me. Het overdrukventiel is een kwetsbaar punt dus ik dacht dat het daar aan lag. Achteraf bleek het ventiel nog goed te zijn maar ik heb 'm toch laten vervangen. Mijn ervaring met chiptunen is dat je het vooral moet doen voor de tussenacceleratie. Op dit onderdeel ben je duidelijk sneller. 80-120km/u in 3,6 sec ipv 4,5 sec. maar al met al had ik er meer van verwacht, je zou denken dat je met 45pk extra een standaard gti zoek rijdt maar niets is minder waar.
Binnenkort gaan we eens vergelijken met een 270pk gti, Ik ben benieuwd naar de resultaten.
PROBLEMEN
Lak op achterspoiler liet op één plek los. Kostenloos overgespoten.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.