Volkswagen Golf 1.8 5V Turbo GTI (1998)

autoreview

Volkswagen Golf
Volkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen GolfVolkswagen Golf - interieurVolkswagen Golf - interieur

Signalement

UitvoeringGolf 1.8 5V Turbo GTI
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1998
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf64.000 km
KM-stand laatst170.000 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 156.000 km

Na jaren lang met veel plezier in een oude Mini Cooper te hebben gereden werd het wel eens tijd voor een normale auto. Na veel wikken en wegen toch maar bij vw terecht gekomen. Aangezien ik in een grote stad woon moest er toch een auto komen die niet teveel opviel (grijze Golf).

Dus in 2005 een grijze Golf gti gekocht van een vw dealer. Bij de aanschaf ook maar gelijk een paar continental winterbanden gekocht (aanrader), welke op gewone stalen velgen staan.

Aangezien ik gewend was om over de weg te stuiteren met mijn mini vond ik de golf toch wel heel erg deinen. Dit las ik ook op internet dus daarin was ik niet de enige. Dus na twee weken gelijk nieuwe monroes laten monteren (ook een aanrader). Hierdoor is de wegligging toch wel heel erg verbetert. Een snelle bochten auto zal het nooit worden tenzij je er een klein kapitaal in pompt.

Verder vind ik dit een geweldige reisauto. Niet heel snel maar net een soepele 6 cilinder. gemiddeld verbruik is rond de 1 op 10 /11. Top rond de 220 op teller (verbtuik dan 1 op 6), waarbij de auto langzaam een beetje zweverig begint aan te voelen.

Problemen heb ik nog niet gehad. auto krijgt gewoon zijn standaard beurtjes alleen begint de laatste tijd het interieur steeds meer te kraken, is een beetje standaard golf 4 probleem.

Twee maanden geleden de auto laten chippen bij JD engineering. Dit toch omdat een gti toch een snelle auto hoort te zijn. Ik werd de laatste tijd toch wel heel vaak voorbij gestoven door moderne diesels.
Het vermogen is gestegen van 150 naar 200 pk en koppel winst van 210 naar 290 nm
Nu twee maanden later nog steeds geen spijt. Zo had VW de auto moeten leveren in 1998. Het enigste nadeel is dat er nu octaan 98 in moet, maarja dat is al vergeten op het moment dat je snelweg opdraait.

PROBLEMEN

geen grote problemen

- Rechter voorlamp unit lek, nog niet vervangen.
- Interieur begint alleen steeds meer te kraken.
- Ergens zit er een sluiting in 1 van de Airbags.

kleine update

  • 170.000 km

Na al die jaren nog in het bezit van deze trouwe golf. Nog steeds rijdt hij zoals het hoort buiten een paar kleine reparatie zeer betrouwbaar en zeer tevreden. elektromotor open dak vervangen, sproei-installatie achterklep vervangen (was lek).

Dus geen motorische problemen. Top (op de snelheidsmeter)ligt voorbij de 230. Helaas begint dan de auto toch echt op te stijgen en ligt echt niet meer lekker op de weg. Tot de 220 voelt alles goed.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.