Volkswagen e-Golf (2018) #10

autoreview

Volkswagen e-Golf (2018)

Signalement

Uitvoeringe-Golf
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2018
Jaar van aanschaf2021
KM-stand bij aanschaf45.000 km
KM-stand laatst85.000 km
Lezerswaardering: 53%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Snel, solide en praktisch

  • 46.000 km

Na een lange zoektocht naar een elektrische auto uitgekomen bij de EGolf, waarbij de volgende criteria leidend zijn geweest:
- minimaal 150km op 1 lading, ook winters.
- praktisch en ruim
- maximaal aanschaf bedrag €22.000
- moet in aanmerking komen voor subsidie overheid (SEPP) van €2000.

De directe voordelen van de Egolf:
- Wegenbelasting vrij rijden tot 2025 en daarna gereduceerd;
- Lage gebruikskosten met de alsmaar stijgende brandstofprijzen;
- Courant model
- Standaard al luxe uitgevoerd

Na diverse proefritten in een BMW I3 en EGolf heb ik eind juli 2021 een prachtige Silver/ White parelmoer EGolf gekocht, van 2018 met slechts 45.000km op de teller.

Deze auto bleek toch een wat grotere reikwijdte te hebben dan de BMW I3, meer ruimte te bieden en op een aantal vlakken behoorlijk praktischer van aard te zijn.

Nu, na een maand gebruik, nog steeds overtuigd van mijn keuze.
Een fijne auto die EGolf!
De reikwijdte voorjaar is tot dusver groter dan gedacht (Max 110km/h, wisselende wegen, met airco aan): en dan minimaal 175 km netto (met nog iets in de ‘tank’)
Fluisterstil, zeer vlot, geen rammeltjes en een fijne gezinsauto.

De SEPP aanvraag was in een handomdraai ingediend.
De komende maanden zullen we hem volop gebruiken als gezin.

Later meer!

Na 2,5 jaar afscheid

  • 85.000 km

Afscheid.
Na ruim 2,5 jaar en 40.000km te hebben gereden in de Egolf kan ik een aantal ervaringen delen.
Positief:
- Een fijn rijdende EV met voldoende comfort.
- Ruimte en afwerking.

Negatief:
- De rijkwijdte loopt (te) sterk terug bij kou en bijv. Wind of regen. Rond de 140km in de winter bij Max 110km/h op de snelweg en een verder voorzichtige rijstijl. Ruitenwissers of achterruit verwarming aan, betekent direct zichtbaar minder range. Oplopend verbruik tot >20 kwh per 100km
- Haperende kachel/ airco. Kostbare reparatie (1000€)
- Krakende draagarmen

De Golf is de afgelopen jaar een fijne metgezel geweest, maar bleek in ons gebruik te veel concessies op te leveren. Daarom nu de stap naar een Tesla Model 3 van eind 2019: fors zuiniger, meer bereik, nog ruimer en bijna even zwaar!

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.