Tesla Model Y Standard RWD (2025) #2

autoreview

Tesla Model Y Standard RWD (2025)

Signalement

UitvoeringModel Y Standard RWD
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 61%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Wauw...

De eerste Tesla na een zeer negatieve ervaring met een MG 4 Electric.
Op dit moment kan ik alleen nog maar wauw uitbrengen... wat een verschil in het voordeel van de Tesla. Alles werkt softwarematig en is snel. De Tesla zit lekker, is ruimtelijk en nog snel ook. De actieradius is zeer goed en zoveel opties op een Tesla! Ik ga ze ervaren en schrijf over een tijdje een review over deze nieuwe model Y

Edit 10-2:

Omdat het sommigen ontbreekt aan geduld hier, zal ik de review uitbreiden. Ik had dit willen doen na een aantal ritten, maar dat blijkt niet te kunnen zonder zure reacties.

De eerste rit:
Na het aankoopproces doorlopen te hebben, wordt je door Tesla gebeld en mocht ik de auto komen ophalen in Tilburg. Dit was een ervaring die ik nog niet eerder had meegemaakt. Je komt de grote fabriek binnen waar een balie met een aantal medewerkers zijn. Hier moet je je aanmelden zodat ze het op naam zetten kunnen beginnen. Vervolgens mag je plaats nemen in de wachtruimte.

Na een aantal minuten wachten, kwam de Tesla medewerker naar mij toe en mocht ik de auto gaan halen. Eenmaal bij de auto aangekomen doorloop je een korte configuratie en koppel je een smartphone als sleutel. Nadat jed configuratie hebt doorlopen, mag je wegrijden! Hoewel het even wennen is om alle instellingen via het scherm in je middenconsole te bedienen, is dat snel gewend.

Eenmaal de garage uitgereden begint de rit naar huis! Voor mij was dit op oudejaarsdag, de auto kon zo nog nét iets gunstiger geleverd worden omdat het een zakelijke auto betreft. Iedere procent bijtelling is er één, toch?
Wat meteen opvalt is de verscheidenheid aan piepjes en alarmpjes die af gaan. De auto moet zich nog configureren en dat duurt een aantal kilometers. De snelheidswaarschuwing was echter snel gevonden en uitgezet; daar is namelijk geen prozac tegen te slikken. gruwelijk irritant piepje!

Halverwege de rit naar huis even gestopt. De auto even goed bekeken van binnen en buiten! Wat vooral opviel is hoe premium een niet-premium auto eigenlijk kan zijn, dat maakt Tesla met deze standard versie wat mij betreft meer dan waar. Omdat dit de eerste Tesla is, kennen we ook het verschil niet. Echter, ken ik weinig standard versies bij andere merken waar je opties als stuurverwarming, elektrische stoel- en spiegelbediening, een zeer goed bedienbare interface inclusief hebt! Het enige wat mist is een elektrisch bedienbaar stuur. Dat is jammer, maar voor mij geen onoverkomelijk probleem. Wil je dat wel? Dan zul je een duurdere uitvoering moeten aanschaffen. Maar wél weer een elektrische achterklep! Wat mij betreft zijn alle handige, belangrijkere functies aanwezig op dit standard model.

Ik vind Tesla erg comfortabel zitten in vergelijking tot andere merken die ik heb gereden, en dat zijn er nogal wat; Volkswagen ID Buzz, Renault Zoë, Toyota Prius, Hyundai Ioniq 5, MG 4 Electric (nooit kopen de laatste, zeer slechte service. Het kost je veel tranen en slapeloze nachten). Wat ook opvalt is de ruimte boven je hoofd. Ik ben 1.92 en kom in veel auto's al snel tot aan het plafond. Dit is in de Model Y niet zo. Ook op de achterbank kan ik prima zitten en heb ik voldoende ruimte rondom mijn knieën. Doordat de Model Y wat breder is, zit je niet schouder-aan-schouder met je passagier. Dit was in de Model 3, welk ik ook proefgereden heb, anders. Daar had ik weinig ruimte boven mijn hoofd en is de instap beduidend lager. Dit hoort natuurlijk ook bij het model, maar is wel een belangrijke overweging om te maken in je aankoop. Als je wat langer en breder bent, is de Model Y een logischere keuze vanwege de ruimte.

Zoals ik al noemde ben ik veel auto's verder waar de bediening en interface in je middenconsole nog wel eens wat te wensen over laat. Tesla lijkt dit echter heel erg goed geregeld te hebben. De bediening is zeer snel en voelt wat mij betreft ook intuïtief. Ik hoef niet lang te zoeken naar opties en vind de beschrijvingen bij de verschillende opties ook best wel duidelijk. Er wordt bijvoorbeeld aangegeven dat het aanzetten van Sentry-mode batterijspanning gebruikt, dat is iets om rekening mee te houden. Ook het navigeren naar een supercharger gaat vrij soepel. Tesla laat meteen de huidige tarieven zien, zo kun je beslissen welke charger je op de route wilt gebruiken. Naast alle nuttige functies, zijn er ook wat niet-nuttige functies die enkel dienen ter entertainment. Je kunt verschillende geluiden instellen als locking-sound en wat dacht je van een kerstmodus? Kan allemaal!

Ik lees elders dat de Model Y in standard versie niet comfortabel in vering zou zijn. Ik waag dat wel te betwijfelen. Tuurlijk, het zal ongetwijfeld beter kunnen. Ik vind het rijcomfort en weggedrag van deze standard versie prima. Drempels kun je prima passeren zonder naast de auto te zitten en in bochten ervaar ik ook prima gedrag. Wellicht ben ik niet voldoende gewend, maar ik vind de Model Y tot zover de beste auto van alle merken die ik heb gehad. Én dat voor een standard versie.

Natuurlijk zijn er ook wel wat negatieve punten te vinden.
Phantom braking: Dit is op sommige plekken wel een dingetje. De weg die ik vaker rijdt, hangen niet in-gebruik genomen stoplichten op een 80-weg, dat vind Tesla niet leuk. Ondanks dat ze niet in gebruik zijn, remt de Model Y daar flink en plots af. Als je daar niet op bedacht bent, is dat even erg plotseling. Inmiddels ken ik het punt en neem ik daar de besturing zelf over. Ik ben eigenlijk wel benieuwd of andere Tesla-rijders dit ook ervaren bij ongebruikte/niet in-gebruik genomen stoplichten? Wellicht ben ik een uitzondering.

Energieverbruik Sentry-mode:
Ik vind dat Sentry mode best veel energie verbruikt. Ik begrijp het nut er van en heb het daarom ook aangezet. Wat mij betreft mag het energieverbruik wel wat minder. Gemiddeld is er 15 - 20 km weg als ik deze modus aan laat staan tijdens de nacht. De koude temperaturen van de afgelopen weken zullen ook niet hebben geholpen.

Je kunt je Tesla via de app uitstekend in de gaten houden en zo ben je ook snel op de hoogte van het batterijpercentage. Tevens kun je real-time je camera's bekijken! Dit heb ik bij andere merken nog niet gezien. Het pre-conditioneren kan bijna bij elke elektrische auto en werkt ook bij Tesla uitstekend. Ik heb daar dankbaar gebruik van gemaakt de afgelopen weken.

Tot slot: laden bij de supercharger.
Volgens fabrieksopgave zou mijn Model Y Standard tot 175kwh moeten kunnen snelladen. Het is al meerdere malen gebeurd dat de app laat zien dat er geladen wordt met 185kwh en enkele uitschieters naar de 190kwh. Heb ik een bijzonder exemplaar of is Tesla gewoon voorzichtig in zijn fabrieksopgaves?
De opgegeven range valt mij alleszins mee in de winter en ik kom ruim vooruit op een lading. Ik kan niet wachten tot de warmere temperaturen om te testen hoever ik dan kan komen op een lading!

Ik heb mijn ervaring zo eerlijk mogelijk beschreven op basis van de eerste weken met de Model Y. Kleine disclaimer is denk ik wel aan de orde dat een goede review het best gebaseerd kan zijn op een langere periode, maar dat vonden andere forumgebruikers niet goed. Vandaar mijn vervroegde, uitgebreidere ervaringsverhaal! Ik kom later nog terug met een update als er wat langer gereden is!

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Tesla Model Y

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.