Skoda Superb Combi 1.5 TSI Greentech ACT Business Edition (2020)

autoreview

Skoda Superb Combi 1.5 TSI Greentech ACT Business Edition (2020)

Signalement

UitvoeringSuperb Combi 1.5 TSI Greentech ACT Business Edition
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2020
Jaar van aanschaf2020
KM-stand bij aanschaf23 km
KM-stand laatst92.500 km
Lezerswaardering: 91%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Prettig weerzien!

  • 2.802 km

Achtergrond
Eigenlijk ben ik de laatste jaren al een enorme Skoda Superb fan. Waar Skoda in het verleden vaak nog wel als een “hok” bestempeld werd hebben ze de laatste jaren enorme stappen gemaakt om een serieus mooie lijn wagens neer te zetten. Des te meer voor mij een reden om trouw te blijven aan dit merk.

Doordat ik begin dit jaar van werkgever ben gewisseld kreeg ik de kans een nieuwe auto uit te kiezen. Was wat mij betreft niet noodzakelijk, ik reed al een Superb maar mocht deze niet meenemen naar mijn nieuwe werkgever. Ach, dacht ik, dan ook maar direct gebruik maken van de situatie en er een mooie koets van maken. Van vorige Superb was een witte combi businessline met panorama dak uit 2018. Verder geen noemenswaardige opties maar altijd heel fijn in gereden. Ik heb in mijn keuze voor een nieuwe auto dan ook geen andere merken of types overwogen, een Superb moest het weer worden.

Waarom een Superb?
In de functie waarin werk rij ik gemiddeld tussen de 40.000 – 50.000 kilometer per jaar. 90% snelwegen en over het algemeen buiten de spits. Ben gewend om stevig door te rijden en hou van comfort tijdens het rijden zodat ik relaxed kan uitstappen na een rit. Ben een grote vent (1.95 meter) heb twee jonge dochters onder de 4 jaar en vind het belangrijk zonder mij in veel bochten te wringen de accessoires die deze kinderen met zich meebrengen mee te kunnen nemen. Tsja, als je dat zo bij elkaar optelt en het financieel niet enorm uit de klauwen wil laten lopen heb je niet heel veel keus in het D-segment. Om voor mijzelf, misschien tegen beter weten in, toch een vergelijk te maken heb ik ook een Volkswagen Passat overwogen. Vind ik persoonlijk ook een heerlijke auto om te rijden. Wat mij uiteindelijk heeft doen beslissen om wederom voor de Superb te gaan was toch de prijs die aantrekkelijker was en de grotere binnenruimte. Het prijsverschil werd nog extra duidelijk doordat de DSG gratis was en alle optiepakketten afgeprijsd waren naar € 800,- per pakket. Een aanbod wat niet te weerstaan was.

Uitvoering
De uitvoering die ik uiteindelijk besteld heb is de volgende:
Skoda Superb combi (5-d) 1.5tsi greentech business edition 110kW dsg-7 aut
- Lava Blue metallic
- Business upgrade pakket
- Velgen 18’’ Antares
- Sunset
- Stoelbekleding leder/Suedia
- Comfort pakket
- Climatronic met 3 klimaatzones
- Grootlicht assistent
- Lane Assist, ACC, Traffic Jam Assist en Emergency Assist
- Stoelverwarming voor en achter
- Functie pakket
- Canton sound system
- Virtual Pedal
- Verwarmbare voorruit
- Navigatie pakket
- Navigatie Columbus met 9,2’’ scherm
- Smartlink
- Bluetooth voorbereiding en lifetime mapcare
- FULL LED Matrix koplampen, Full LED achterlichten met dynamische richtingaanwijzer
- Reservewiel
- Variabele bagageruimtevloer (Combi)
- Virtual Cockpit (digitaal instrumentenpaneel)
- Zonnewering voor de zijruiten achter mechanisch bedienbaar (Combi)
- Achterbumper beschermfolie

Eigenlijk is in deze uitvoering het panorama dak de enige optie die ontbreekt. Hier heb ik overigens wel een goede reden voor. In mijn vorige Superb had ik dit wel, maar nooit écht plezier van gehad. Op de snelweg maakt het mij te veel lawaai, als de zon er vol op staat is er niet tegenaan te koelen met de airco en in de winter (ondanks de afdekking aan de binnenzijde) komt er veel kou doorheen. Al vind ik het optisch wel heel mooi op de auto, dit woog alleen niet op tegen de eerdergenoemde nadelen. Kortom, niet voor mij deze optie?

De Sportline vond ik ook bijzonder strak uitgevoerd, dit was alleen geen optie vanuit mijn werkgever die bepaalde voorschriften heeft in de voertuigen die gereden mogen worden. Moet eerlijk zeggen dat ik dat ook niet heel erg vind.

Eerste ervaringen
Na maar 8 weken wachten kwam het belletje vanuit de dealer, hij is er…. Als een kind in een speelgoedwinkel zo blij kon ik niet wachten tot hij een week later afgeleverd werd. Het was ook nog eens 4 weken sneller dan vooraf gemeld. Nooit eerder had ik ’s-Morgens geen enkele moeite om op tijd in de auto te stappen om naar de zaak te rijden. Ondanks dat ik te vroeg was (08.00 uur afgesproken met de dealer) werd ik onderweg al gebeld of ze hem vast mochten afladen. Overigens was de aflevering al in de periode dat vanwege het coronavirus beperkende maatregelen actief waren waardoor een romantische aflevering bij de dealer er helaas niet in zat.
Na de snelle en praktische overdracht (daar staat hij, hier even tekenen en daar liggen de sleutels) kon ik plaats nemen. Doordat op 1 na al mijn auto’s Volkswagen, Audi of Skoda geweest zijn voel je, je direct thuis in deze auto. Alle knopjes op dezelfde plaats en je bent binnen no-time door alle (logisch ingerichte) menu’s heen. Wat het afgemaakt had zou een optie zijn dat je, net als bijvoorbeeld bij een IPhone, je direct je profiel kan inladen en alles gesteld staat zoals je dat in je vorige auto ook had. Maar goed, dan moet je maar geen Skoda gaan rijden!

Prestaties
De eerste periode dat ik deze Superb in bezit heb nog niet zo veel kilometers als normaal kunnen rijden. Desalniettemin al lekker wat ritten achter de rug en alle type wegen wel mogen ervaren. De motor is wat mij betreft prima bemeten op deze auto. Het is absoluut geen kanon, maar vlot genoeg om lekker mee te kunnen komen in het verkeer en als je gas geeft gebeurt er ook wat. Met droog weer kan je best vlot wegrijden, met nat weer kom je al snel met spinnende banden te staan. Naar mijn idee iets te snel, dat had beter gekund.
De DSG doet soepel en geruisloos zijn werk. Wel heeft hij in D wat moeite op het moment dat er even wat gas bij komt. Bijvoorbeeld bij een korte invoegstrook na een bocht om ertussen te komen gebeurt dit wel eens. Doordat hij soms in de 4e versnelling door de bocht rolt en dan terug moet naar de 2e versnelling en opeens hard vooruitgeduwd wordt sputtert hij wat. Niet comfortabel en het vermogen komt wat langzaam op gang. In S gaat dit overigens beter omdat hij dan automatisch langer in een lagere versnelling blijft hangen. Dit is dan ook mijn oplossing tijdens het rijden. De stand zit er niet voor niets op natuurlijk.
Het verbruik valt mij erg mee. Mede door de verlaging van de maximumsnelheid rij ik gemiddeld 1 op 15 momenteel. Op lange stukken snelweg op de ACC komt het ritgemiddelde regelmatig richting de 1 op 19 / 1 op 20 uit. Ben over het algemeen gewoon tevreden hierover.

Comfort
Persoonlijk vind ik dit goed voor elkaar in de Superb. Naast de enorme binnenruimte voor alle passagiers en de enorme kofferbak is de uitvoering zoals ik deze nu rij volgepropt met zo’n beetje alle mogelijke hulpsystemen. Dit is prettig in het kader van de veiligheid, merk bij mijzelf dat het mij wat lui begint te maken tijdens het rijden. Op het moment dat je de ACC aan hebt zorgt hij ervoor dat je afstand houdt, Lane Assist zorgt ervoor dat je binnen de lijntjes blijft en bij bochten, rotondes en kruispunten remt hij zelf af en accelereert weer hierna. Tsja, wat is de rol van mij als bestuurder dan nog… Nou, gelukkig is die er zeker nog. Buiten het feit dat ik heerlijk kan cruisen in deze wagen zijn de systemen zeker niet foutloos. Rechts inhalen vertikt hij als je alle systemen aan hebt staan. Prima zou je zeggen, maar bij wavevakken en blokmarkeringen waar dit toegestaan is en soms zelfs noodzakelijk is doet hij dit ook niet. Ingrijpen dus. De ACC heeft meerdere standen. Zelf vind ik de sport stand het prettigst rijden op de snelweg. Hij reageert vlot op een voertuig wat uit de weg gaat en accelereert vlot weer door. Op het onderliggend wegennet vind ik de sportstand net iets te zenuwachtig. Voor een rotonde remt hij netjes af, maar geeft mij accelereert mij net iets te snel op de rotonde. De comfortstand is overigens heel traag met alles, heb hier snel afscheid van genomen.

Wat ik prettig vind is dat deze Superb niet heel dicht bij de grond ligt. Door de vele hoge drempels in mijn woonwijk is het vaak schuren voor veel auto’s. Hier heb ik, ook volgeladen, geen last van. Hij veert soepel en komt zonder kleerscheuren er overheen.

Infotainment werkt zoals je verwacht, verder geen bijzonderheden. Onlinediensten zijn handig, niet noodzakelijk zolang je een smartphone bij je hebt. Apple car play werkt fijn, zou niet meer zonder kunnen. Virtual cockpit is erg prettig. Je kan kiezen wat je wilt zien en hierdoor aanpassen op de situatie. Wat ik zelf prettig vind is dat ik het scherm in het midden voor muziek kan gebruiken en achter het stuur voor de navigatie. Dit was voorheen vaak op en neer schakelen.

De stoelen (leer-suede uitvoering inclusief automatische verstelling met geheugenfunctie) zitten prettig. Stevig, goed verstelbaar en zorgen ervoor dat je weer fit uit de auto stapt na een lange rit. Geheugen functie is prettig, mede doordat de buitenspiegels er ook op afgesteld worden. Scheelt mij weer een verwijt aan mijn vrouw dat ze instellingen weer veranderd heeft in de auto?.

Climate control werkt goed. Heb 3-zones om in te stellen. Prettig aangezien mijn vrouw en ik een andere temperatuur beleving hebben over het algemeen. Ook prettig voor de achterbank. Als mijn dochters liggen te slapen kan ik deze wat warmer zetten zonder dat wij er last van hebben.

Overige dingen die ik als prettig ervaar:
- Zonnewering, sunset alleen is net te weinig om de zon echt buiten te houden. Scheelt weer gepiep op de achterbank.
- Grootlichtassistent in combinatie met Full-Led. Sorry voor mijn medeweggebruikers, maar wat een heerlijke bak licht krijg je uit deze koplampen. Altijd goed zicht en waar mogelijk wordt het grootlicht automatisch ingeschakeld. Als bestuurder rijdt dit prettig. Nadeel, je moet het iedere rit opnieuw inschakelen. Dit had ik graag instelbaar gehad.
- 18’’ Antares. Verkozen boven de optionele 19’’. Rijden erg comfortabel en stuiteren niet.
- Verwarmbare voorruit… wie staat er nou op te wachten om zo’n grote ruit te krabben!
- Virtual Pedal, zat in het pakket, maar in het gebruik wel makkelijk. Loop regelmatig met mijn jongste dochter op de arm en een tas in de andere hand. Of met twee tassen, goed is een luxe optie maar vind het makkelijk. Werkt overigens slecht/niet als je de kont over een stoep heen hebt staan. Sensor zit best diep.

Kosten
Prijs-kwaliteit verhouding bij deze Superb is dik in orde. Mede door de acties bleef hij inclusief alle opties ruim onder de 50K. Doordat ik hem zakelijk rij heb ik alleen te maken met bijtelling (privé gebruik). Ja deze is best fors voor zo’n auto (22%). Had dit anders gekund, ja zeker. Wil ik dit anders, nee. Mijn overweging is ook een stuk liefhebberij. Vind het heerlijk om te sturen en doe dit graag in een auto die op mijn wensen is afgestemd. Heb het er simpel gezegd gewoon voor over.

Voor nu ben goed te spreken over de Superb, ondanks dat hij zeker niet perfect is. Zowel voor mijn werk als privé is het heerlijke auto om te rijden. Krijg overigens veel complimenten over de gekozen kleur, was een gokje, maar pakt erg mooi uit op deze auto. Kwestie van persoonlijke smaak natuurlijk. Hoop binnenkort weer ouderwets lekker kilometers te kunnen vreten. Kan dan ook weer een update geven!


Update

  • 9.000 km

Ondertussen een kleine 3 maanden onderweg met de Superb. De eerste paar weken relatief weinig gereden met de auto en heeft hij vooral staan blinken in de zon. Ondertussen, ook zakelijk, de auto weer dagelijks nodig. Goed voor de ervaring en goed voor de kilometers. Vandaar ook een korte update.

Onderhoud
Sinds de aflevering is de auto twee keer terug geweest naar de dealer. De eerste keer was om de beschermstrip op de achterbumper opnieuw te plakken. Dit was niet netjes gebeurt en werd opnieuw gedaan. De tweede keer is de complete middenarmsteun vervangen. Deze kon niet meer in hoogte versteld worden en bleek inderdaad defect te zijn. Onder garantie is hier een nieuwe voor gemonteerd.

Hulpsystemen
Zoals ik eerder al schreef is het even wennen goed om te gaan met de hulpsystemen in het drukke verkeer. Ondertussen heb ik hier een weg in gevonden, maar enkele aanpassingen tijdens het rijden waren noodzakelijk.
Adaptive Steering:
Dit systeem helpt met sturen en houdt het voertuig automatisch binnen de lijntjes. Dit maakt mij erg lui, je gaat er bijna vanuit dat hij zelf toch wel stuurt. Over het algemeen gaat dit goed, waar het spannend wordt zijn bijvoorbeeld uitvoegstroken die gedeelte beginnen op een plusstrook aan de rechterzijde van de snelweg. Doordat de lijnen door elkaar lopen op de weg raakt het systeem van slag en kan het zomaar zijn dat hij je de afrit op stuurt in plaats van recht door laat rijden. Opletten dus! Hiernaast is het systeem ook gevoelig voor de donkere zwarte teerstrepen op de weg. Deze herkent hij soms als lijnen waardoor het voertuig een rare beweging maakt. Over het algemeen werkt het erg fijn, maar opletten blijft (gelukkig maar) noodzakelijk)
Adaptive cruise control:
Vanaf het begin al fan van dit systeem. In combinatie met de navigatie zelf afremmen voor rotondes en volautomatisch de file doorrollen maakt dat je als bestuurder echt kan ontspannen tijdens de rit. Wat ik een nadeel blijf vinden is de beperking van het rechts inhalen. Niet dat, dat mijn hobby is, maar bij wave vakken of lange uitvoegstroken ontkom je hier vaak niet aan (zeker als er vrachtwagens links van je rijden). Nu ik het weet hou ik op die momenten mijn voet op het gaspedaal waardoor je als het ware het systeem overruled en rechts inhalen toestaat. Werkt prima, zou mooi zijn als de techniek zich hier verder in ontwikkelt.
Groot licht assistent:
Door de lange lichte dagen eigenlijk pas 1x in het donker gereden. Toen direct gaan testen met de groot licht assistent. Ben eerlijk gezegd best onder de indruk hoe dynamisch het systeem schakelt. Heb ook geen seinende voertuigen in tegengestelde richting gehad wat bij mij aangeeft dat het goed werkt. Kijk stiekem wel uit naar de donkere dagen om dit vaker te gebruiken. Die led lampen geven een enorme bak wit licht wat erg veel zicht geeft!

Verbruik
Mijn huidige verbruik ligt rond de 1:16. Vind ik best netjes voor zo'n auto met benzine motor. Ben een stevige rijder en vind het lastig om mij aan de 100km/h te houden. Daarentegen rij ik praktisch alleen maar snelweg (80%) of N-wegen (15%) wat gunstig is voor je verbruik.

Algemene oordeel
Na 9000 kilometer ben ik dik tevreden. De Superb rijdt comfortabel, heb genoeg ruimte voor de bagage en de kinderen zitten ruim en kan de temperatuur voor de achterbank apart instellen. Handig als ze liggen te slapen kan je het iets warmer maken. DSG bak doet zijn werk en zelf kom ik fit uit de auto, ook na lange ritten (rij vaak stukken van rond de 200KM). Leuk detail is dat ik van veel collega's en relaties complimenten heb ontvangen over de wagen en uitvoering. Zelfs de meest verstokte Audi rijders zijn ergens wel een beetje jaloers geworden. Altijd leuk om te horen.

Zal binnenkort nog wat foto's toevoegen.... als hij weer strak gewassen is:-)

1 jaar verder

  • 40.000 km

Tijd is snel gegaan, over een paar dagen rij ik alweer 1 jaar in deze Superb. Waar wij vanaf maart 2020 een lange tijd minder gebruikt is heb ik later in 2020 de ritten weer lekker aan elkaar kunnen rijgen. Heerlijk om die kilometers te kunnen vreten in deze reisauto. Nog geen dag met tegenzin ingestapt!

Onderhoud
Na de vorige update is de auto twee keer bij de dealer geweest. Betrof regulier onderhoud bij 30.000 kilometer en hiervoor heb ik ervoor gekozen een trekhaak eronder te laten zetten.

Bij aanschaf dacht ik deze niet nodig te hebben. Ondertussen toch wel aantal keer gebruikt voor aanhangers en fietsendragers. Heb gekozen voor een afneembare kogel. Geheel is keurig weggewerkt onder/achter de bumper. Als de haak er niet op zit is er niets zichtbaar van buitenaf. Erg tevreden over.

Ruimte
Voor het overige ben ik vooral erg content met de ruimte die deze auto biedt. Mijn gezin bestaat uit drie jonge kinderen waardoor de achterbank vol zit en er regelmatig veel spullen mee moeten. Afgelopen jaar met vakanties ontkwam ik niet aan een dakkoffer, maar heerlijk om zo de ruimte te hebben. Niet alleen in de kofferbak, maar ook nog achter de voorstoelen.

Adaptive cruise control
Dit blijft een fijne optie voor de lange afstanden. Rij gemiddeld 1000 kilometer per week binnen NL met uitschieters van 400-500 kilometer per dag. Deze functie is dan wel erg welkom. Wel blijf ik van mening dat hij in op de kortste afstand te veel afstand houdt en reageert hij soms wat traag op veranderende omstandigheden. Om dit aan te pakken geef ik af en toe wat gas bij om het systeem te overrulen, wat mij betreft zou dit veel meer een zelflerend systeem moeten worden wat zich aanpast aan de wensen van de gebruiker.

Verbruik
Mijn huidige verbruik ligt momenteel rond de 1:14. Merk dat ik door de rust op de weg wat steviger ben gaan rijden. Door de ruime tankinhoud rij ik alsnog 1000-1100 op een volle tank. Blijf dit erg lekker vinden!

Algemene oordeel
Na 40.000 kilometer ben ik dik tevreden. De Superb rijdt geweldig en is een reisauto waar ik graag nog maximaal 3 jaar mee door ga. De kinderen hebben voldoende ruimte (ondanks een kinderstoel en maxicosi op de achterbank) en wij kunnen zonder na te denken alles meenemen. Alle opties die erop zitten gebruik ik en heb nog steeds geen spijt van het ontbreken van het panoramadak.

Na jaar 1 nog schadeloos op een klein krasje op de velg na. Blijft toch pijnlijk dat moment.

Zomervakantie

  • 65.000 km

Voor het eerst een verre reis buiten Nederland op de planning. Voor vier weken via een bestemming in Frankrijk naar zuid Spanje toe. Ik rijd graag, dus lekker met de auto. Dakkoffer erop, kofferbak vol, achterbak volledig bezet met 3 kinderen, de tank vol en gaan.

Ondanks de volledige bepakking rijdt hij erg soepel en is en blijft het een erg comfortabele reiswagen. De kinderen (0-4 jaar) hebben ruimte genoeg op de achterbank en kunnen al hun speelgoed kwijt. Voldoende aansluitingen voor het digitale vermaak is ook prettig.

De reis zelf is goed verlopen. Wat ben ik blij met de 75 liter tank. Weinig tanken onderweg en flinke etappes rijden. Verbruik nam wel flink toe. Gemiddeld 800-900 kilometer op een volle tank in plaats van 1100-1200 kilometer normaliter.

De laatste 50 kilometer sloeg het noodlot toe... motorstoring. Alle hulpsystemen vielen uit en het voertuig in noodmodus. Best een uitdaging door de bergen heen als je geen toeren of snelheid kan maken.

Na contact met Skoda Nederland voertuig afgesleept en 3 weken kwijt geweest. Uiteindelijk bleek de sensor bij de turbo kapot. Reparatie van niets en alles deed het weer. In de tussentijd een vervangende auto gereden.

Terugreis weer met eigen auto kunnen rijden.

Fluittoon bij schakelen

  • 74.000 km

Kort op de vorige reparatie helaas weer een probleem. Bij het schakelen tussen 2-3 en 3-4 met de DSG was er een fluittoon waarneembaar.

Bij de dealer bleek dit een bekend probleem waarvan een aantekening was gemaakt vanuit Pon. Het kan van alles zijn, waarschijnlijk een probleem met de koppeling.

Niets bleek minder waar, de koppeling vervangen en gelijk maar een nieuwe lederen kap op de DSG pook gezet die al versleten was.

Auto 3 dagen kwijt geweest voor de reparatie, probleem verholpen.

Laatste onderhoud

  • 92.500 km

Door drukte bij de dealer een beetje over de onderhoudstermijn heen, maar op een irritant piepje als herinnering hiervan na geen problemen gegeven. Buiten de reguliere beurt (90K) een aantal zaken die gerepareerd moeten worden:
- Led verlichting bij pedalen kapot
- Resetten dagteller via stuurwiel functioneert niet meer
- Kabel los om achterbank vanuit de kofferbak neer te klappen

Geen grote punten dus, maar fijn als alles het weer doet.

Voor het overige blijf ik de auto bijzonder waarderen. Met de vele kilometers die ik maak is het comfort prettig en brengt hij mij overal. Nog altijd krijg ik goedkeurende blikken van mensen als we het over de Superb hebben. Blijft leuk om te horen.

Deze review sluit ik af, de auto gaat weg en wordt vervangen door een nieuwe. Door de chiptekorten en andere ellende met leveringen van nieuwe auto's was het helaas niet haalbaar om een nieuwe Superb te bestellen die naar mijn wens is. De voorraad in Nederland is zo goed als opgedroogd, en 14-16 maanden wachten op een auto die het net niet is zie ik ook niet zitten. Hierom in samenwerking met de dealer maar eens goed in de overige voorraad gaan snuffelen. Na 2 Superb's stap ik van mijn geloof af en gaat er een Kodiaq komen. De facelift uitvoering is aardig op voorraad in Nederland en hier zat iets tussen waar ik tevreden mee ben. Eind mei gaan we ruilen:-).

Nieuwe review volgt uiteraard als hij binnen is.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (16)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.