Skoda Fabia 1.4 16V 75pk Choice (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Fabia 1.4 16V 75pk Choice |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 114.000 km |
KM-stand laatst | 125.000 km |
Aanschaf
- 114.000 km
Bij het maken van een proefrit merkten wij, mijn vader en ik, toch een paar mankementjes op.
Zo voelden de remmen niet goed en moest de distributieriem waarschijnlijk binnenkort vervangen worden. Ook moest hij bijna een beurt hebben en nieuwe APK.
In overleg met de dealer is de distributieriem vervangen met als verdeling 50% dealer 50% ikzelf. Keurig al zeg ik het zelf.
Ook werden de remmen goed nagekeken. De remschijven en remblokken werden vervangen en hij kreeg de 115.000 km beurt en nieuwe APK.
Allemaal voor niets!!!
De parkeersensoren en achteruit rij lampen werkten niet. Was een defecte schakelaar. Ook deze is door de dealer vervangen.
Toen ik thuis was zag ik nog dat het knipperlicht glaasje stuk was.
Ook hier werd nog even een nieuwe voor besteld en er gratis en voor niets opgezet (pluim voor Rene Sypersma in Drachten (Friesland)).
Ik heb er nog maar 1000 km in gereden maar nog geen enkel mankement gevoeld of gehoord. Wat een geweldige auto en een hele verbetering met mijn vorige auto (ford ka).
Hij zit vol met opties zoals parkeersensoren, climate control en cruise control.
Zeer tevreden tot nu toe. Komende zomer van Nederland naar Spanje naar Italië naar Nederland. Dan krijgt hij het goed voor de kiezen.
Kraken?
- 124.000 km
De auto stoelen beginnen steeds meer te kraken, ik weet nog niet wat ik hieraan ga doen maar ik erger mij er wel aan. Het kwam ook uit het niets.
Ook heb ik veel last van condens in de auto. er stroomt steeds een straal water naar binnen als ik de klep open doe (productiefout/verstopt afvoergootje?) Heel vervelend want kan het tot nu toe nog niet oplossen.
Ook was bij 120.000 het electrische raam mechanisme kapot. Raam ging niet meer omhoog. Toen hebben ze het bij mijn garage (Siepersma, Drachten) het heel goed opgelost. Er moest wel een nieuwe elektrische raam unit in (a 99 euro) maar dat was van tevoren al bekend. Ze hebben omdat hij net buiten de 3 maanden garantie viel hebben ze als service toch 50% korting op de arbeidsuren en het mechanisme gegeven, waarvoor hulde.
Ik ben er mee naar spanje en daarna via monaco naar italie gereden (totaal rond 5000 km) en natuurlijk weer terug. Het ging helemaal goed, gehele reis zo'n beetje 140 km/h op de cruise control gereden.
Later meer...
Achter ruitenwisser
- 125.000 km
Tot mijn verbazing is mijn achter ruitenwisser motor kapot.
Tenminste hij wist niet meer maar spuit nog wel ruitenvloeistof.
Ik verwacht dat het motortje is doorgebrand toen hij vastgevroren zat. Misschien heeft de ruitenwisser aangestaan o.i.d. meestal merk ik dat gewoon maar ik kan geen andere verklaring vinden.
Ook blijft de lekkerij wanneer de achterklep openstaat. Dit zorgt voor veel condens (en dus bevroren ruiten vanuit de binnenkant van de auto).
heel vervelend.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren