Seat Leon 1.8 20VT Topsport (2003)

autoreview

Seat Leon
Seat LeonSeat LeonSeat LeonSeat LeonSeat LeonSeat LeonSeat Leon - interieurSeat Leon - interieur

Signalement

UitvoeringLeon 1.8 20VT Topsport
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2003
KM-stand bij aanschaf20 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Nou, als we het over een ’goedkope jachthond’ hebben, dan is dit er wel een!
Heb de wagen bij aflevering in oktober 2003 via mijn dealer Auto Reef, Nieuwegein, direct door ABT laten tunen. Dit gaf een motortje van 210 pk bij een koppel van 300 Nm.
(goed voor een sprintje van minder dan 7 sec. tot de 100)

Ondanks dit vermogen op de voorwielen is er heel goed mee
weg te komen, zo goed, dat je alle GTI-tjes en VR6-jes met een sprint vriendelijk lachend achter je laat!
(overigens 1 x stiekum effe op de A27 laten lopen, kwam ie vlot op de 220 met nog zat over!)

Laten we wel wezen, dit brok energie kostte (na wat onderhandelen) incl. de tuning € 25.500,00. Vergelijk dit soort vermogen maar eens met de merken Audi / Opel / VW etc., en
je weet zeker dat je € 7.000 - 10.000 meer kwijt bent!!

(let op, er hangt gewoon een echte Audi turbo motor in, en ook het verdere toebehoor is van Audi en/of VW, dus... waarom meer betalen dan nodig is?)

De wagen is verder zeer kompleet, ABS, climatcontrol, automatische portiervergrendeling bij het wegrijden(carjacking) etc., alles zit er in of aan!

Wat rijgedrag betreft heeft ie mij tot nu toe niet in de
problemen gebracht, reageert voortreffelijk op elk commando.

Wil je er als een ’opa’ mee rijden? geen probleem. Met 100 op de autoweg in z"n ’6’ (2.500 rpm) heeft ie al z"n volledige koppel van 300 Nm., terugschakelen om in te halen hoeft dan echt niet!

PROBLEMEN

Eigenlijk niet, geen gestotter of andere onhebbelijkheden.
Zelfs het olieverbruik is nihil (nog nooit tussentijds moeten bijvullen)

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Seat Leon

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.