Seat Leon 1.8 20VT Sport (2001)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Leon 1.8 20VT Sport |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2001 |
Jaar van aanschaf | 2001 |
KM-stand bij aanschaf | 14.900 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na bijna 2 jaar een Leon 1.6 (die mij goed beviel) te hebben gereden kreeg ik de mogelijkheid een 1.8 20VT sport te kopen. In feite is het DE wolf in schaapskleren. De motor met 180PK en een vlak koppel van 235NM tussen de 1950 en 5000 rpm is werkelijk een parel. De wagen is zeer rap en blijft doortrekken tot ruim boven de 200. De zesversnellingsbak zorgt ervoor dat de motor optimaal benut wordt.
Het interieur is goed afgewerkt en standaard al behoorlijk luxe (airco, rondom elektrisch, centr. deurvergr.). Een minpunt vind ik de het soort kunststof wat gebruikt is voor de deurpanelen. De stoelen zitten als gegoten en geven ook bij hogere bochtsnelheden voldoende steun. De radio met 8 speakers is goed genoeg. Qua geluid vind ik de auto misschien wat te stil voor zijn sportiviteit. Bij 120km/u draait de motor net 3000 toeren in de 6e versnelling wat lange ritten wel comfortabel maakt. Hij is redelijk stug geveerd maar dat zou ik niet anders willen met dit vermogen. Ook verdienen de standaard banden (Pirelli P-6000) een compliment. Wat ruimte betreft kunnen er vier volwassenen prima in vertoeven.
Veel vermogen en functionele fun voor betrekkelijk weinig geld.
(De motor chiptunen tot 210 PK behoort trouwens tot de mogelijkheden)
PROBLEMEN
- De auto ligt wat laag en af en toe raak je de bodem bij een grote oneffenheid.
- Wat vocht tussen de deurpanelen (bekend euvel wat uitstekend verholpen is)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren