Seat Cordoba 1.6i CLX (1995)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Cordoba 1.6i CLX |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1995 |
Jaar van aanschaf | 2001 |
KM-stand bij aanschaf | 80.100 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ooit na in een Cordoba SX gereden te hebben ben ik als een blok gevallen voor de Cordoba. Het weggedrag is prima, beetje zoekerig in lange bochten, maar verder redelijk vlot ondanks het beperkte vermogen. De kofferbak is een waar ruimtewonder en met de banken neergeklapt gaat er echt héél veel mee, zolang het niet te hoog is. Voorwerpen tot ruim 2 meter gaan er moeiteloos in.
Het model bevalt me, ondanks de hoge leeftijd, nog steeds en klopt voor mijn gevoel meer dan dat van de nieuwe Cordoba. Na bijna 10 jaar trouwe dienst valt het nog reuze mee met de piepjes en kraakjes in het dashboard.
De dealer is altijd netjes en denkt met je mee. Daartegenover staat dat hij niet echt voordelig genoemd kan worden. Met een gemiddelde rekening van 400,- eens in de 7 maanden is het een aardige kostenpost gebleken.
PROBLEMEN
In de vier jaar tijd heb ik aardig wat vreemde storingen gehad. Het contactslot is vervangen omdat de auto slecht wilde aanslaan.(nog onder garantie) De complete drukgroep is vervangen, de bobine en de waterpomp hebben het al een keer begeven en het schuif/kanteldak is erg gevoelig voor vuil, met lekkage als gevolg (Webasto) De ventilator van de motor heeft te los in de rubbers gezeten waardoor hij tegen de motor liep (dit maakt een heel eng geluid, alsof de uitlaat over de grond sleept) en de ruitenwissers zijn ook een keer onderweg uit het mechaniek gedraaid. De achterdemper is vorig jaar vervangen, maar dat mag dan ook wel na 150.000 km.
De kilometerteller-verlichting is ook een gevoelig punt. Deze is al vier keer in vier jaar tijd kapot gegaan.
De lichte bekleding is echt geen aanrader, zo gevoelig voor vuil. Maar dit geldt denk ik niet alleen voor de Cordoba.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.