Saab 9-3 Coupé 2.0 t Euro Edition (2002)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | 9-3 Coupé 2.0 t Euro Edition |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2002 |
| Jaar van aanschaf | 2010 |
| KM-stand bij aanschaf | 160.000 km |
| KM-stand laatst | 169.000 km |
De eerste ervaringen...
- 169.000 km
Comfort en ruimte
Ik maak met name lange snelwegritten, dan is de auto zeer comfortabel. De zitpositie is prima. De stoelen bieden voldoende steun, zijn goed verstelbaar en niet te zacht. Het motorgeluid is bij 120 km/u vrijwel afwezig. Wel is er dan wat windgeluid bij de spiegels te horen. Dit valt vooral op omdat de motor zo stil is. Handig voor ritten in het donker is de 'night panel': na een druk op het betreffende knopje licht alleen de snelheidsmeter op, het overige instrumentarium is niet meer verlicht. Het standaard audiosysteem van Saab is redelijk tot goed. Voorin is de Saab lekker ruim. Op de achterbank is er voldoende been- en hoofdruimte.
Prestaties
Standaard levert de low pressure turbo 150 pk en 240 Nm. Het maximale koppel komt al bij 1800 toeren vrij. Gecombineerd met het niet al te hoge gewicht (1295 kg) is de Saab over een breed toerenbereik behoorlijk rap. Op eenvoudige wijze kan de saab worden geupgrade tot een full pressure turbo, dat is puur een verandering in de software. Het verschil is behoorlijk spectaculair: de tussensprint van 80 naar 120 gaat zeer vlot en tot op hoge snelheid blijft de motor er flink aan trekken.
Besturing en onderstel
Bij lagere snelheid zijn er soms tractieproblemen bij (hard) optrekken, helemaal bij nat wegdek. Tijdens een bocht accelereren leidt tot een flinke onderstuurreactie. De besturing is verder adequaat: redelijk direct en er is voldoende contact met de ondergrond. De auto is vooral afgestemd op comfort, het is geen bochtenridder.
Verbruik
Ik rijd veel snelwegkilometers en haal een verbuik van ongeveer 1 op 12 à 13.
Onderhoud
Veel voorkomend probleem bij deze 2.0t-motor is de vorming van black sludge. Na de aanschaf heb ik de auto hierop laten controleren en een module gemonteerd waardoor black sludge wordt voorkomen. (Grote hoeveelheden black sludge kunnen leiden tot een verstopte oliezeef waardoor het motorblok zonder olie komt te zitten.) Ik verwacht daarnaast dat de 'Direct Ignition-cassette' binnenkort de geest geeft. Mogelijk zal de Garrett-turbo ook binnen afzienbare tijd vervangen moeten worden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Saab 9-3 Cabrio 2.0t Senses Edition | Benzine / LPG
- 2002
- 429.313 km

Saab 9-3 Cabrio 2.0 SE G3 Gas Ecc Cruisecontrol Leer Pdc 17 inch Aero Velgen Trekhaak***Apk t/m 19-4-2027***
- 1999
- 371.366 km

Saab 9-3 Cabrio 2.0t SE | Rijklaar | Hout Stoelverwarming Climate control 16 inch
- 2002
- 187.039 km

Lezersreacties (0)
Reageren