Renault Twingo Comfort (1998) #2
autoreview
Signalement
Uitvoering | Twingo Comfort |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1998 |
Jaar van aanschaf | 2001 |
KM-stand bij aanschaf | 42.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Een unieke mini-MPV deze Twingo.
Voorin: een zeer ruimtelijk gevoel. Stoelen met wat korte zitting voor goede steun. Toch voldoende goed ook voor een rit van enkele uren.
Achterin: zo ruim als een middenklasser voor de benen. (Ruimer dan een golf 4 bv) Veel volwassenen snappen er niets van als ze voor de eerste keer zeer comfortabel achterin kunnen plaatsnemen.Dat zie je niet aan de buitenkant.
En dan: al die beenruimte met de stoelen voorin nog zeer comfortabel.
De truc van dit alles: de verschuifbare achterbank.
Gevolg: in de achterste stand kleine bagageruimte, echter voldoende voor wekelijkse boodschappen. Heb je meer ruimte nodig, simpel de bank verschuiven of helemaal opklappen. dan past er heel veel verhuisspul of andere grote zaken achterin.
De Twingo rijdt comfortabel en zuinig (1:15 ongeveer) De toerenteller mis je niet. Het geluidsniveau is heel acceptabel. Ook op hoe snelheid is auto stabiel (>150 km.uur). Stuurbekrachtiging is erg prettig met parkeren.
ABS is duur. Airco heel prettig in een Twingo. Een cabriotop ook heel mooi; alleen blijft er het risico van lieden die het dak opensnijden.
electrische ramen, spiegels,centrale vergrendeling zijn heel prettig. Airbags (max.2 voor)tot 1999 verstandig. De lak is goed voor elkaar en de afwerking simpel maar degelijk.De auto remt goed, schakelt licht, helt wat over maar niet storend in de bochten.
Een fijne stadsauto, maar ook geschikt voor een rit van 200 km. Je stapt er dan nog ontspannen uit.
Vaste lasten: 795 kg belasting 13 euro per maand, verzekering ong 25 euro mnd all-risk(max no-claim)
Afschrijving zeer laag: na 5 jaar nog de helft van de prijs waard, na 10 jaar nog 30%.
PROBLEMEN
Zwakke punten zijn:
De voorveren: de breken heel vaak en zijn een bekend probleem bij de Twingo. Vervangen niet heel duur, maar gewoon vervelend. Dat dit niet verbeterd kan worden.
De voorremmen slijten snel, meestal zijn bij 60000 km nieuwe remschijven nodig. (maar ook dat is niet duur)
Normaal is:
De distributieriem (ong.200 euro incl.) moet elke 5 jaar of 100000 km worden vervangen. Ook dat is niet snel, maar wel belangrijk om bij een koop op te letten.
Voorbanden gaan ongeveer 50.000 a 60.000 km mee, achterbanden wel 100.000 km.
Een Twingokwaal zijn ook de wiellagers voor die het wel eens begeven. Vervangen kost ong.150 euro per wiel.
De uitlaatdemper (90-150 euro) gaat ongeveer 5 jaar mee, evenals de accu.
Halogeenkoplampen heb ik nog nooit hoeven vervangen, maar je kan daarv erg makkelijk bijkomen.
Het achterwiel is groot en gelukkig geen thuisbrenger, je kan tenminste gewoon blijven rijden.
Conclusie: wil je een leuke auto qua model. Een bewezen concept (sinds 94) en weinig vaste lasten en afschrijving is de Twingo een goede keuze.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren