Renault Talisman Estate dCi 110 Zen (2016)

autoreview

Renault Talisman Estate dCi 110 Zen (2016)

Signalement

UitvoeringTalisman Estate dCi 110 Zen
Versnellingen6,
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2016
KM-stand laatst170.000 km
Lezerswaardering: 77%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ervaring Talisman Estate

  • 2.500 km

Wat voorafging:

Sinds 30 jaar ben ik in het bezit van mijn rijbewijs, ongeveer 25 jaar daarvan in een Peugeot gereden.
Laatste auto was een 508 SW, geweldige auto ondanks de veel bekritiseerde 2tronic versnellingsbak.
Begin dit jaar moest ik weer eens gaan nadenken wat de volgende auto zou worden, de 508 was eigenlijk geen optie meer i.v.m. de hogere cataloguswaarde en dus hogere leaseprijs.
Tot eind vorig jaar ging ik er eigenlijk vanuit dat de 308SW mijn volgende zou worden, eigenlijk niks mis mee.
Totdat ik een afbeelding van de nieuwe Renault Talisman zag, wauw wat een mooie auto !
In maart proefgereden in een sedan uitvoering en de volgende uitvoering besteld:

Talisman Estate DCI1.5 EDC in de Zen uitvoering.

Waaarom deze ? qua leasebudget had ik keus: of handmatig schakelen in een ( rijker uitgevoerde ) Intens uitvoering of een automatische versnellingbak in een Zen uitvoering.
Aangezien het niet hoeven schakelen mij prima bevalt de keuze laten doorslaan naar de EDC automaat.
Als optie is er op deze uitvoering niet heel veel te kiezen, heb de LED verlichting, 17” velgen en de parkeersensoren voor erbij genomen en als kleur Bleu Cosmos.

Begin Juli was het zover, mijn Talisman stond mooi onder het doek in de showroom klaar om afgeleverd te worden. Na een prima aflevering door de dealer rij ik inmiddels 3 weken rond met deze auto.

Na 2500 kilometer is het nog moeilijk om een oordeel te geven maar voorlopig ben ik alleen maar positief over deze auto. ( rij overigens vrijwel altijd in de comfort stand )
Vooral de EDC automaat bevalt mij prima, zeker in vergelijking met de 2tronic automaat waaruit ik kwam.
Auto is mooi compleet, eigenlijk alles wat er op hoort te zitten zit er op.
Veel bekijks tot nu toe op de weg, ben er in de drie weken dat ik er nu in rij ook nog geen tegengekomen.

Positief tot nu toe:

- EDC automaat
- Navigatiesysteem
- Rijgedrag
- Keyless entry is super makkelijk
-
Negatief
- Start/stop systeem is erg traag maar kwam er laatst achter dat als je de rem iets minder hard intrapt deze wel op tijd werkt.

Binnenkort op vakantie, daarna ga ik eens proberen een goed oordeel te geven over deze auto.
( betrouwbaarheid en gebruikskosten op 3 sterren gezet, is na 2500 kilometer nog niet goed te beoordelen vind ik )

Een half jaar onderweg

  • 20.000 km

Inmiddels een half jaar rijdend in deze auto en eigenlijk geen bijzonderheden te melden.
Auto bevalt nog steeds prima nadat ik de eerste weken een beetje heb moeten wennen ( na zoveel jaren Peugeot misschien niet zo gek ?).
Even voor de duidelijkheid hoe ik tegen een auto aankijk: ik heb een auto nodig om mij van A naar B te brengen. Van binnen en van buiten moet hij er leuk uitzien, een automaat bezitten en verder maakt het mij niet zo veel uit. Ook ben ik een vrij rustige rijder dus acceleratie e.d. is voor mij ook niet belangrijk.
O ja, 1 dingetje nog: gezien het aantal kilometers wat ik dagelijks moet rijden naar mijn werk mag/moet hij lekker comfortabel zijn.
Verwacht dan ook geen review over gedrag in bochten, verhalen over het onderstel e.d…….
Kan op dit moment alleen maar zeggen dat de auto een goede keus is geweest, de Renault brengt mij inderdaad comfortabel overal heen.
De auto is van binnen lekker stil, haast geen motorgeluid binnen te horen en nog geen rammeltjes, kraakjes, piepjes e.d. waargenomen.
En als je dan toch geluid wil: de standaard geluidsinstallatie is zeker niet top maar na wat instelwerk voor mij acceptabel. Ik luister graag muziek ( meestal via USB of telefoon ) en dat werkt prima. Wel merk ik dat de digitale radio soms zijn signaal is verloren, opnieuw de zender kiezen en dan werkt het weer.
De EDC automaat werkt prima, heel lichtjes voel je het schakelen. Een enkele keer meegemaakt dat hij net een andere keuze maakte dan dat ik gedaan zou hebben ( voornamelijk in bochten ) maar verder ben ik er positief over.
We zijn op vakantie geweest in de bergen, auto heeft zich daar gemakkelijk staande gehouden met zijn “kleine motor” in combinatie met de EDC automaat.
Nog een ding waar ik zeer over te spreken ben: de keyless entry, deze werkt echt heel goed.
Bij benadering van de auto wordt je verwelkomt door de verlichting, de spiegels klappen uit ( met instapverlichting) een druk op de start/stopknop en rijden maar.
En als je wegloopt doven de lichten, de spiegels worden ingeklapt en als laatste groet geeft de auto een piepje ten teken dat je met een gerust hart weg kan, de auto zit op slot.
Ik ( 1.80 mtr.) heb een goede zit gevonden in de auto, massage in de stoelen gebruik ik eigenlijk nooit, maar ik ben( ook na lange ritten ) nog niet gebroken uit de auto gestapt.
Gebruikte materialen in het interieur zien er goed en degelijk uit, nou ben ik vrij zuinig en opgeruimd met het binnenste van de auto en heb dan ook nog geen krassen of wat dan ook in de auto. Verder sluit alles mooi aan op elkaar.
Zijn er dan geen dingen die tegenvallen ? natuurlijk wel, het verbruik vind ik tegenvallen ( zie verbruiksmonitor) en het startstop systeem vind ik nog steeds veel te traag. Als je er op tijd erg in heb kan je het rempedaal net voor wegrijden wat minder krachtig indrukken zodat hij uitschakelt, anders duurt het naar mijn gevoel te lang voordat je weg kan rijden. ( uitzetten kan uiteraard ook ).
Overigens was er in deze uitvoering geen getinte ruiten aan de achterzijde te verkrijgen, ik merkte toch wel dat het hierdoor wat warmer in de auto werd dan gewenst. Deze heb ik inmiddels laten beplakken met folie wat de auto ( vind ik ) wat mooier staat. Overigens zie je er niets van dat de ramen beplakt zijn, dit is zeer vakkundig door het bedrijf gedaan.
Na de eerst beurt ( 30.000 KM ) ga ik mij weer melden met een vervolg.

30000 km beurt

  • 31.000 km

Vandaag voor de 30000 km beurt naar de dealer geweest.
Buiten het normale onderhoud de ruitensproeiers laten afstellen. Verder geen bijzonderheden, verbruik gaat overigens de laatste tijd omlaag. Boven de 1 op 20 rijden kost momenteel weinig moeite.

Einde contract

  • 170.000 km

Nog een paar weekjes en dan loopt het contract van deze auto af.
Ben mij bewust dat ik al 3,5 jaar niets meer toegevoegd heb aan deze review.
Maar eerlijk waar: er is in die tussentijd ook niets te melden geweest.
Alle positieve en negatieve ervaringen uit mijn eerste bijdrage staan nog steeds. Verder nooit geen gekke dingen qua onderhoud/reparatie in de tussentijd. Ook het verbruik is al die tijd keurig rond de 1 op 20 gebleven. Dit maakt toch dat ik met moeite binnenkort afscheid moet nemen van deze auto. Wat vooral positief opvalt na 170.000km en bijna 4,5 jaar is dat er nog steeds geen piepje of kraakje te horen is in de auto. Ook de motor is nog steeds verrassend stil. Omdat ik in principe niet 2x achter elkaar dezelfde auto uitkies wordt de volgende geen Renault meer, echter als mijn voorkeur voor mijn volgende auto ( Volvo V60 ) niet haalbaar was geweest dan had ik deze keer waarschijnlijk zomaar een uitzondering kunnen maken.....

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.