Renault Laguna RT 1.8 (1994)

autoreview

Renault Laguna

Signalement

UitvoeringLaguna RT 1.8
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1994
Jaar van aanschaf2000
KM-stand bij aanschaf198.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

In oktober 2000 een mooie zwarte Laguna 1.8 RT met sportpakket (spoilers, sportstoelen etc) en lpg installatie gekocht als opvolger voor mijn 25 tx. De 1.8 motor bleek meer moeite met de 1260 kg te hebben dan de 2.2 uit de 25, met een aanloopje bleek echter 200 km/h op de teller mogelijk. De Laguna is vooral een comfortabele, redelijk zuinige reisauto. Hij stuurt fijn, de koersvastheid is echter minder dan een Renault 25. Het verbruik varieert tussen 1 op 9 tot 1 op 12,8 (vakantie in Tjechië). De bouwkwaliteit haalt het echter niet bij een Renault 25 (alweer)! Veel kleine mankementen en storingen gehad, en de kleppen moesten door LPG gebruik regelmatig gesteld worden (vulplaatjes), bij 250.000 heb ik de cilinderkop laten reviseren omdat de kleppen niet meer waren te stellen. Verder weinig grondspeling met 4 inzittenden. Wel een erg goede zitpositie voor lange mensen (2 meter). Het bereik van de afstandbediening van de CV was slechts 3 tot 4 meter. Al met al een comfortabele auto met middelmatige bouwkwaliteit, de 1.8 motor is net genoeg.

PROBLEMEN

Tankdopontgrendeling stuk, startmotor vervangen, benzinepomp vervangen (eigen schuld, te lang zonder benzine gereden), regelmatig kleppen stellen, cilinderkop gereviseerd, leiding stuurbekrachtiging lek, kilometerteller stukgegaan (bij mijn vorige Renaults ook, de auto’s gaan langer mee dan de tellers). De beoordeling voor de dealer slaat alleen op de serviceverlening aan de onderdelenbalie, heb zelf onderhoud en reparaties verricht.

5,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.