Renault Laguna 1.9 dCi 120pk Elective (2003)

autoreview

Renault Laguna
Renault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault LagunaRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieurRenault Laguna - interieur

Signalement

UitvoeringLaguna 1.9 dCi 120pk Elective
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf87.000 km
KM-stand laatst87.450 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Renault Laguna 1.9DCI

  • 87.450 km

Na 2x een Renault 25, beide in Monaco uitvoering, gezien de kilometers per jaar gekozen voor een nieuwer model. Na wat speurwerk een Laguna uit 200. overgenomen van een leasemaatschapij. 4 Jaar oud en nog maar 87.000 op de klok. Voorzien van een fijne, zuinige en krachtige 120pk motor en wat luze zoals tractiecontrole en navigatiesysteem fabrieksaf. De auto heeft de bijzondere lichtblauwe kleur, wat in bepaald zonlicht aardig verkleurd naar paars en andere exotische kleuren.

Comfort:
Super! De auto rijdt heerlijk comfortabel. Het geluidsniveau is bijzonder laag ook wanneer de motor nog koud is. Zeker in vergelijking met de TDI blokken van VAG. De 6e versnelling zorgt er voor dat ook snelwelsnelheden in een behoorlijke stilte ervaren worden. Daarnaast is de auto vrij ruim, zeker wanneer het op schouder en hoofdruimte voor aan komt. Achterin is voldoende beenruimte, echter hoofdruimte gezien het hatchback model beperkt. De kofferbak daarentegen is meer dan voldoende voor een 2-persoons huishouden.

Motor:
Sterke motor! Dit is het eerste wat ik dacht toen ik de auto ophaalde. Ik had nog niet eerder in een auto met deze motor gereden en de auto ook zonder proefrijden gekocht. De motor is enormfel en werd na 2500 kilometer zelfs nog iets krachtiger. Blijkbaar is 22.000km per jaar niet ideaal voor dit dieselblok. Over zuinigheid is het lastig iets algemeens te zeggen. Op 80-100km/u wegen rijdt de auto gemiddeld 1 op 18 maar in de mix met snelheid toch snel 1 op 15. Er bij gezegd hebbende dat ik een vlotte rijder ben en vooral 's avonds niet onder de 150km/u kom op de snelweg. Kortom, ik was heel tevreden met deze brandstofverbruiken en motorprestaties.

Betrouwbaarheid:
Tjah het is een Renault denken velen van u nu... Ik heb voor de laguna 2 Renault's gehad van meer dan 20 jaar oud en daar was best af en toe een storing mee. Maar goed dat mag ook na 20 jaar. Ik heb van huis uit een liefde voor Renault mee gekregen en bloed kruipt waar het niet gaan kan. De auto werd geleverd met 6 maanden garantie en ik had er qua leeftijd en kilomterstand veel vertrouwen in.
Dit vertrouwen is niet beschaamd! Gezien de kilometerstand zat na een week wel de EGR klep vast waardoor de auto in de noodloop kwam. Ik heb de Renault dealer in de buurt van mijn werk gebeld en mocht meteen langskomen. Er werd mij netjes een leenauto aangeboden en een uur later werd ik gebeld dat de EGR klep defect/vol was. De dealer had al contact gezocht met de leasemaatschapij waar ik de auto van gekocht had en melde mij dat een nieuwe EGR klep in aantocht was en of ik de auto na mijn werktijd wilde omruilen. Uitstekende service van Renault in Almelo! De monteur vertelde mij dat dit meer voorkwam als er te weinig is gereden met een diesel. Rond de 100.000km heb ik de bandenspanningssenoren uit laten schakelen vanwege een risico op foutmelding. Bij 120.000km de distributieriem/waterpomp laten vervangen en meteen een grote beurt laten uitvoeren voor 750 euro all in. Niet heel duur naar mijn mening en qua betrouwbaarheid prima. Wat mij opviel was dat de achterbanden er op moment van verkoop bij 133.000km er al sinds aflevering onder zaten. En pas bij die kilometerstand aan vervanging toe waren. Toch extreem netjes!

Wegens een leaseauto de laguna verkocht in 2008 met 133.656km op de teller en heerlijke herinneringen.




8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (2)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.