Renault Grand Scénic 1.6 16V Tech Road (2005)

autoreview

Renault Grand Scénic
Renault Grand ScénicRenault Grand ScénicRenault Grand ScénicRenault Scénic - interieurRenault Scénic - interieurRenault Scénic - interieur

Signalement

UitvoeringGrand Scénic 1.6 16V Tech Road
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf52.000 km
KM-stand laatst151.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Comfortabele, goed uitgeruste en ruime gezinsauto

  • 151.500 km

Ik heb deze auto in oktober 2006 uit de autopool van mijn werkgever kunnen leasen. De noodzaak was een onverwacht grote gezinsuitbreiding van 2 naar 4 kinderen. Vanwege het merkenbeleid van de werkgever (beperkte keuze),de kosten (ook het huis moest worden verbouwd) en het feit dat in de pool 7-persoons auto's dungezaaid zijn gekozen voor deze bestaande Renault.

Het was een Renault Grand Scenic in de Tech Road uitvoering; met een zeer uitgebreide uitrusting waaronder een 2 panoramische daken waarvan 1 open kan, klimaatregeling, sleuteloze toegang, cruisecontrol, stuurwielbediening van audio.
Belangrijker dan de uitrusting was het geweldige comfort van deze auto. Je zit er echt perfect in, weliswaar vrij rechtop maar ik vond het zeer prettig.

Wat afbreuk deed aan het comfort was het motorlawaai. Gezien het feit dat een 1.6 motor met 110pk zoveel auto moest voortbewegen is dat ook niet verwonderlijk maar bij 120km/u was het eigenlijk net wat te veel van het goede. Ook bij het optrekken merk je dat de motor eigenlijk net iets te licht is, maar er valt in de praktijk wel mee te leven.
Toch heeft de motor altijd zijn werk goed gedaan, ook tijdens vakanties naar Frankrijk, waarbij de auto helemaal mutjevol was afgeladen, een fietsenrek achterop hing en een dakkoffer bovenop was bevestigd.

Deze auto was mijn eerste ervaring met LPG en op zich heeft dat positief uitgepakt. De tank was een onderbouw type dus ik had het erg geen last van. Het omschakelen van gas naar benzine en andersom ging perfect en het verbruik viel uiteindelijk nog mee (iets beter dan 1 op 10). Alleen de beperkte actieradius op gas blijft jammer.

Mijn ervaringen met de betrouwbaarheid van Renault waren matig (ik heb in het verleden 4 jaar lang een onbetrouwbare Renault Megane gereden) maar deze auto heeft tijdens de bijna 100.000km die ik ermee heb gereden Renault's reputatie opgevijzeld.
Alleen bij 140.000km bleek het hitteschild onder de auto los te zitten, maar dat was snel verholpen.
Verder was op een gegeven moment de aircovloeistof op waardoor die het niet meer goed deed, maar dat zie ik meer als een foutje van de garage, niet van de auto.

Het systeem met de extra stoelen werkt perfect en kan snel worden veranderd. Heel doordacht. De stoelen achterin zijn niet bedoeld voor volwassenen maar mijn oudste dochters vermaken zich er prima en zitten er bovendien goed.

Al met al een positieve ervaring. Maar na meer dan 150.000km moest de auto worden ingeleverd. De opvolger is in elk geval weer een Grand Scenic geworden.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault Scénic

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.