Renault Espace 2.0 16V Authentique (2003)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Espace 2.0 16V Authentique |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2013 |
KM-stand bij aanschaf | 197.000 km |
KM-stand laatst | 217.000 km |
Espace vs Chrysler
- 199.200 km
Na het kapot gaan van de versnellingsbak automaat van de Chrysler en de optie om te kiezen voor reparatie van 4000 euro of een andere auto was de keuze vrij snel gemaakt.
PROEFRITTEN
Na diverse proefritten in een Mercedes, en bijna in een Volvo en bmw zag ik deze Espace staan.
Na de diverse proefritten wist ik het zeker, ondanks de vele verhalen over franse auto's in vergelijk met bijvoorbeeld een Mercedes, besloot ik, ook gezien de ruimte, de Espace aan te schaffen.
WEGLIGGING
Na de Chrysler moest ik uiteraard even wennen aan hoe de Espace op de weg ligt. De Chrysler is meer een blok op de weg en de Espace, waar je hoog in zit, lijkt af en toe de neiging te hebben over te hellen in bochten. Dit kan natuurlijk ook mijn idee zijn. De wegligging, bochtenwerk en zo is verder gewoon prima. een goede degelijke, maar ook krachtige auto vind ik het.
COMFORT
De stoelen hadden wel wat ruimer gemogen, maar de algehele ruimte en interieur maakt dit weer ruimschoots goed. Het is nnatuurlijk ook geen American.
VERBRUIK
Over verbruik heb ik eigenlijk niet veel te klagen. In vergelijking rijd ik meer kilometers als toen ik met de Chrysler reed. Nou heeft dit natuurlijk ook te maken met de gigantische literinhoud van ruim 80liter.
CONCLUSIE OP DIT MOMENT
De auto voldoet prima aan mijn eisen en zeker voor een wagen van deze leeftijd en deze kilometerstand rijdt hij nog als een zonnetje. Verder geen zorgelijke kosten gehad.
Rijplezier
- 202.038 km
Ik ben een paar duizend kilometer op weg en de auto bevalt nog steeds prima. Geen problemen gehad nog.
Een hele fijne ruime auto.
Prestaties:
Hij doet het prima, maar ik mis wel een beetje kracht. (Het is dan natuurlijk ook niet de Chrysler).
Kilometerverbruik:
Tot nog toe haal ik iedere keer 1 op 11 (met uitzondering en onzuinig rijden kom ik uiteraard op 1 op 10 of 1 op 9).
Rij ervaring vervolg
- 209.500 km
Hij rijdt en hij rijdt goed. Tuurlijk, het is geen snelheidswonder, deze versie dan, maar rijden doet hij wel. Snel genoeg in het verkeer. Snel genoeg bij inhaalmanouvres en snel genoeg bij het verkeerslicht om gewoon weg te rijden.
Qua kosten heb ik inmiddels een tweedehandsslot in de passagierskant laten plaatsen bij de garage waar ik hem gekocht heb.
Ik heb een keer een lambdasonde moeten vervangen. En van de week startte ik hem en leek het wel of de motor vervangen was door een gigantische zware motor met 8 cilinder en 5,7liter. Wat ging hij tekeer bij het gas geven. Ik dacht, met al dat getril en gebrom, de motor vliegt er straks uit. Anyhoe, wel gewoon doorgereden en vandaag even bij de garage ernaar laten kijken. Bleek dat een gedeelte van de uitlaat losgeschoten was. Deze hebben ze nu dus weer goed vastgezet. Goede service van de garage. Zonder kosten weer op pad gegaan en hij rijdt weer als een zonnetje.
En het verbruik?
Tja, de auto is duur, dat is wel duidelijk, maar ik rij gemiddeld zo'n 1 op 11,5. Prima te doen dus, met gmiddeld 260km op een dag dat ik moet rijden.
Geweldig vehicle
- 217.000 km
Nog steeds een zeer tevreden man als het deze auto betreft. geen noemenswaardige zaken. Hoefde in de afgelopen tijd helemaal niet naar de autodealer toe voor lampjes of onderhoud, technische moeilijkheden of wat dan ook.
Ja tuurlijk, olie bijvullen, maar goed, dat kun je zelf :)
Helaas moet ik binnenkort toch wel afscheid gaan nemen van mijn ruime comfortabele "bus". Ik ga een leaseauto krijgen (waarschijnlijk een toyota auris station) en heb ik hem her en der te koop staan.
Mocht u iemand weten die een goede, degelijke, zonder-poes-pas auto wil, dan is mijn "bus" zeker een aangename kandidaat die graag auditie zou willen komen doen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.