Renault Clio 1.6 16V Team Spirit (2006)

autoreview

Renault Clio 1.6 16V Team Spirit (2006)

Signalement

UitvoeringClio 1.6 16V Team Spirit
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2006
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf18 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds kort rijd ik in een Clio 1.6 Team Spirit. De Clio III is een voor deze klasse meer dan volwassen auto. Het dashboard is opgetrokken uit mooie materialen met fraaie aluminiumkleurige accenten. De zitpositie is prima en datzelfde geldt voor de ruimtebeleving. Deze doet niet of nauwelijks onder voor een Megane II waarin ik hiervoor reed. Alles steekt kwalitatief goed in elkaar en maakt een zeer solide indruk. Ik heb gekozen voor de volgende opties: metaalkleur (Rouge Volcan), snelheidsregelaar en -begrenzer, electronisch geregelde airconditioning en 16’ velgen type Canasta. Deze velgen worden gecombineerd met verbrede spatschermen voor, wat de auto erg goed staat. Voor 150 euro een echte aanrader. Daarnaast is de auto uitgerust met het zogenaamde Pack Techno: Handsfree Card voor handsfree openen, sluiten en starten (werkt perfect), regen- en lichtsensor en electrisch bedienbare en verwarmbare buitenspiegels. De Team Spirit uitvoering heeft standaard donkere koplampbehuizing en actieve bochtverlichting. Dit laatste blijkt in de praktijk erg prettig te zijn. De motor is stil en reageert heel vlot op het gaspedaal. Hoewel je regelmatig leest dat de besturing door de elektrische bekrachting ’kunstmatig’ zou aanvoelen en niet direct genoeg zou zijn, vind ik dat in de praktijk reuze meevallen. Op lage snelheid is de bekrachtiging prettig licht (een stuk lichter dan in de Megane II) en op hogere snelheid neemt de bekrachtiging merkbaar af. Al met al een heerlijk rijdende complete auto.

PROBLEMEN

Geen.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault Clio

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.