Renault Clio 1.6 16V Dynamique (2003)

autoreview

Renault Clio 1.6 16V Dynamique (2003)

Signalement

UitvoeringClio 1.6 16V Dynamique
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

’Alweer een Clio!’ Dat was de reactie die ik kreeg toen ik voor de vijfde keer met een Renault Clio de oprit opreed.

De Clio-gekte is begonnen in 2005, toen ik als 18-jarige net mijn rijbewijs gehaald had en op zoek ging naar een betrouwbaar en betaalbaar vervoersmiddel. Ten tijde van mijn zoektocht werkte ik bij een Renault-dealer, dus de keuze voor dit merk (onderhoud was snel gemaakt!
Een Clio 1.2 Chipie uit 1995, uiteraard groenmetallic, want dat waren bijna alle Chipies. Enorm veel plezier aan beleefd, heeft me nooit in de steek gelaten....totdat....totdat er een Clio 1.4 uit 1999 werd ingeruild op ’de zaak’.
Chipie verkocht en mijn tweede Clio was een feit. Negen maanden later herhaalde dit proces zich, dit keer werd het een Clio 1.6 16v uit 2000. In deze auto had ik nu nog gereden, ware het niet dat hij door een kop-staartbotsing total-loss raakte. Met het verzekeringsgeld een Clio 1.6 16v van 2003 gekocht. Helaas was deze auto een beetje een miskoop. Hij heeft me nooit laten staan, maar ik heb er nooit met een fijn gevoel in gereden.

Inmiddels was ik afgestudeerd en kon beginnen bij mijn eerste echte baan. Uiteraard in de autobranche. Eens een autogek, altijd een autogek. Ik kreeg de beschikking over een ’demo’ Clio 1.5 dCi met 85pk. Heerlijk autootje welke in combinatie met de tankpas goed geweest is voor vele kilometers in korte tijd.
Door wisseling van baan was ik genoodzaakt om op zoek te gaan naar een eigen auto. Onder het motto: ’Never change a winning team’ op zoek gegaan naar een mooie Clio en.....gevonden!!

Specificaties:
Renault Clio 1.6 16v 110pk Dynamique 3-deurs
Zwartmetallic 676
Climate Control
Cruise Control
Bluetooth carkit
84.500km
juli 2003

Particulier gekocht, dat durfde ik wel aan na mijn ervaringen met de vorige Clio’s.

Deze Clio is perfect voor mij: pittig, zuinig en met een nette uitstraling.
In korte scherpe bochten willen de banden weleens piepen. Ik heb het idee dat dit te maken heeft met de Michelin Energy banden. Eerdere ervaringen met Bridgestone en Conti waren beter, alhoewel de Michelins slijtvaster lijken te zijn.
Een opvallend kenmerk van alle Clio’s is de schuddende versnellingspookknop bij gas loslaten. Sommigen ervaren dit als hinderlijk, mij deert het niet.
In 2003 was dit een zeer compleet uitgeruste auto in de compacte klasse. Voorzien van vele veiligheidsvoorzieningen zoals vier airbags, perfecte kreukelzones (zelf ondervonden helaas...), ABS en remkrachtverdeling.
Daarnaast zijn zaken als elektrisch bedienbare portierruiten en centrale portiervergrendling standaard op bijna iedere Clio. Mijn Dynamique is daarnaast nog voorzien van Climate Control en Cruise Control. Twee heerlijke opties die je, zeker in 2003, vaak alleen in de grotere middenklasse tegenkwam.
Ik heb diverse andere modellen in deze klasse mogen proberen maar ben nog geen beter zittende, scherper sturende en pittigere auto tegengekomen dan de Renault Clio 1.6 16v!
Foto’s volgen z.s.m.

PROBLEMEN

Bij aankoop wist ik dat de distributieriem in 2008 vervangen moest worden.
Recentelijk is dit gebeurd, ook gelijk de waterpomp meegenomen om geen risico te lopen. Dit reken ik niet onder problemen, maar normaal onderhoud.
Daarnaast had ik massasluiting in het linkerachterlicht. Hierdoor ging de verklikker van het mistachterlicht branden bij richting aangeven. Typisch Frans ;)

10-7-2008: 90.000km beurt, d-riem+waterpomp vervangen, nieuwe APK. massasluiting achterlicht verholpen, gasklephuis gereinigd.

Niets, noppes, nada: overigens ook niet bij de vorige Clio’s buiten lampjes, banden en remmen.

p.s. ik rijd +/- 35.000km per jaar dus probeer deze review up to date te houden.

3,8
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    3
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault Clio

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens