Renault 4 E-TECH comfort range techno (2026)
 
Gebruikersreview

Renault 4 E-TECH comfort range techno (2026)

Signalement

Uitvoering4 E-TECH comfort range techno
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2026
Jaar van aanschaf2026
KM-stand laatst15 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste 1000+ km

  • 15 km

Dit jaar wilden we, na de verkoop van ons vakantiehuis in Friesland en wat minder gaan rijdend voor werk, onze twee auto's inruilen voor één nieuwe. Een benzine Opel Corsa en een youngtimer Saab-95 op LPG. Omdat er ook zonnepanelen komen, keken we naar een elektrische auto en het oog viel al snel op de Renault 4. Ook de mogelijkheid van V2G sprak wel aan, zeker nu er zonnepanelen zouden komen en ons energiecontract in september af zou lopen en we dus naar een dynamisch contract zouden kunnen.
De proefrit was heel fijn, de auto stil en vlot en met een geweldige zit, hoewel je dat bij een echt lange rit natuurlijk nog maar af moet wachten.
De keuze viel op een techno comfort range om toch een redelijk bereik te hebben.

Na de aflevering op 21 juli begon daarmee het elektrisch rijden. Het was even wennen aan een andere manier van plannen niet wegrijden en kijken of je nog moet tanken, maar eerder bedenken waar je heen moet en zorgen dat de accu geladen is. De eerste twee weken nog bij een openbare laadpaal in de wijk omdat de WeDriveSolar paal (nodig voor het V2G gebruik, samen met een Hegg dynamisch contract) pas de tweede week van augustus kwam. De hobbeltjes met gebruik van de WDS paal werden door het bedrijf snel verholpen.

Het comfort blijkt tot dusverre uitstekend te zijn. De eerste week meteen lange rit naar noord Limburg (vanuit Leiden) en dat beviel prima. De adaptive cruise control werkt goed en zorgt, samen met de eco-modus van rijden, voor een net verbruik. Het met één druk op de knop uit kunnen zetten van de persoonlijke veiligheidsmaatregelen is prettig. Blijkbaar kijk ik nogal vermoeid want ik kreeg telkens al na 5 minuten een waarschuwing om toch maar te gaan pauzeren! Nu die uit staat, irriteert dat gelukkig niet meer.
Het zicht opzij en naar achteren is wat minder, je moet echt goed je spiegels gebruiken en opzij kijken. De midden hoofdsteun van de achterbank heb ik er maar meteen uitgehaald wat veel beter zicht in de achteruitkijkspiegel geeft.
De meeste features in de instellingen zijn intuïtief en hoef je nauwelijks voor te zoeken. Voor een enkele vraag ik het Reno, de digitale assistent of zoek het op in het digitale handboek.
De connectie met je telefoon loopt goed en geeft geen problemen. Het enige wat echt slecht is op dat vlak, is de MyRenlt-app die (zo zie ik ook bij vrijwel alle andere gebruikers) geen info vanuit de auto weergeeft (% geladen batterij, geen instructie voor koelen of opwarmen mogelijk, geen toeteren of licht laten knipperen). Dat kan je allemaal thuis in de auto programmeren en bij ons staat hij op de oprit zodat dat nog iets makkelijker gaat. Die app moet echt beter.

Verbruik en kosten volgen als er meer KM's gemaakt zijn.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lees ook

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.