Renault 4 E-TECH comfort range evolution (2025)

autoreview

Renault 4 E-TECH comfort range evolution (2025)

Signalement

Uitvoering4 E-TECH comfort range evolution
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst420 km
Lezerswaardering: 70%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste week

  • 420 km

Vooraf:
Als kind heb ik vroeger in een rode Renault 4 gezeten bij mijn ouders. Toen ik hoorde van de nieuwe R4 heb ik direct mijn vader geappt. Hij was ook direct enthousiast.
Ik reed een MG ZS private lease, maar door de geopolitieke spanningen wilde ik af van een Chineese auto. De Renault 4 was nagenoeg even groot (binnen maten) als de MG, komt (grotendeels) uit Europa, bestaat voor 28% uit gerecycled materiaal, is zuiniger, komt verder, is mooier(subjectief) en is ook nog eens goedkoper in de lease. No brainer dus!

Over mij: Ik rij ongeveer 25.000 km per jaar voor werk en privé, waarvan gemiddeld 50% snelweg. Ik heb een jong gezin met 2 kinderen.

0-420 km
Een week geleden heb ik de Renault R4 e-tech Evolution 52 kWh opgehaald bij de dealer.
Ik heb bewust gekozen voor de Evolution uitvoering, omdat de R4 met dakrails te veel op een standaard SUV lijkt. De R4 zonder dakrails is meer zoals de oude met een bolling in het dak (zichtbaar althans). Daarnaast wilde mijn vrouw zo min mogelijk poespas en ik vind dat ook wel bij een R4 horen. Zo min mogelijk poespas. Dus de Evolution uitvoering was het geworden, wel mét trekhaak vanwege regelmatig mountainbiken met het gezin.

Rijgedrag:
Ik vind de auto erg solide op de weg liggen, heel stil en rustig. Voelt bijna als een kart t.o.v. de MG. Lange oneffenheden werkt het mooi weg. Korte oneffenheden bonkt het nog weleens, maar niet zo erg dat het heel storend is. Het doorslippen van de banden, zoals meerdere keren benoemd in reviews online, heb ik nog niet meegemaakt. Ook niet bij nat wegdek. Kan aan mijn rechtervoet liggen.

Betrouwbaarheid:
Ik kan daar nog weinig over zeggen. Alles voelt stevig aan in het interieur. De (afneembare) trekhaak heeft wel een kleine rammel bij korte oneffenheden, maar ach, dat is niets om over te zeuren.

Kosten:
De auto rijdt inderdaad erg zuinig, zelfs met temperaturen nu tussen de 3 en 11 graden. Ik zit nu met verwarming aan en normaal rijgedrag(50% op snelweg) op 16 kWh/100 km en dat is erg netjes.

Verder trekt de auto veel bekijkt. De auto ziet er stoer en knuffelbaar uit. Ik heb veel aanspraak van kennissen, collega's en vrienden. Leuk! Ik ben er blij mee.
De volgende review schrijf ik met enkele duizenden kilometers er bij.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault 4

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (11)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.