Renault 4 E-TECH comfort range evolution (2025)

autoreview

Renault 4 E-TECH comfort range evolution (2025)

Signalement

Uitvoering4 E-TECH comfort range evolution
Versnellingen1, Automaat
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst5.500 km
Lezerswaardering: 75%Keuze van de redactie
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste week

  • 420 km

Vooraf:
Als kind heb ik vroeger in een rode Renault 4 gezeten bij mijn ouders. Toen ik hoorde van de nieuwe R4 heb ik direct mijn vader geappt. Hij was ook direct enthousiast.
Ik reed een MG ZS private lease, maar door de geopolitieke spanningen wilde ik af van een Chineese auto. De Renault 4 was nagenoeg even groot (binnen maten) als de MG, komt (grotendeels) uit Europa, bestaat voor 28% uit gerecycled materiaal, is zuiniger, komt verder, is mooier(subjectief) en is ook nog eens goedkoper in de lease. No brainer dus!

Over mij: Ik rij ongeveer 25.000 km per jaar voor werk en privé, waarvan gemiddeld 50% snelweg. Ik heb een jong gezin met 2 kinderen.

0-420 km
Een week geleden heb ik de Renault R4 e-tech Evolution 52 kWh opgehaald bij de dealer.
Ik heb bewust gekozen voor de Evolution uitvoering, omdat de R4 met dakrails te veel op een standaard SUV lijkt. De R4 zonder dakrails is meer zoals de oude met een bolling in het dak (zichtbaar althans). Daarnaast wilde mijn vrouw zo min mogelijk poespas en ik vind dat ook wel bij een R4 horen. Zo min mogelijk poespas. Dus de Evolution uitvoering was het geworden, wel mét trekhaak vanwege regelmatig mountainbiken met het gezin.

Rijgedrag:
Ik vind de auto erg solide op de weg liggen, heel stil en rustig. Voelt bijna als een kart t.o.v. de MG. Lange oneffenheden werkt het mooi weg. Korte oneffenheden bonkt het nog weleens, maar niet zo erg dat het heel storend is. Het doorslippen van de banden, zoals meerdere keren benoemd in reviews online, heb ik nog niet meegemaakt. Ook niet bij nat wegdek. Kan aan mijn rechtervoet liggen.

Betrouwbaarheid:
Ik kan daar nog weinig over zeggen. Alles voelt stevig aan in het interieur. De (afneembare) trekhaak heeft wel een kleine rammel bij korte oneffenheden, maar ach, dat is niets om over te zeuren.

Kosten:
De auto rijdt inderdaad erg zuinig, zelfs met temperaturen nu tussen de 3 en 11 graden. Ik zit nu met verwarming aan en normaal rijgedrag(50% op snelweg) op 16 kWh/100 km en dat is erg netjes.

Verder trekt de auto veel bekijkt. De auto ziet er stoer en knuffelbaar uit. Ik heb veel aanspraak van kennissen, collega's en vrienden. Leuk! Ik ben er blij mee.
De volgende review schrijf ik met enkele duizenden kilometers er bij.

Eerste 3 maanden

  • 5.500 km

Inmiddels heb ik er 5000 km bij gereden in de afgelopen maanden en is het tijd voor een update!

Verbruik:
Het was een frisse winter en nu breekt het voorjaar aan en dat brengt me meteen op het verbruik. In de winterperiode heb ik een gemiddeld verbruik gehad van 18,1 kWh/100 km, met 75% snelweg kilometers. Op de snelweg zelf fluctueerde het een beetje tussen de 17,3 en 18,8 kWh/100km. Nu het buiten weer beter wordt zie ik een beduidend verschil ontstaan. De afgelopen dagen tijdens 18 graden buiten, haalde de auto 13,6 kWh/100 km over dezelfde ritten. Op de snelweg dook het verbruik onder de 14 kWh/100km. Dat is oprecht indrukwekkend!
Ik ben überhaupt tevreden over het verbruik in het algemeen. Ik heb tot nu toe qua referentie een Chevrolet Volt gereden (vol gestekkerd en in meest optimale omstandigheden zonder snelweg 16 kWh/100km) en 2x een MG ZS (2e generatie was zuiniger, maar dan nog: in de zomer was 18 kWh/100 km op de snelweg geen uitzondering) en deze auto is écht zuiniger! Ik moet ook zeggen dat de auto ook echt stimuleert om zuinig aan te doen. Althans... ik ben gevoelig voor de score die de auto mijn rijgedrag en eco rijstijl geeft. Al klopt deze soms van geen kanten als de auto denkt dat ik 70 km/h mag terwijl ik tientallen kilometers over de snelweg rij met 100 km/h, maargoed het werk bij mij wel.
Over het snelladen kan ik nog niks zeggen, dit heb ik simpelweg nog niet gedaan. Alles thuis geladen met de granny-charger.

Rijgedrag:
Ik vind de auto heerlijk rijden. Vooral op bochtige weggetjes en de eco stand uit is een genot: het onderstel is stevig, maar niet te hard, de auto helt nagenoeg niet over en het stuur voelt direct aan. Ten opzichte van de MG ZS voelt de R4 aan als een race-/tourauto en de MG als een versleten bankstel. Ik leef gelukkig in een heuvelachtig gebied en mag geregeld de heuvels op en af, super! Ook op de snelweg is de auto heerlijk. Hij rijdt voorspelbaar, hij gaat kaarsrecht (deed de MG niet), de veiligheidssystemen zijn niet te bemoeizuchtig doordat je ze op smaak kunt uit- en aanzetten en in snelle bochten merk je niet eens hoe hard je er doorheen gaan.
Is alles dan goed? Nee. Gaten en oneffenheden in het wegdek komen best hard door, al wen ik er wel een beetje aan, maar dat deed de MG veel beter. Klinkerwegen gaan prima, daar rijdt de auto heel goed op, het gaat echt om die gaten en hobbels in asfaltwegen die door slijtage(en slechte reparatie) ontstaan. Ik vraag me dan ook vaak af hoe de bezitters van de R5 die, naar het schijnt, nog steviger is afgesteld, omgaan met deze oneffenheden. Ik probeer er omheen te rijden.
Als laatste nog wat aandacht voor de stengels aan het stuur. Menigeen heeft er over geklaagd in reviews, maar ik was er al snel aan gewend. Ik vind het prima werken en heb eigenlijk nooit perongeluk de verkeerde hendel gebruikt. Wat ik wel onlogisch vind is de keuze om de achteruit naar boven en de vooruit naar onder te positioneren. Ik moet daar nog steeds over nadenken.

Stoelen en interieur:
Hier kan ik kort over zijn. De stoelen zitten comfortabel, geven voldoende zijdelingse steun en de benen worden goed ondersteund. Verder vind ik het interieur smaakvol en leuk vormgegeven. Ik zit er graag!

Multimedia systeem:
Over het algemeen is het een prima systeem. Het werkt snel, is niet te uitgebreid en is aan te passen naar smaak. Echter... Ik heb nu een paar keer gehad dat de telefoon niet goed koppelde(audio) aan de auto (Android auto). Niets hielp. Dat was wel frustrerend, want ik ben een groot muziekliefhebber en als ik even alleen in de auto kan genieten van mijn muziek, dan doe ik dat! Het beeld werkte wel, de navi was gewoon actief, maar ik hoorde geen muziek meer. Op andere momenten als ik het volume omlaag deed (met 2 fysieke knoppen, 1 bij het stuur en 1 bovenop het dashboard!) ging de microfoon zachter en niet het volume van de muziek... Wat dat betreft is de R4, ondanks zijn retro vibe, wel een kind van deze tijd.
Gelukkig werkt het systeem 99% van de tijd wel zoals het zou moeten en dan is het erg prettig en snel.

Trekhaak:
In de vorige review had ik het over de trekhaak. Ik ben (onlangs pas) naar de dealer geweest voor de trekhaak en ze hebben nagezocht of er iets niet correct was aan de trekhaak. Dit blijkt inderdaad het geval. Deze week wordt het opgelost.

Nog een laatste opmerking: ik vind dat de R4 (naast enkele andere modellen) laat zien waar we naartoe moeten. De R4 is redelijk licht (1450 kg) en heeft daardoor met een compactere accu hetzelfde rijbereik als een lomp grote en zware wagen. Ik snap dat dit technisch uitdagend is, vooral als de auto groter wordt, maar dit is de enige weg vooruit volgens mij!

Al met al vind ik het een genot om in de auto in te stappen. De auto is zuinig, rijdt heerlijk, zit lekker en is leuk om te zien.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Renault 4

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (44)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.