Renault 25 TX (1990)

autoreview

Renault 25
Renault 25Renault 25Renault 25Renault 25Renault 25Renault 25

Signalement

Uitvoering25 TX
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1990
Jaar van aanschaf2000
KM-stand bij aanschaf242.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze auto heb ik in 2000 8 maanden in mijn bezit gehad, maar hij verdient nog steeds een positieve review. Voor fl. 1000,- gekocht met lekke koppakking (en kapotte radiateur bleek later), vanwege de goede ervaringen met mijn 25 gts op lpg. Deze kostte ook fl,- 1000, ik heb er 60.000 km mee gereden in 1,5 jaar en bij ca. 420.000 km heb ik "m naar de sloop gebracht. Technisch was de gts nog goed. De 25 TX had een lpg onderbouw waarmee ca. 45 liter kon worden getankt, goed voor ca.400 km. De 2,2 l. injectiemotor (110 pk)presteert weinig meer dan de 2,0 carburatiemotor van de 25 GTS (103 pk) maar beide kenmerken ze zich door veel trekkracht bij lage toerentallen. Vanaf 80 km/h kan je in de vijfde versnelling normaal optrekken, terugschakelen is op de snelweg eigenlijk nooit nodig. Verder heeft de 25 geweldige rijeigenschappen en een laag geluidsniveau. De Renault 25 is bovendien een zeer comfortabele auto vanwege de soepele motor, de goede zitpositie (geweldige stoelen!) en de ruimte zowel voorin als achterin. De vering is erg goed en de koersvastheid is erg groot (je kan bij 160 km/h de auto bij wijze van spreken met een knie sturen). Ook de bouwkwaliteit is goed, beter dan die van de Laguna die ik daarna kocht. Nog steeds een aanrader voor wie comfortabele grote auto zoekt (en ze kosten meestal minder dan een jaar houderschapsbelasting).

PROBLEMEN

Lekke koppakking (bekend bij aankoop), veroorzaakt door lekke radiateur?
Luchtfilter is ontploft vanwege backfire. Nadat ik de valeo bougies heb verwisseld voor champion nooit meer problemen gehad.
Afstandbediening voor centrale deurvergrendeling heeft nooit gewerkt, cv werkte wel met sleutel.
Klein gat in linkerdorpel (uitlaat loopt hier dicht langs).
Rotor ontsteking versleten.
drukgroep kapot; ik heb de auto daarna verkocht.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.