Peugeot 5008 Blue Lease 1.6 HDi (2012)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 5008 Blue Lease 1.6 HDi 5P |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2012 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 13 km |
KM-stand laatst | 209.000 km |
eerste ervaringen
- 4.217 km
na mijn C5 Tourer (zie review) schoon en leeg te hebben geparkeerd bij de Peugeot dealer ga ik naar binnen om mijn nieuwe lease auto op te halen. Het is een Peugeot 5008 geworden.
Dit vanwege kijken en proefritten met een touran,grand scenic, ford grand cmax en de 5008. Door de ruimte, rust en het mooie interieur is het de Peugeot gewoden. Ons gezin bestaat uit 3 kinderen van 13,11, 10 en ik wou toch weer graag naar een mpv ondanks dat de c5 mij mee dan uitstekend is bevallen. Kids worden groot en met ook nog eens 2 honden (en bijenkasten) is een mpv toch practischer als je de luxe hebt om te kiezen.
Afijn daar staat hij dan. In parelmoer wit. Het betreft de bluelease 1.6diesel. Handgeschakelde 6bak,met als extra:
-leerpakket (zwart)
-panoramisch dak
-hard kunststof bak achterin de bagageruimte (aanrader!)
-17" velgen
Prima uitleg gekregen bij d dealer en na ongeveer 1,5 uur en 2 koppen koffie tevreden weggereden.
Eerste ervaringen:
-rechter portier vandaag laten afstellen. Kwam tegen voorscherm aan. Is afgesteld, en aan fabriek gemeld
-veeeel ruimte en opbergvakken. Perfect!
-maar 1koffiebeker op slechte plaats tussen voorstoelen
-stuur had wat dikker mogen zijn
-spiegeling instrumenten door panorama dak
-voel iets trillingen in koppelingspedaal
-veel luxe en goed doordachte zaken. Goede zitpositie door verstelbaar stuur en stoelen
-relaxte rijstijl nodigd niet uit tot hard rijden (hoeft ook niet overigens)
-vering uiteraard niet als een c5. Stuk stugger en strijkt niet alles glad.
Brandstof verbruik begon met zo,n 1:15,2 en is nu gedaald naar 1:17 al moet ik dan wel erbij vermelden dat dit veel snelweg is en niet harder dan is toegestaan. Al met al ben ik zeer tevreden vooralsnog. Prachtig interieur. Later meer.
Het einde naar veel probleemloze kilometers
- 209.000 km
De auto wordt ingenomen door de lease maatschappij. Ik heb een code gekregen v nieuwe auto maar zo meteen meer hierover. Eerst de Peugeot.
De 5008 is mij prima bevallen. Ik heb werkelijk waar geen enkel mankement gehad met deze auto ! Geen druppel olie o.i.d bijgevuld.
Plussen en minnen hieronder:
+zeer ruim interieur (ook licht met panorama dak)
+flexibel interieur. Veel bergruimte (vakken e.d)
+Fijne intuïtieve werking cruise control, ruitenwissers e.d
+Stabiliteit en rustig rijgedrag
+compleet. Mis eigenlijk niets
+Perfecte gezinsauto (hond kan ook mee.. )
-Bekerhouder (eentje) op belachelijke plek tussen voorstoelen. Lijkt misschien overdreven maar als je koffie drinkt onderweg uitermate storend
-Vering is stug. Kan ook komen door de 17"wielen. Oneffenheden worden te goed doorgegeven aan interieur.
-Navigatie: werkt op zich goed, maar het is een eenvoudig systeem. Er zijn merken die dit beter voor elkaar hebben
-Afwerking kan misschien beter. Plastic delen in interieur.Maar goed dat weet je va tevoren en auto rijd er gelukkig niet minder door.
Afijn, nu wat nieuws. Pubers groot en gaan veelal niet meer mee. Door de goede lease regeling ga ik nu voor totaal wat anders. Vereist: diesel/automaat/21% of minder bijtelling/premium merk.
Gekeken en proefrit gemaakt met:
- Jaguar XE Prestige (163pk automaat)
- Mercedes C300H (hybrid)
- Volvo V60 D6
Niet verwacht maar de V60 vond ik het beste/rustigste rijden. Was echt verrast ! Heerlijke 5 cilinder waarbij je ook nog volledig electrisch kunt rijden. Groot nadeel: HEEEL kleine bageruimte. Helaas valt deze auto hierdoor af.
Jaguar: prachtig interieur (als een jas), 8 traps automaat en rustige auto.Wel iets kleiner achterin dan de Mercedes.
Mercedes: sneller dan jaguar. In lease net zoveel dan jaguar, en meer ruimte (achterin). Dat de motor iets lawaaiig is bij optrekken, en de bak een 7-dsg is nemen we voor lief.
De Mercedes C300H (limousine) dus geworden. Prachtige auto in excl exterieur met avantgarde binnenkant in lease edition uitvoering. En nu maar wachten tot hij komt....
Hopelijk net zo probleemloos als de Peugeot.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.