Peugeot 308 SW Active 1.6 e-HDi (2012)

autoreview

Peugeot 308 SW Active 1.6 e-HDi (2012)

Signalement

Uitvoering308 SW Active 1.6 e-HDi
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf5 km
KM-stand laatst60.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste ervaring met 308 SW 2-tronic

  • 300 km

Deze wagen is bijna gelijk aan mijn vorige lease-auto. Verschillen zitten vooral in allerlei luxe, zoals de automatische versnellingsbak (gerobotiseerde schakelbak), automatische verlichting, regensensor, navigatie en carkit.

De gerobotiseerde schakelbak is wennen, maar uiteindelijk wel fijn rijden. Van belang is dat je de bak het werk laat doen en niet probeert deze tegen te werken. Het is geen volautomaat, dus minder verfijnd. Maar ik vind het beter dan zelf schakelen. Dat merk je vooral als je even snel wilt inhalen. Vol gas en weg ben je.

De automatische verlichting doet netjes zijn werk. Dus niet meer nadenken over verlichting aan of uit doen.
De regensensor moet je activeren na start van de motor door de hendel naar beneden te doen. Eenvoudig en effectief systeem.

De navigatie werkt wel, maar ik ben verwend met een TomTom Live. Dat is veel beter, maar ook duurder.
De carkit is matig. Hij werkt, maar dat is alles. Hiervoor had ik een Parrot. Die kan je je stem aanleren. Dat kan deze carkit niet. Irritant is dat als je de "phone" activeert hij na een seconde of wat het nummer belt wat bovenaan staan. Zoeken gaat moeizaam, dus gewoon met de eigen telefoon doen. Als iemand belt zie je duidelijk in het grote scherm wie belt. Dat is wel goed. Ook het geluid is prima.

De achterbank is nieuw voor mij. De vorige had drie stoelen. Nadeel van deze bank is dat deze zo ver naar voren staat dat je niet twee tassen achter je stoel kan zetten.

Rijden gaat prettig. Deze 308 is nog stiller dan de vorige. Ik heb ook de indruk dat het comfort weer meer terug is zoals bij de 307.

Of de wagen zuiniger is dan de gewone HDI moet ik nog zien. Die haalde 1:18,5. Afwachten maar.

Fijne auto met een paar hikjes

  • 8.120 km

Deze nieuwe 308SW is een fijne reiswagen. Hij is conformtabeler dan de vorige 308SW. Het is meer het oude Franse comfort als bij de 307SW.

De kwaliteit is goed, op de carkit na. Deze heeft inmiddels twee keer een softwareupdate gekregen omdat hij regelmatig geen contact met mijn mobiel wil maken. Het lijkt erop dat dit nu wel goed gaat.

De navigate is van Garmin en werkt goed. Mijn eigen TomTom vindt ik wel prettiger werken, dus ik gebruik het ingebouwde navigatiesysteem alleen als ik de TomTom niet bij me heb.

De 2-tronic is en blijft wennen. Vaak rijdt het heel soepel, maar ook regelmatig schakelt de bak als een hork. Lui rijden dus, maar niet altijd even prettig.

De e-HDI is niet zuiniger dan de vorige 1.6HDI. Ik rijdt ongeveer 1:18, dus 1000km. voor ik moet gaan tanken.

Zaken als automatische verlichting, regensensor en climate controle werken zeer goed. Over het geheel toch een positief oordeel voor deze auto met een minpunt voor de 2-tronic schakelbak. Dat moet toch echt beter kunnen.

Rijdt lekker, automaat is minder

  • 46.000 km

De auto rijdt nog steeds lekker. Minder is de automaat die als je bijna stil staat en direct weer weg wilt rijden niet goed weet wat hij wil. Het gevolg is een korte stilstand en dan met een klap wegrijden. Met goed beleid het gaspedal bedienen maakt dit effect minder, maar het zou gewoon niet moeten.

De carkit is af en toe nog steeds erg vervelend. Wil gewoon geen verbinding maken. En dan gaat het weken weer goed.

De auto zelf is een prima wagen. Als bovenstaande twee punten opgelost zouden worden zelfs de ideale wagen. Verbruik is gemiddeld 1:18,5. Minder goed dan de fabrieksstandaard van 1:23,3, maar vergeleken met veel andere wagens zeker niet slecht. De wagen weegt immers leeg 1390kg. (met panoramadak) en dat is niet niks.

Automaat heeft een update gehad!

  • 60.000 km

Vandaag bij een grote beurt heeft de automaat een update gekregen. Nu rijdt de wagen pas zoals hij altijd gereden had moeten. Eindelijk! Nu de carkit nog en de auto is ideaal.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Peugeot 308

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.