Peugeot 307 SW 2.0 16V Pack (2005)

autoreview

Peugeot 307 SW
Peugeot 307 SWPeugeot 307 SWPeugeot 307 SWPeugeot 307 SWPeugeot 307 SWPeugeot 307 SWPeugeot 307 - interieurPeugeot 307 - interieur

Signalement

Uitvoering307 SW 2.0 16V Pack
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2005
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb deze auto aangeschaft omdat ik een ruime auto nodig had (i.v.m. het meenemen van een rolstoel in de kofferbak). Hiervoor had ik een Seat Toledo uit 1999, ook een hele fijne auto, die ik eerlijk gezegd nog mooier vind dan de Peugot, alleen was het lastig om de rolstoel in de kofferbak te doen door de beperkte openingsruimte van de kofferbak. En de nieuwe Toledo is van voren schitterend, maar van achteren vreselijk! En de Altea biedt te weinig bagageruimte om mijn rolstoel te kunnen meenemen.

Na een vergelijking en testritten met o.a. een Skoda Octavia 2.0 aut, Mazada 626 2.0 Aut en Toyota 1.8 Aut, kwam ik qua model, rijeigenschappen en prijstechnisch het beste bij Peugot uit. Het is een mooie auto met een flexibele ruimte-indeling, met natuurlijk het schitterende panoramadak, dat een hele ruimtelijke indruk geeft. En heel compleet, bijna alles zit erop, afgezien van leren bekleding en navigatie. Maar wel dus met een autoradio/cd met stuurbediening(ik heb ook nog een extra cd wisselaar laten plaatsen), climate control, een heerlijk cruise control, regensensor, automatisch dimmende binnenspiegel, electrische ramen, spiegel, centrale deurvergrendeling met afstandbediening, licht metalen velgen.

De motor heeft genoeg vermogen, alhoewel ik de automaat van mijn oude Toledo nog fijner vond schakelen, vooral als de Peugot koud is voel je na de eerste meters de bak een heel klein beetje schokken. Maar met deze bak kun je eventueel wel zelf schakelen, hoewel je dit niet vaak gebruikt, want hij doet het zo ook goed.
Wat ik ook minder van de Peugot vind t.o.v de Toledo is het materiaalgebruik in het interieur, het is van een goedkoper materiaal als bij Seat (dus VW) en gevoeliger voor krassen. Het maakt al met al een wat goedkopere indruk. Wat de audio installatie betreft, ook die was beter in de Toledo, maar daar zaten ook 8 speakers in i.p.v 6 in de Peugot. Verder heeft de cd speler last met het lezen van zelfgebrande cd’s (want wie koopt er nog cd’s :) ) Het brandstof verbruik is ook behoorlijk hoger van bij de Seat, maar de Peugot heeft wel een 2.0 liter motor met 136 pk t.o.v. een 1.6 met 100 pk en weegt ook zo’n 250 kg zwaarder. Met de Toledo was mijn gebruik ongeveer 1 op 12, met de Peugot is dat ongeveer 1 op 10.

Kortom tot nu toe ben ik heel tevreden over mijn auto. Hopelijk blijft dat de komende jaren ook zo. Is dit laatste het geval, dan zal ik hoogst waarschijnlijk wel weer een Peugot aanschaffen. Zo niet, dan zijn er nog genoeg andere mooie en goede auto’s te koop.

PROBLEMEN

Tot nu toe geen enkel probleem!
Verder had ik na 6.000 km een garantiebeurt en is de volgende grote beurt pas in maart 2007. Dan heb ik de auto alweer 2 jaar.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.