Opel Vectra Stationwagon 1.9 CDTi 120pk Sport (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Vectra Stationwagon 1.9 CDTi 120pk Sport |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2005 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Wat mij aan de auto bevalt zijn in eerst instantie "de looks" In sport trim is de auto 20mm lager en in combinatie met de 18’ 11 spaaks wielen ziet de auto er sportief uit zonder schreeuwerig te zijn. De kleur zwart en de getinte (30%) ramen geven de auto een aparte uitstraling mede door de GTS neus die de auto heeft. In de auto valt als eerste het halflederen sportinterieur op met de primazittende stoelen met een bovengemiddelde zijdelingse steun (ik meen de zit te herkennen uit mijn Kadett GSI uit 1984). De ruimte is van formaat balzaal en de bedieningsknoppen en hendels zitten op plaatsen waar je deze verwacht. Je kunt een goede positie achter het stuur instellen waarbij ik het gevoel heb de auto "aan te hebben". De auto is verder uitgerust met comfortverhogende "goodies" die het rijden tot een vanzelfsprekende sportieve exercitie maken. De auto heeft onder de kap een "fitness" programma ondergaan waardoor hij veel meer vermogen levert dan de normale 120PK versie. Overigens perste de auto voor de ingreep al er al 125PK en 305Nm uit(volgens fabrieksopg 120PK en 280Nm). De motor gaf voor de ingreep dus al een gezonde indruk. Nu levert hij 152Pk en 400Nm. Dit zorgt voor een plezierige versnelling, mits de toerenteller boven de 1900 revs. blijft. De 6 Bak schakelt daarbij heerlijk en het is muisstil, bij 160 in de 6e versnelling draait hij net geen 2700 revs. Het onderstel is sportief maar nijgt toch meer naar confortabel wat mijn gezin ook weet te waarderen. De eerste 2000Km heeft de auto mij op geen enkel vlak teleurgesteld. Hij consumeert nu wel veel diesel maar dat zal na verloop van tijd beter worden. Ik zit nu op 7,8L/100Km.
PROBLEMEN
De levertijd is een drama geweest. In oktober besteld, belooft was 8 tot 10 weken levertijd 18 februari opgehaald. Reken maar uit!
Bandendruksensoren geven geen waarden maar moeten door de grotere velgmaat opnieuw worden "ingeleerd".
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren