Opel Vectra Stationwagon 1.6i-16V Diamond (1997)

autoreview

Opel Vectra Stationwagon 1.6i-16V Diamond (1997)

Signalement

UitvoeringVectra Stationwagon 1.6i-16V Diamond
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1997
Jaar van aanschaf1998
KM-stand bij aanschaf52.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De Vectra die wij hebben is geen Diamond maar een Cool edition, maar omdat die niet in de Carbase stond heb ik deze gepakt.

Het is ook een 1.6 16V, wat voor deze auto toch wel een beetje te weinig is. Maar als je er geen caravan achter hangt, kan je er best mee uit de voeten.
De motor is aardig zuinig en loopt lekker rustig, maar dat ligt aan ieders rijstijl.
Jammer vind ik dat het stuur niet verstelbaar is. Ook vind ik dat je bij het terugschakelen naar de eerste versnelling hem er pas in krijgt als je bijna stil staat maar hij schakelt soepel en ligt lekker op de weg. De ruimte van deze auto bevalt me wel.
De auto roest wel in de in achterportiervangers maar laat het zo, omdat het nu nog geen kwaad kan. Verder is de airco lek, en daardoor is de pomp vastgelopen raparatie is erg duur dus laten we hem niet maken. In 2005 is de versnellingsbak vastgelopen waardoor er een nieuwe bak onder moest. Dure grap maar t is niet anders...
De auto heeft nu 171000km gereden, en bevalt nog steeds goed. Naast de beurt en APK hadden we geen extra kosten aan de auto. Ik hoop jullie volgend jaar opnieuw te informeren.
Bij 176000km hebben we de distributieriem vervangen, en de waterpomp. Deze laatse is meer uit voorzorg vervangen, omdat het nog de eerste waterpomp was en mocht de waterpomp in de volgende 60000km vastlopen of lek raken moet je weer alles openhalen. Verder nog een fijne auto. In september zal ik jullie op de hoogte houden of dat nog steeds zo is.
Helaas op 19 juni een ongeluk gehad met de auto, en is hij total loss verklaard. Ondanks dat hebben we toch veel plezier van deze auto gehad.
Nu hebben wij een Volvo V40 gekocht, omdat het nieuwe type vectra een beetje te groot is.

PROBLEMEN

Problemen zijn er zoals:

- update 12-02-98 Kapotte accu (garantie)
- update 23-10-98 Nieuwe distributie riem (060000 km)
- update 12-07-02 Nieuwe uitlaat (098000 km)
- update 18-09-02 Beurt (101000 km)
- update 28-08-03 Beurt + handremkabel (119000 km)
- update 08-09-03 Nieuwe distributie riem (120000 km)
- update 18-08-04 Nieuwe accu (136000 km)
- update 19-08-04 Beurt en nieuwe V snaar (138000 km)
- update 31-04-05 Versnellingsbak vast gelopen (143000 km)
- update 19-09-05 Beurt + nieuwe stuurhoes (153000 km)
- update 24-09-06 Grote Beurt (171000 km)
- update 09-02-07 Distributie riem vervangen en waterpomp (176000 km)
- update 30-06-07 Ongeluk met de auto gehad (total loss) (187000 km)

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.