Opel Grandland Electric
Opel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland ElectricOpel Grandland 2024Opel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland 2024Opel Grandland ElectricOpel Grandland 2024Opel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland ElectricOpel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland 2024Opel Grandland 2024
 
Gebruikersreview

Opel Grandland Electric 73kWh GS (2025)

Signalement

UitvoeringGrandland Electric 73kWh GS
Versnellingen1, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2026
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst1.200 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Van een Tesla naar een Opel, dat meen je toch niet

  • 1.200 km

Na de afgelopen 6 jaar met heel veel plezier de Model 3 en Y te hebben gereden was ik van plan de nieuwe Juniper RWD te kopen. Vlak voordat dat zou gebeuren werd deze trim echter geschrapt en vervangen door de Standard. Na een proefrit was ik eerlijk gezegd verbijsterd hoe "anders" deze auto was ten opzichte van wat ik gewend was... Door deze extreme mate van krimpflatie toch wat teleurgesteld in Tesla en besloten om samen met mijn vrouw een rondje te doen langs alle concurrenten en ons te heroriënteren.

We hebben proefritten gemaakt in de volgende auto's:
Kia EV5, Xpeng G6, Renault Scenic E-tech, Hyundai Ioniq 5, Smart #5, Subaru Solterra, Volkswagen ID.7 Touring, ID.4, Skoda Enyaq en de Opel Grandland Electric.

Uit deze ervaringen trok ik twee conclusies. Allereerst waren alle auto's goed, ieder had op zijn eigen manier zijn eigen kwaliteiten en geen enkele auto viel tegen. Als Tesla-rijder heb ik jarenlang gedacht dat de afstand tussen Tesla en de rest nagenoeg onoverbrugbaar was, maar in de praktijk liggen ze allemaal veel dichter bij elkaar. De andere conclusie is dat de prijzen in de showroom weinig zeggen. Buiten Tesla en Xpeng boden al deze merken significante kortingen aan waardoor ze een stuk goedkoper zijn dan ze op het eerste gezicht lijken.

Er was niet echt een topfavoriet en na lang wikken en wegen besloten we de auto te kopen met de beste value for money. We betalen deze auto van ons eigen spaargeld dus de prijs was een belangrijk punt. En kijkend naar de beste deal zette Opel zichzelf op pole position. Voor een nagenoeg compleet uitgerust GS showroommodel kregen we een aanbod voor een kleine €38.000, terwijl de nieuwprijs op €51.500 lag. Toegegeven, als we €51.500 hadden te besteden hadden we waarschijnlijk een andere auto gekozen, maar voor deze prijs kwam geen enkele andere auto ook maar in de buurt qua uitrusting.

De Opel werd het dus. Ik moet wel bekennen dat ik hem met enige angst en beven heb gekocht, mijn vrouw trouwens niet. Opel heeft de laatste jaren niet bepaald een geweldige reputatie, om nog maar te zwijgen over het imago van Stellantis als geheel. Vrienden raadden het ons dan ook sterk af. Het is echt een polariserende auto. Ik heb nagenoeg alle Nederlandse, Duitse en Britse reviews gezien en gelezen en veruit de meerderheid was enthousiast over de elektrische Grandland. Dat gaf ons uiteindelijk het vertrouwen om de knoop door te hakken.

Na 1.500 kilometer is die angst nagenoeg verdwenen en kan ik mijn eerste voorzichtige bevindingen delen. Ik vergelijk het met mijn Tesla's omdat dat nu eenmaal mijn referentiekader is.

De Opel rijdt totaal anders dan de Tesla's die ik heb gehad. Beide waren AWD met veel vermogen en een genot om in te rijden. De Opel is zwaarder, wat logger en mist duidelijk wat power. Maar hij is strak geveerd, rijdt door zijn gewicht als een tank, en toch voelt alles heel comfortabel en degelijk aan. Op hogere snelheden blijft hij opvallend soepel terwijl de Tesla dan merkbaar schokkeriger wordt. De Opel is gewoon een echte gezinsauto, je moet wel een andere mindset hebben want er is werkelijk niets sportief aan.

Het comfort is een stuk hoger dan ik verwacht had. De stoelen zitten fantastisch. Ik ben twee meter lang en ik word er iedere keer weer door verrast hoe goed ze zitten. Wel vind ik het wat schraal dat ze alleen handmatig verstelbaar zijn op een auto in deze prijsklasse. De cockpit voelt warm en ontspannen aan. Volwassen. En ik wist niet dat ik het gemist had, maar wat is het heerlijk om weer een paar echte knoppen te hebben. De HUD is voor mij echt een openbaring, ik kijk amper nog naar het scherm.

Wat me ook verrast heeft is de kwaliteit van het Focal audiosysteem. Totaal anders van stijl dan Tesla maar minstens zo goed. Focal is meer hifi en voor de audiofielen waar de Tesla meer bombastisch is en levendig klinkt.

Het gemiddelde verbruik van 18 kWh is oké maar valt toch wat tegen vergeleken met Tesla. De software van Tesla wordt enorm gemist. Ik ben er de afgelopen jaren behoorlijk aan verknocht geraakt en zie het nog steeds als de standaard voor elektrisch rijden. Tesla rijden is ook een soort lifestyle en mindset en dat is nu ineens weg. De Opel is toch meer een "gewone" auto en biedt een compleet andere beleving. Ook al maakt de Opel veel indruk, ik blijf de liefde voor dit merk houden. Wie weet dat in de toekomst toch weer terug ga.

Maar toch overheerst blijdschap met mijn onverwachte keuze en ben erg benieuwd hoe dit hoofdstuk verder gaat verlopen. Ik heb de afgelopen jaren met veel plezier de gebruikerservaringen hier gelezen en hopelijk kan ik met dit gebrabbel iets teruggeven. Ik hou jullie op de hoogte, vragen zijn welkom.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

PRIVATE LEASE Opel Grandland

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

PRIVATE LEASE Opel Grandland