Opel Corsa 1.4-16V 111 Edition (2010)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Corsa 1.4-16V 111 Edition |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2010 |
Jaar van aanschaf | 2010 |
KM-stand laatst | 35.000 km |
- 3.500 km
De vorige auto van mijn man was 7 jaar oud,124.000 km op de teller, er stond een grote beurt voor de deur, de apk, nieuwe banden etc. Daarom besloten om te gaan inruilen.
Na veelvuldig internet te hebben afgespeurd en te hebben vergeleken, kwamen we op de opel corsa terecht.
Dus op naar de dealer.
We kozen voor een 1.4 ( de andere motoriseringen, vielen in test door de mand), een 111 edition. Boordcomputer, mistlampen, elektrische ramen, cruise-control, etc, etc, het zit er allemaal op.
Voor de peug kregen we een mooi bedrag terug, dus de deal was snel gemaakt.
Na twee weken werd de auto afgeleverd, we kregen uitgebreid instruktie en toen was het rijden geblazen.
Inmiddels zijn we een kleine 3500 km verder, rijd veel woon-werk verkeer ( 34 km v.v.), en gebruikt gemiddeld 1 op 15
Op de duitse autobahn hem even flink doorgetrapt, op de teller 185.
Mijn man is geen auto liefhebber, als het maar rijd is voor hem al snel voldoende, maar hij is tot op heden erg tevreden.
In juli gaan we met deze auto op vakantie naar Frankrijk, tegen de Spaanse grens, en dan zal ik, die wel auto liefhebber is, merendeels achter het stuur gaan zitten. Daarna zal ik deze revieuw verniewen en wat meer vertellen.
de eerste tienduizend zitten erop
- 10.000 km
Inmiddels zit de eerste tienduizend kilometer erop. Zoals al in het vorige verslagje beschreven zijn we er ondertussen ook mee naar Zuid-Frankrijk geweest, en hebben we dus vele uren en kilometers in de auto meegemaakt.
Eerst de auto inpakken, we hebben een kofferbak met een dubbele bodem, als je de tussenplaat eruit haalt, heb je een stuk meer ruimte, drie grote sporttassen kunnen dan op rij naast elkaar, en daarboven op, kunnen nog wat kleinere spullen. Achter de voorstoelen twee tassen en weg kunnen we.
We maken een vakantierit in etappes, op de heenweg, doen we rustig aan, overnachten we zelfs twee keer, en op de terugweg is het de bedoeling om via de tolwegen in 1 dag naar huis te sturen.
De eerste dag rijden we van Zoetermeer, naar Beaune, Frankrijk, via Luxemburg, op ons gemakkie op de cruise-control zo rond de 110 km per uur. Verbruik: 1:15.
De tweede dag rijden we via route nationaal van Beaune naar Clermont Ferrand, een ritje van een kleine 350 km, maar wel over allemaal bergweggetjes. Hier merk je dat je snel moet terugschakelen, om de vaart erin te kunnen houden, beneden de 2500 toeren is er te weinig trekkracht.
De auto trekt wel lekker de bochten door.
De derde dag rijden we van Clermont Ferrand via de A75 naar Sauve.
De A75 is een tweebaansweg, die de brug bij Milau kruist ( de moeite waard), waar je voor het merendeel 130 kan rijden.
Wel flinke stijgingen en dalingen van zo'n 6 procent, op de cruise-control houd ie de snelheid mooi vast, hij geeft gas bij indien nodig, of gas terug.
Moet je echter remmen, en kan het gas er weer op, en zeker bergopwaarts, dan moet je echt even een versnelling terug om de vaart er weer in de krijgen.
Gemiddeld verbruik: 1:15.
De weken dat we daar zitten, maken we vele ritten, bergachtig landschap, airco op volle kracht aan, dat merk je goed aan het verbruik: gemiddeld 1 op 13.5.
De airco kan het met de hitte niet meer geheel aan. Tot een buitentemperatuur van 28 graden koelt ie goed, daarboven merk je dat ie de boel niet meer koel kan houden.
Handig is dat als je de auto van slot haalt, en het knopje ingedrukt houd, de elektrische ramen zakken, kan de ergste hitte eruit. Idem met weer op slot doen, vasthouden, en de ramen gaan dicht.
Bekerhouders zijn er voldoende, zowel in linker als rechterportier, in de middenconsole tussen de voorstoelen, en helemaal voor, daar staat echter de asbak, die verplaatsbaar is, makkelijk als je achter het stuur zit, linkshandig bent, en dan die asbak dus in de bekerhouden van de linkerdeur kan zetten.
Het stuur is in hoogte en diepte verstelbaar, bediening van de radio kan via het stuur.
Over de versnellingsbak ben ik niet geheel tevreden, met name van 1 naar 2 gaat nogal hakerig.
Daarnaast schitteren de ruiten in het dashboard als de zon schijnt, dan worden de digitale meters niet duidelijker van.
De terugreis verloopt voorspoedig, we rijden het grootste deel van de avond/nacht, en er is dus weinig verkeer.
Rijd keurig de maximale snelheden, op de cruise-control, het verbruik valt dan echter flink tegen.
Het merendeel van de rit 130 gereden, met de airco aan, gebruik: 1:12.5, dat vind ik teleurstellend.
Zitpositie op de stoelen is prima, zelfs een rit van 1200 km, stapte ik niet uit met een " eikenhouten kont".
Ik hoor steeds de achterremmen " piepen", bijn thuiskomst ligt er een brief van de Opel, dat er een mogelijk probleem, met de handrem zou kunnen zijn, dus dat we gratis hem naar de garage kunnen brengen om het e.e.a. te laten controleren/vervangen.
Nog steeds tevreden
- 15.526 km
Inmiddels heeft de Corsa er in 10 maanden iets meer dan 15.000 km op zitten, om presieus te zijn, 15.526.
Vanmorgen is hij weg geweest voor een eerste beurt.
Er werden geen bijzonderheden aangetroffen, wij hadden ook geen klachten, en na afrekening van 175 euro, waren we klaar.
De auto bevalt nog steeds uitstekend, het verbruik is en blijft schommelen rondom de 1 op 14. We doen het er maar mee.
1 jaar oud
- 17.500 km
De auto was van de week 1 jaar oud, in 1 jaar 17.500 km gereden. Nog steeds erg tevreden, verbruik zou beter kunnen, maar dat is niet anders.
jaar verder en inruil
- 35.000 km
Inmiddels zijn we weer een jaar verder. Er hebben zich geen bijzonderheden voor gedaan. Wel vinden we dat het verbruik beter zou kunnen. Meer dan 1 op 14 hebben we niet gehaald.En ga je boven de 120, dan haal je echt niet meer dan 1 op 12, terwijl we veel op de cruise-control rijden.
We ruilen deze wagen in omdat we meer gaan rijden en dan ook een beter verbruik kunnen gaan realiseren.
10 weken geleden hebben we opnieuw een Opel Corsa gekocht, deze keer een 1.3 cdti ecoflex cosmo met pluspakket.Die word a.s vrijdag ( 19 mei) afgeleverd.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.