Opel Corsa 1.2-16V Elegance (2002)

autoreview

Opel Corsa 1.2-16V Elegance (2002)

Signalement

UitvoeringCorsa 1.2-16V Elegance
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2008
KM-stand bij aanschaf62.450 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 120.000 km

Na een sputterende italiaan en het oog op een behoorlijk aantal kilometers die ik komend jaar ga rijden, was het hoog tijd voor iets nieuwers en degelijkers. Na een flinke zoektocht waarin vooral duitse en japanse auto’s aan bod kwamen, kwam ik uit bij de Opel Corsa; in verhouding een de meest complete auto voor het geld.

Na een rondje in de buurt kwam ik uit bij de officiële Opel dealer, alwaar ik mijn eisen vertelde. Hij liet me vervolgens een mooie zilvermetallic (zoals er zoveel rondrijden) Corsa uit 2002 zien, de elegance uitvoering (dit wil zeggen, meest compleet met lm velgjes, 4 airbags, airco, alles electrisch, mistlampen voor, heerlijk stuurbekrachtiging, stuurbediening voor de radio etc)

Na te hebben gereden verkocht, vooral de stuurbekrachtiging is echt fijn! Stoelen zitten prima, ook voor wat langere mensen (1.93) en de hoofdruimte is fenomenaal! Alles voelt lekker degelijk aan.

Nu na anderhalve week en 1000 km verder, nog helemaal happy met de keuze. Auto rijdt goed zowel in de stad als op de snelweg, kan prima meekomen met het 1.2 motortje. Maakt niet overdreven veel lawaai, al maakt hij wel redelijk wat toeren. Met een toch wat sportievere rijstijl haal ik qua zuinigheid 1.15 wat naar mijn idee goed is.

Stoelen zitten goed, ook na een wat langere rit. Goed overzicht rondom, al heeft de 5 deurs versie dan ook een kleinere dode hoek dan de 3 deurs volgens mij.

Enig nadeel is de koppeling die ietswat lang nodig heeft voordat hij opkomt, die zal een kwestie van wennen zijn (ik ben een italiaanse 1.2 gewend, welke bijzonder snel oppakte) de pedalen zitten ver genoeg van elkaar, maar soms merk ik dat met mijn maat 43 schoen ik af en toe blijf haken bij de pedalen. De versnelingsbak schakelt prima, alleen terugschakelen naar z’n 2 gaat heel soms wat stroever.

Al met al zeer tevreden met mijn degelijke duitse bak, hopelijk nog jaren te gaan. (foto’s zullen volgen)

Update 09/10/2009

We zijn inmiddels iets meer als een jaar en bijna 40.000km verder sinds de aankoop. Auto is probleemloos door de apk en 90.000km beurt heen gegaan. Een aantal dingetjes zaten eraan te komen voor volgend jaar, maar dat is ergens ook wel logisch voor een auto van 7 jaar oud en 100.000km op de teller. Banden zitten al sinds aankoop eronder en zouden nog makkelijk 30.000km mee moeten kunnen! De auto is dus fantastisch uitgebalanceerd!

Tijdens de vakantie naar zuid Frankrijk geen enkele kik gegeven, hield het prima vol met gemiddeld 140 km/u. Alles werkt nog zoals het moet werken, afkloppen dus! Op de heenreis pijn in de rug op den duur (reden snachts) maar terug geen enkel probleem gehad (ook in 1x, overdag) Stoelen zitten comfortabel zelfs voor lange ritten en lange mensen.

Al met al zeer tevreden met deze Opel. Ik blijf er alleen bij dat de volgende aankoop een pittiger motortje moet hebben.

Update 03/08/2010

Auto heeft er weer ongeveer 30000km opzitten, dus weer tijd voor een beurtje en een nieuwe apk. Door wat standaard zaken wat duurder uitgevallen dan gehoopt (nieuwe remschijven en remblokken voor, nieuwe rechterkoplamp door verstelmechanisme wat stuk was etc) maar geen echt grote problemen. Auto rijdt nog altijd super en heeft me nog nooit laten staan. Echt een aanrader voor wie een redelijk luxe en relatief goedkope auto zoekt. Zeer tevreden met deze Opel (nooit gedacht dat ooit te zeggen!)

Update september 2011:

De auto is uiteindelijk weggedaan, niet omdat deze niet meer functioneerde maar omdat ik wat anders wilde. Naast de gebruikelijke beurtjes en standaard vervangingen als remblokken etc alleen een kapotte achterruitverwarming gehad! Deze auto is zeker aan te raden, ik weet zeker dat de volgende eigenaar veel plezier aan de auto beleeft!

PROBLEMEN

Bij verkoop bleek dat de radio niet goed uit wilde en er roest (!!) onder en linksboven bij het achterruit zat. Dit is onder garantie verholpen.

Na een jaar en 40.000km verder, geen enkel probleem!

3,8
  • Betrouwbaarheid
    4
  • Prestaties
    3
  • Comfort
    4
  • Kosten
    4
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Opel Corsa

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens