Opel Corsa 1.0 Turbo 90pk Color Edition (2015)

autoreview

Opel Corsa
Opel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel CorsaOpel Corsa

Signalement

UitvoeringCorsa 1.0 Turbo 90pk Color Edition
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf7 km
KM-stand laatst24.000 km
Lezerswaardering: 21%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Goede trekkracht

  • 1.250 km

Heerlijk om weer in een auto te rijden die op het gaspedaal reageert. Om in de bebouwde kom niet harder dan 50 te rijden, moet je haast wel van z'n 2 naar z'n 4 of 5 schakelen. Zo ook op de provinciale weg van 3 naar 5 of 6. Ook heerlijk dat je de cruisecontrol niet weer aan moet zitten als je over of terugschakelt.

Goede trekkracht

  • 12.500 km

Afgelopen 2 weken naar Italië geweest. Bijna 3.000 km gereden. Terugweg ruim 1 op 18 gereden bij snelheid tussen 120 en 130 km per uur. Geen verschil merkbaar in trekkracht in de bergen, ondanks dat we airco, Tom Tom en koelkastje aan hadden. Met achterbank plat, ruim voldoende ruimte voor alle bagage voor 2 personen.
Minpuntje is her verschil in verbruik dat de boardcomputer registreert en het werkelijke verbruik. Verschil is 0,5 à 0,6 liter per 100 km.

Probleemloos. Toch ingeruild.

  • 24.000 km

Na 2 jaar met veel plezier in de Corsa te hebben gereden, heb ik ‘m ingeruild voor de nieuwe Seat Ibiza.
De Corsa rijdt zonder meer goed, maar ik mistte toch de nodige luxe zoals de licht- en regensensor en de automatische airco met temperatuur regeling.
In deze 2 jaar geen enkel probleem gehad. Ook het start-stop systeem (zie m’n review van de Renault Capture) werkt nog steeds probleemloos. Ook als de motor nog niet warm is. De auto heeft een zeer goede trekkracht. Schakelt lekker. Bijvoorbeeld in de 3e versnelling naar de 80 of 100 en dan overschakelen naar de 6. De wegligging is voor mijn rijstijl perfect. (Ik hou van snel optrekken, maar hou me ook altijd aan de maximum snelheid.)
Het verbruik viel me toch wel iets tegen met 6,5 op 100 (15,4). Het verbruik van de boardcomputer geeft een veel te rooskleurig beeld. Die zit er 0,7 tot 0,9 naast. Toch een minpuntje.
Nieuwe auto is Seat Ibiza Limited Edition.
Tijdens de proefrit met de Ibiza (95 pk motor) reed ik 4,8. Dat was vergelijkbaar met de test van de ANWB (1 op 20,8) die ik op Internet vond.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Opel Corsa

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.