Nissan Note 1.4 first NOTE (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Note 1.4 first NOTE |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand laatst | 51.700 km |
- 51.700 km
Ervaringen:
Op de valreep volgt hier een review van mijn Nissan 1.4 First Note. Deze auto heb ik in 2006 gekocht ter vervanging van de Renault Clio 1.4 16V Privilege waarmee ik in bijna 5 jaar 56000 km heb gereden.
Ik was wederom op zoek naar een auto met een goed ondersteunende stoel met lange zitting ter voorkoming van rugpijn. Verder moest de auto voorzien zijn van de nodige luxe extra’s. In het voorjaar van 2006 werd de Note in de diverse autobladen aangekondigd. Na het maken van twee proefritten in een 1.6 en één in een 1.4 heb ik gelijk de knoop doorgehakt en een 1.4 First Note besteld. De lekker pittige 1.6 moest het wat mij betreft afleggen tegen de boven 100 km/u veel stillere 1.4 die ook best vlot reed.
Positief:
- zeer aantrekkelijke en aparte vormgeving met LM-velgen en aparte kleurstelling
- prima stoelen met lange zitting
- climatecontrol (werkt prima)
- regen- en lichtsensor (erg fijn, net als in de Clio)
- privacyglass (misschien niet echt mooi, maar voor de kinderen zeer prettig en geen gezeur meer met rolgordijntjes)
- elektrische ramen voor en achter
- zeer veel hoofd- en beenruimte voor en achter
- verschuifbare achterbank (er kunnen 2 koffers en 2 sporttassen + wat kleinere spullen in de kofferbak; er blijft dan achterin meer dan genoeg beenruimte over)
- 6 airbags en 2 anti-whiplash hoofdsteunen (voor het geval dat)
- ruime gekoelde dashboardkast (zeer plezierig en altijd gevuld)
- opklapbare tafeltjes achter, drie 12V stopcontacten, neerklapbare armsteunen, bekerhouders en opbergruimte onder de passagiersstoel (praktische details)
- dubbele binnenverlichting met 4 leesspots
- flexiboardsysteem in kofferbak
- radio/cd-wisselaar met stuurbediening, 6 speakers en prima geluid
- follow-me-home velichting (erg praktisch)
- boordcomputer
De 1.4 is voor mij vlot genoeg. De auto rijdt erg fijn en stuurt best scherp. De vering en demping zijn over het algemeen comfortabel, wel is hij gevoelig voor zijwind. De remmen voldoen prima en het schakelen gaat soepel met de enigszins grove pook. De auto is erg stil bij kruissnelheden rond 130km/u.
De servicebeurten werden om het jaar uitgevoerd tegen redelijke prijzen (resp. €130, €280 en €150)
De dealer heeft mij vlak voor het verstrijken van de garantietermijn opgeroepen voor een einde-garantiebeurt. De auto werd nagelopen, de computer werd uitgelezen en een uitlaatrubber werd vervangen. Dit alles geheel gratis. Hulde!
Negatief:
- De slijtage van de banden van de Note viel mij erg tegen. Na 25000 km werden de voorbanden vervangen en na 35000km de beide achterbanden. Bij eenzelfde rijstijl werden de Michelinbanden van mijn vorige 4 Franse auto’s pas bij een veel hogere km-stand vervangen. De thuiskomer heb ik eenmaal moeten gebruiken, gelukkig niet tijdens een vakantie. Er is slechts één merk band te koop in de niet courante maat 185-55/R16.
- de boordcomputer laat zich omslachtig bedienen en is erg onnauwkeurig. De snelheidsmeter heeft een afwijking van 6%, wat volkomen normaal is. De kilometerteller heeft echter ook een afwijking van 6%, wat ik bij geen enkele auto ooit heb meegemaakt. De afwijkingen werden met 2 verschillende losse navigatiesystemen vastgesteld. Als de kilometerteller bijv. 53000km aangeeft heb je in werkelijkheid maar 50000km afgelegd. Als de verbruiksmeter 6,2 l/100km (= 1:16,1) aangeeft , blijk je na verrekening van het aantal getankte liters en na correctie van de km- teller 1:14 te hebben gereden. Het reële overall-gemiddelde over 3,5 jaar is 1:13,4 waarmee ik best tevreden ben, gezien de vele korte ritten met airco en de vakantieritten met dakkoffer.
Wat ik soms mis: cruisecontrol en parkeersensoren
Problemen:
De auto is tot op de dag van vandaag absoluut probleemloos!
Update:
Mijn volgende auto is een Nissan Note 1.4 Life+
Ik ga hem binnenkort bij de dealer ophalen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.