AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het

Mercedes-Benz C 180 Estate Avantgarde (2014)

autoreview

Mercedes-Benz C 180 Estate Avantgarde (2014)

Signalement

UitvoeringC 180 Estate Avantgarde
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2014
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf17.140 km
KM-stand laatst87.200 km
Lezerswaardering: 67%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

review na bijna drie jaar MB C180 estate C-edition

  • 84.000 km

Deze auto heb ik ingeruild op de BMW. Ook een heerlijke auto, maar mij net iets te nerveus. terug naar mn oude liefde Mercedes Benz.
Gekocht bij MB Gomes Alkmaar. De auto is geïmporteerd vanuit Duitsland. Een zgn. 'Jahreswagen'. (Dit houdt in dat de auto slechts een jaar is gereden en altijd in onderhoud is geweest bij een off. MB-dealer.) De auto is van 16-2-2014. Gekocht in mei 2015. KM stand bij aanschaf was 17.140.

Het is het uitloopmodel van de C-klasse. Een zgn. C-Edition. Iridiumzilveren lak en verder full options. Nagenoeg alles is automatisch.

Ik heb nu bijna 67.000 km met de Benz gestuurd in bijna 3 jaar tijd en ik moet zeggen: het is en blijft een heerlijke auto. Zodra je gaat zitten, kom je tot rust. Je trekt 'm aan als een oude jas. Qua onderhoud heeft 'ie gewoon zijn beurten gehad bij de MB-dealer. Alle kosten netjes en overzichtelijk. Nog geen één reparatie gehad anders dan het regulier onderhoud. Oh ja, alleen een lampje linksvoor laten verwisselen door de dealer, dat is het enige. Ook zitten de eerste remblokken en schijven er nog steeds op. Nu zal dat ongetwijfeld komen doordat ik goed anticipeer en de auto liever laat uitrollen dan rem, maar na 84000 km bij een automaat zegt dit wel iets over de kwaliteit.

De auto is zuinig als je goed anticipeert. Gemiddeld rijd ik 1 op 14,1 (7,1l/100km). Zodra je wat minder op je rijstijl let, stijgt het verbruik echter wel vlot. Maar minder zuinig dan 1 op 11 per rit haal ik bijna nooit. Gewoon keurig dus.

Het comfort in de auto is erg goed. Alles is prima instelbaar en voelt alsof het gemaakt is voor heel veel jaren intensief gebruik.
Ik gebruik ook echt alle opties in de auto. Alles werkt goed en intuïtief.

De auto is overzichtelijk qua maten en prima in te schatten.

Zijn er minpunten?
Ja hoor, maar het zijn eigenlijk allemaal kleinigheden.
- de geluidsinstallatie vind ik van te geringe kwaliteit. Nu ben ik wel een echte audioliefhebber, maar dat kan toch echt iets beter. De volgende MB moet echt een Burmester krijgen.
- je kunt het geluidsniveau van de parkeersensoren niet instellen. Dit staat m.i. te hard.
- Bediening van de telefoon kan alleen via het menu op het beeldscherm van de auto. Er is geen spraakbediening. De spraakbediening van de navigatie werkt echter voortreffelijk.
- het beeldscherm van de navigatie is aan de kleine kant. Zeker omdat de trend tegenwoordig alleen maar groter is. Toch voldoet het prima en het is altijd erg goed afleesbaar.
- motorisch kan de auto prima meekomen. Prestaties zijn ronduit goed te noemen (top > 200 en 0-100 ca 9 sec.). Toch merk je bij hogere belasting, dat de motor er wel aan moet trekken. Eigenlijk merk je het alleen aan het geluid, want de prestaties zijn goed. Toch zou ik bij de volgende auto 'n één slag zwaardere motorisering nemen.
- de dagrijverlichting aan de voorkant is LED. Ziet er leuk uit, maar als die aan staat (lichtschakelaar op 'automatisch'), dan zijn de achterlichten uit. Beter zou zijn als voor en achter eigenlijk altijd branden. Nu staat voor aan en achter niet. Zodra het echter donkerder wordt (of 'n tunnel inrijdt), springen de gewone lichten vóór en dus ook achter aan.

Koop ik volgende keer weer 'n Mercedes? Ja! Ik heb nog nooit twee keer achter elkaar in een zelfde merk gereden, maar dit is een merk dat mij gewoon past.

Verkocht

  • 87.200 km

De auto is verkocht.
Gisteren heb ik een volgende MB geïmporteerd uit Duitsland en afgeleverd in bij een bedrijf dat de auto op kenteken zet. Nu dus anderhalve week wachten.

Volgende review gaat dus over de nieuwe: MB C220d AMG, automaat, Panoramadak, Burmester, volleder, Headup display, Tenorit Grau, etc. De eerste rit naar Nederland vanuit Duitsland was al fantastisch. Als de euforie straks afneemt (?) kom ik met alle punten terug.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz C-klasse

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren