Mercedes-Benz B 200 Ambition (2015)

autoreview

Mercedes-Benz B 200 Ambition (2015)

Signalement

UitvoeringB 200 Ambition
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2015
KM-stand laatst12.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Mercedes B200 , een wat mij betreft ondergewaardee

  • 12.000 km

Ruim een jaar geleden ben ik overgestapt van een BMW 320iA naar deze Mercedes. Ik denk niet dat er velen zijn die deze overstap gemaakt hebben , van een sportieve auto naar een - ik geef het toe - een beetje 'suffige' auto.

Waarom dan deze switch ? Wel , eigenlijk is BMW daarvoor
min of meer verantwoordelijk met het introduceren van de
2AT. Hoewel ik niet op zoek was naar een nieuwe auto , viel mij bij een bezoek aan de dealer bij de 2AT meteen de hogere zit op , wat ik toch wel zeer prettig vond. En ook de LED-verlichting die veel meer licht geeft , trok mij aan.

In eerste instantie had ik mij alleen op aanschaf van de BMW gericht , omdat ik iets met dit merk heb en de 320 ook goed beviel. De 2AT vind ik er zeker niet verkeerd uitzien , maar over het interieur was ik niet helemaal enthousiast. Ik vind de middenconsole nogal armoedig vormgegeven en ik hou ook niet van het gebruikte hoogglans. En in de auto zittend , geeft het extra zijruitje aan de voorkant mij toch wel een beetje het gevoel in een 'van' te zitten.
Om deze redenen ben ik toch maar 's in een Mercedes B
gaan zitten , ondanks het niet bepaald aansprekende ontwerp. Maar vanbinnen ziet de B er veel beter uit , en
dat extra zijruitje ontbreekt gelukkig.

Na lang wikken en wegen heb ik voor de Mercedes gekozen mede vanwege de - vooral voor mij - zeer praktische bediening (je kunt bijna alles met de linkerhand doen en ik ben rechts gehandicapt). Vanwege dat laatste kan ik ook niet proefrijden (ik heb links gas nodig) , dus
de aflevering van een nieuwe auto is voor mij altijd wel spannend , hoe zal de auto rijden en sturen ?
Gelukkig stelde de B mij op die punten niet teleur. Het sturen gaat vrij licht , maar wel direct. Eigenlijk nauwelijks verschil met de BMW , alleen bij zeer lage snelheden stuurt de BMW duidelijk zwaarder. En toen ik - in Duitsland - de gelegenheid had het gaspedaal wat verder in te drukken viel mij op hoe strak de B op hogere snelheden stuurt.

Om in vermogen niet al teveel terug te gaan , heb ik gekozen voor de 200 , dat is de (1.6 liter) versie met 156 pk.
Daarmee is de auto nog wel iets minder snel dan de BMW ,
maar je komt met deze versie echt niets tekort. En ook de automaat van de B laat weinig te wensen over , al is die van de BMW onovertroffen .

Wat mij ook meteen opviel was dat de motor van de B bij het starten niet dat rauwe geluid had van de BMW. Verder
werkt het start/stop systeem van de B zonder schokken en dat kon ik niet van de BMW zeggen ; bovendien kun je bij de B met dit systeem 'spelen' : als je de rem niet volledig indrukt slaat de motor niet af , wel zo handig in sommige situaties.
En om de vergelijking wat betreft de technische systemen
volledig te maken :
- de regensensor werkt bij de B net iets beter
- wat betreft de parkeersensoren geef ik de voorkeur aan
de BMW. De B werkt met oplichtende balkjes maar bij veel
(zon)licht zie je die aan de voorzijde slecht.

En dan nog een laatste vergelijking : de sfeerverlichting stelde bij de BMW nogal teleur , bij de B is dat veel beter.

Dan nog wat zaken van de B :
- de B heeft van nature niet zo'n hoge zit als bij auto's zoals
de VW Tiguan. Ik heb de stoel daarom wel in de hoogste
stand staan
- je kunt het display tussen de toerenteller en de
snelheidsmeter zo instellen dat de snelheid digitaal wordt
weergegeven , wel zo prettig
- de stoelen zitten vrij hard (zelfs harder dan van de BMW).
Het kostte wel enige tijd om daaraan te wennen
- Mercedes wil zich van andere merken onderscheiden door
nappa leder voor de bekleding van het stuur te gebruiken.
Wat mij betreft een misser , omdat dit het stuur behoorlijk
glad maakt. Ik heb daarom - tegen behoorlijke kosten - het
stuur laten bekleden met alcantara ( en dat voelt wel heel
prettig aan !)
- de beenruimte achterin is ruim voldoende , maar je zit wel
wat diep
- de auto heeft geen kraakjes maar ik hoor vanuit de
bagageruimte wel 's een rammeltje ; alles bij elkaar
genomen ben ik op dit punt echter wel tevreden.
- verbruik is ruim 7 liter per 100 km.

Om de auto toch er wat beter te laten uitzien heb ik de achterzijde van de lamellen aan de voorzijde van de auto zwart laten spuiten , dat geeft de auto naar mijn mening toch een betere uitstraling
En vanbinnen heb ik Cools Bekledingen de auto een
AMG-achtig interieur laten geven , zie de foto's. Dat past misschien niet zo bij de aard van de auto , maar ik vind het er wel chic uitzien.

Alles bij elkaar genomen ben ik erg tevreden over mijn nieuwe auto. Het is mij altijd al opgevallen dat in de autobladen nauwelijks aandacht aan deze auto wordt besteed. Ik vermoed dat dat komt omdat deze auto de lezers van die bladen over 't algemeen niet zal interesseren
maar het is wel gewoon een heel goede auto.

Plussen en minnen zijn wat mij betreft dus :

+ prettige zit
+ stuurt en rijdt fijn
+ 200-motor en automaat voldoet prima
+ gemakkelijke bediening

- parkeersensor voor soms moeilijk af te lezen
- glad stuur door gebruik nappa leder

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mercedes-Benz B-klasse

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.