Mercedes-Benz B 180 Ambition (2015)

autoreview

Mercedes-Benz B 180 Ambition (2015)

Signalement

UitvoeringB 180 Ambition
Versnellingen7, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2015
KM-stand laatst4.000 km
Lezerswaardering: 70%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

eerste indruk

  • 500 km

Ik heb sinds een week deze nieuwe B-klasse in mijn bezit. De ervaringen met mijn vorige B waren prima en ik kreeg een dusdanig fatsoenlijke prijs terug voor mijn "oude" dat het interessant genoeg was over te stappen naar een nieuwe en gefacelifte B. De afschrijving bleek bijzonder laag en de auto waardevast.

Mijn eerste indruk is prima. Op het eerste gezicht is er niet zo heel veel veranderd, Gelukkig maar, zou ik willen zeggen. Met het bestaande model was immers niet zoveel mis. Toch zijn er aan de buitenkant enkele wijzigingen waar te nemen. Zo zijn de koplampunits iets gewijzigd en is de spoiler aan de voorzijde van de auto dusdanig gewijzigd dat het m.i. wat sportiever/gestroomlijnder oogt. De dagrijverlichting zit nu in de koplampunit verwerkt en is de auto voorzien van LED-verlichting rondom.

Aan de binnenkant is met name het navigatiesysteem gewijzigd van Becker naar Garmin en het scherm enkele cm's gegroeid. Ook grafisch ziet het er allemaal wat beter uit, doordat meer kleuren zijn gebruikt en de vormen van de diverse iconen wat minder statisch overkomen. Een echter verbetering. Het oog wil tenslotte ook wat. Ook heeft de unit van de snelheidsmeter en toerenteller een wat chiquere uitstraling gekregen mede door de toepassing van meer kleur in het display tussen beide meters.

Ook is de motor op papier wat zuiniger geworden. Daarin word ik vooralsnog niet teleurgesteld. Ik merk dat het verbruik nu al keurig is met 6,1/100km.

Daar waar de vorige B nogal traag reageerde als ik wilde versnellen, lijkt het gefacelifte model wat vlotter uit de startblokken te komen. Daar ben ik wel blij mee. Dat was soms een bron van ergernis. Even snel inhalen was er eigenlijk niet bij.

Overigens is ook dit model nog steeds erg comfortabel.

tweede verslag

  • 4.000 km

Nu ca. 4000km op te teller. De auto bevalt me t.o.v. de B van vóór de facelift een stuk beter.
- de auto is een stuk zuiniger (nu gemiddeld 5,9l/100km). Bij mijn vorige B lag het verbruik toch zeker 1l/100km hoger. Ook vandaag lag het gemiddelde verbruik over een langere afstand (ca. 100km) rond de 5,3l/100km.
- de motor is een stuk beter bij de les. Wanneer ik de snelheid van de cruise control verhoog, versnelt de auto direct. Mijn vorige B had toch altijd wat bedenktijd nodig en dat kon behoorlijk irritant zijn.
- minder rammeltjes en kraakjes.
- of het navigatiesysteem van Garmin MAP PILOT beter is vind ik lastig te beoordelen. Grafisch ziet het er allemaal beter uit. Het opstarten van de navigatie gaat wel trager dan bij de Becker MAP PILOT.
- rijdt nog steeds erg comfortabel.

Kortom ik ben er totnutoe zeer tevreden over.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.