Mazda MX-5 Roadster Coupé 1.8 Silver Edition (2014)
autoreview
Signalement
Uitvoering | MX-5 Roadster Coupé 1.8 Silver Edition |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2015 |
Jaar van aanschaf | 2018 |
KM-stand bij aanschaf | 24.000 km |
KM-stand laatst | 25.700 km |
Mazda MX-5 NCFL2 Roadster Coupé Sendo
- 25.700 km
Hallo MX-5 liefhebbers,
Ik wil ook nog even een duit in het zakje doen m.b.t. de ervaring van/met/in onze MX-5.
Sinds eind 2018 zijn wij in het bezit van een supermooie Mazda MX-5 NCFL2 Roadster Coupé Sendo in de kleur Titanium Flash (RDW geeft aan bruin) met een 1.8 liter motor.
De keus van de NC is puur op de looks, na de NC is de MX5 zijn “ware identiteit" een beetje kwijt geraakt. Het model ND (is en blijft een kwestie van smaak natuurlijk) heeft niet meer die charme van de oer NA. De ND gaat meer lijken op veel andere merken met scherpe lijnen.
Na een aantal jaren te hebben gereden met een super de luxe Peugeot 308CC uit 2013, is de interesse meer naar het echte/pure auto rijden doorgeslagen en ben ik voor ons op zoek gegaan naar een mooie jonge MX-5. Op advies van een collega (welke ook een MX-5 rijdt) ben ik op zoek gegaan naar een uitvoering met i.i.g. cruise control daarnaast heeft deze NC een hardtop wat voor ons ook een vereiste was omdat er het gehele jaar mee gereden moet worden.
Deze MX-5 is bedoeld als daily ride (woon/werk verkeer) en natuurlijk alle fun ritten.
Deze MX-5 bood zich aan via de Mobile.de site bij een BMW dealer in Duisburg. Bouwjaar 04-2014, km-stand 24000 en aantrekkelijk geprijsd. De uitvoering was Sendo en had alles wat ik wel kon waarderen in deze uitvoering. De MX-5 was compleet met winterbanden (op Brock ligt metaal) en was ook al door de vorige eigenaar verlaagd met Eibach veren.
Daarnaast kreeg ik er een complete onderhoud historie bij waar alle beurten en TÜV keuringen in stonden.
Omdat er tussen het naar Nederland halen en het daadwerkelijk op kenteken komen nog wel wat weken tussen gingen zitten, is deze MX-5 helemaal nagelopen en zijn alle vloeistoffen (motorolie, versnellingsbak olie en differentieel olie) vervangen door de juiste (volgens de diverse MX-5 forum’s). Daarnaast heb ik nog een hele mooie sport einddemper van het merk Fox besteld en deze is in die tussentijd netje gemonteerd.
Vrijdag 21 December 2018 was het eindelijk zover en konden de kentekenplaten aan de MX-5 en kon de fun gaan beginnen.
Wow wat rijdt dit direct, korte schakel handelingen en een giga weggedrag, dat komt natuurlijk ook mede dankzij de verlaging. De Fox einddemper moest nog even inbranden maar klinkt nu lekker diep maar wel beschaafd. Toen wij met de MX-5 begonnen te rijden stond de gemiddeld verbruik teller op 9.3/100 wat neer komt op 1 op 10,75.
Inmiddels zijn wij een maand verder (28-01-2019) en (ik rij wel heel netjes de snelheid op de snelwegen) kan mede daarom melden dat de verbruik teller inmiddels op 7.7/100 staat en dat vertaald zich naar 1 op 12,99 en het einde is mijn inziens nog niet bereikt want hij loopt nog steeds terug.
27-03-2019.
Even een update m.b.t. het verbruik. De teller in de cockpit stond tot 24-03-2019 op een verbruik van 7.5l/100km wat neer komt op 1 op 13,33. Daar zitten woon/werk kilometers in maar ook kilometers op de Duitse Autobahn als ik ga tanken. Dan rijd ik even het aangekoekte roet uit het systeem (dan is de motor al lekker warm) en tank dan weer mijn favoriete Aral 102 octane.
Waarom een meting tot 14-03-2019? Nou, dat komt omdat ik de minpool van de accu heb moeten afhalen waardoor het systeem reset. Dit moest ik doen i.v.m. monteren van een Grams Throttle Body. Voor een verslag verwijs ik u naar de MX-5 forums van de Mazda MX-5 Club en het MX-5 Owners forum.
Dus u begrijpt dat de verbruiksmeter weer opnieuw moet beginnen bij 30l/100km. Nu 3 dagen later zit ik alweer op 8l/100km dus dat gaat goed.
31-03-2019.
Gister een tour tochtje over de Veluwe gedaan met max. 80 - 85 km/h. De verbruik teller staat inmiddels op 7.3L/100km wat neerkomt op 1 op 13,69. Dat is voor mij echt een meevaller want ik had verwacht dat de extra beademing middels de Grams op het verbruik een lichte negatieve uitwerking zou hebben maar niets is minder waar.
14-01-2020
Ik wil beginnen dat ik deze MX-5 een geweldige auto vind, staat inmiddels 46800 km op de teller en dat zonder problemen.
I.v.m. regelmatig terugkerende rugklachten, heb ik besloten om deze MX-5 in te ruilen voor een Mini Cooper uit 2017. Gezien mijn lengte van 1.86 mtr kan ik melden dat het instappen en uitstappen van deze MX-5 met rugklachten geen pretje is.
Het verbruik staat momenteel op 7.4L/100km wat neer komt op 1 op 13,51.
Vanaf volgende week ben ik de trotse bezitter onze "nieuwe" Mini.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.