Mazda CX-3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M (2017)
autoreview
Signalement
Uitvoering | CX-3 SkyActiv-G 2.0 120 GT-M |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2017 |
Jaar van aanschaf | 2017 |
KM-stand laatst | 1.900 km |
Eerste indruk
- 1.900 km
Net een maand in het bezit van deze mooie auto. Ik zal de positieve en negatieve punten zoveel mogelijk opsommen zonder een heel verhaal te houden.
Deze auto hebben wij nieuw gekocht bij de Mazda dealer in Almere waar wij zeer goed geholpen werden en de beste nieuwprijs kregen, zonder iets in te ruilen. We hebben gekozen voor de meest complete versie met een handbak waar ik gewend was om met een automaat te rijden.
Positieve punten:
- Stil
- zuinig (1 op 20) tijdens het inrijden
- Infotainment systeem dat makkelijk te hacken is.
- Rijkelijk uitgerust
- Active cruise control
Negatief:
- Vrij korte stoelzittingen
- Erg donker interieur met weinig verlichte toetsen
- Oude kaarten voor de navigatie ondanks de update
- Bose instelmogelijkheden
- Airco
- Harde vering
- Spiegels klappen niet automatisch in.
- Geen dimmende binnenspiegel
Al met al een fijne en stoere auto met een paar missertjes. De auto heeft een mooi Bose systeem maar je kan geen midden tonen regelen laat staan de subwoofer onafhankelijk regelen. Beetje belachelijk en hierdoor haal je niet de volle potentie uit het geluidssysteem. Het klinkt allemaal wat vlak waar je met je telefoon met equalizer wel een heel mooi geluid kan produceren.
Binnen is het zeer donker als je afstapt van een auto met ambilight. Het is gewoon zoeken naar de knoppen.
Airco: de bediening gaat met draaiknoppen en werkt niet optimaal in de auto stand. Had beter gekund met tiptoetsen b.v.
Ik ben de auto nog aan het inrijden maar deze is wel zuinig voor een twee liter. Had ik niet verwacht.
Het cruisecontrol systeem met active radar is heerlijk. Ik kan zowat mijn benen op het dashboard leggen zo goed werkt het.
De motor is stil en doet redelijk goed zijn werk. Toch denk ik nog aan tunen daar ik deze toch wat flauw vind.
Het navigatiesysteem is ondermaats. Flitskasten staan vermeld die al 5 jaar niet meer op de plaats staan. De A1 is sinds september verplaatst maar staat niet in de update van december 2016. De A6 en A2 hebben dezelfde problemen en dan praat je over de hoofdwegen van een land.
Het infotainment systeem is makkelijk aan te passen met een usb stick en zelfs zonder hacken kan je tegenwoordige alle filmpjes en video's afspelen die je wilt.
Algemeen:
Bijzonder is dat je geen schuif/kanteldak in Nederland kan krijgen af fabriek.
Misser zijn de elektrisch inklapbare spiegels die je handmatig moet bedienen. Voor €180,- kan je dit laten maken. Binnenverlichting bij je voeten is niet in Nederland verkrijgbaar als optie maar wel weer in het buitenland. Armsteun heb ik niet genomen. Kost ruim €350,- waar je deze voor minder dan de helft op internet kan vinden, hetzelfde voor de sportpedalen. Ook een automatisch blinderende buitenspiegel is in Nederland niet verkrijgbaar.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Mazda CX-3 2.0 SkyActiv-G 120 Dynamic, luxe uitvoering, eerste eigenaar, Nederlandse auto met nationale auto pas
- 2018
- 63.910 km

Mazda CX-3 2.0 SkyActiv-G 120 GT-M automaat | Camera | Navigatie | Stoelverwarming |
- 2016
- 65.977 km

Mazda CX-3 SkyActiv-G 150 automaat GT-M line 4WD *Dealeronderhouden* *Verwacht*
- 2018
- 86.000 km