Mazda 2 1.5 GT-M (2011)

autoreview

Mazda 2 1.5 GT-M (2011)

Signalement

Uitvoering2 1.5 GT-M
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2011
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf26.000 km
KM-stand laatst35.200 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste indrukken

  • 35.200 km

Na 8,5 jaar in m'n Mazda 323F gereden te hebben was ik opzoek naar wat anders, iets nieuwers het liefst jong gebruikt. Omdat mijn ervaring bij dit merk over het algemeen positief is was ik er al vrij snel uit dat het weer een Mazda zou moeten worden, het liefst kleiner als wat ik reed. Al snel dacht ik aan een Mazda 2 uitvoering 1.5 GT-m een auto die je niet heel vaak tegenkomt.

Waarom een 1.5?

Buiten het feit dat je goed uit de voeten kunt met dit autootje (103pk 940kg) is alleen de 1.5 merkwaardig genoeg standaard af fabriek voorzien van Cruise Control. Aangezien ik veel op de snelweg zit is dit een heerlijke luxe.

Het rijden:

Na zo'n 9000km te hebben gereden is de ervaring overwegend goed te noemen. Wat stuurt dit apparaat direct op je stuurbewegingen, overigens is deze op de snelweg niet nerveus te noemen. De stugge demping had wat mij betreft wel iets minder gekunt. Vooral hoge drempels voel je behoorlijk goed (de vooras krijgt een lichte klap), wellicht ook te wijten aan de wat platte banden van 205/45. Van de winter neem ik winterbanden met lichtmetaal maat 185/55, even afwachten wat dit met het comfort doet.
Tijdens de rit merk je dat de 1.5 nauwelijks z'n best hoeft te doen om met het verkeer mee te komen. Als je het gaspedaal vloert volgt vrijwel direct een behoorlijke acceleratie waar ik nog wel is versteld van sta in combinatie met een sportieve sound uit de uitlaat....grappig.

Problemen:

Een maand na aankoop is er een trilling in het stuur ontstaan rond de 115/120 km/h. Rijdt je langzamer niks aan de hand ga je harder ook niet. Heb hem opnieuw laten balanceren heeft nog geen effect gehad, wellicht dat het wisselen van de velgen hier een oplossing is?? Eerst maar is wintervelgen kopen kijken hoe of dat rijdt...... Voor de rest geen problemen!

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Mazda 2

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.