Lancia Dedra SW 1.8 16v VVT (1998)

autoreview

Signalement

UitvoeringDedra SW 1.8 16v VVT
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1998
Jaar van aanschaf2001
KM-stand bij aanschaf151.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

De Lancia Dedra station was mijn eerste ’dure’ tweedehands auto. Ik heb van de aanschaf nog geen spijt gehad, behalve dan elke keer als hij naar de garage moet. Zoals zoveel Italiaanse auto´s heeft hij veel last van elektrische storingen, maar je leert ermee leven.
Het grote genieten bij deze auto komt vooral door de uitrusting, alles van automatische airco tot inklappende spiegels zit erop, en de motor.
De motor heeft 2 karakters. Onder de 3.500 toeren is er niet veel trekkracht voorhanden, daarna gaat hij echt als de brandweer. Dit heeft als voordeel dat je normaal onder de 3.000 toeren kan blijven en als je echt een keer wilt blazen het vermogen aan kan spreken. Ik heb al heel wat auto´s verslagen bij de stoplichten. De motor is wel wat dorstig, 1:11 gemiddeld.
Over de wegligging kan ik kort zijn; als je op een klaverblad de limiet op gaat zoeken, kondigt deze zich aan met een licht gepiep van de voorbanden, verder ben ik nooit gegaan.
Al met al een auto waar ik nog elke auto van geniet, alleen de onderhoudskosten zorgen ervoor dat dit plezier soms getemd wordt.


Update 8-2006
Ik heb mijn Lancia ingeruild voor een BMW, heb in 2005 nog een groot probleem gehad met de versnellingsbak welke vervangen most worden, helaas had de nieuwe bak wat versleten synchromesh ringen en kwam hij uit een 1600 dus reed ik met een oorverdovende 4000 toren 120km/u en moest ik zeker in de winter heel voorzichtig schakelen. Al met al heb ik geen spijt van deze auto zeker omdat je na 4.5 jaar kan lezen en schrijven met een auto. Qua vermogen en wegligging heeft hij mij zelfs nog na 4.5 jaar veel plezier gegund.

PROBLEMEN

- Electrische storingen, veel stekkertjes die los zitten
- Airco gerepareerd, weer een electrische storing
- Ruitenwissers bleven na het wisselen van de accu aan, weer een relais
- versnellingsbak de geest gegeven, dure reparatie want moest vervangen worden

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.