Kia Cee'd Sporty Wagon 1.4 CVVT X-ecutive (2008)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Cee'd Sporty Wagon 1.4 CVVT X-ecutive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2008 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand laatst | 15.500 km |
ERVARINGEN
- 15.500 km
Sinds begin januari eigenaar van deze auto.
Na veel wikken en wegen deze auto gekocht. heb getwijfeld tussen de i30cw en de Skoda Fabia. Mijn auto voor de opel was namelijk het oude model.
Aangezien wij een berner senne hebben hadden we veel behoefte aan een grote kofferbak. Daardoor viel de i30 af is kleiner dan de andere twee. De skoda vond de vrouw niet mooi vandaar de Cee’d.
Bij aankoop gelijk cruise control laten inbouwen en moet zeggen dat hij tot nog toe zeker te vergelijken is met de standaard cruise van de opel en skoda.
Bij aflevering door Kia Roermond de banden en velgen laten monteren van de extra en winterbanden laten monteren.
Tot nog toe zeer te spreken over de auto en het comfort. De 1.4 heeft wat moeite bij optrekken maar is op snelheid rustiger dan de 1.6. veert met de smallere en hogere banden beter dan de proefrit auto met de bredere banden.
Het verbruik is over de eerste 1000km een mooie 7.0 met winterbanden en is dus goed.
update 22-2
net terug van vakantie
verbruik is gezakt naar 6.8 ondanks de heuvels en de volledige bezetting met 5 personen. Cruise control blijft een aanrader ondanks de prijs.
heb geen problemen met de automatische airco of ontvangst van radio zenders.
Nog steeds zeer tevreden met aankoop.
update 29-2
Bij de dealer geweest ivm met de kleine probleempjes
De stootstrips zijn bij gewerkt ( afgeronde hoek gegeven)
voor de usb-stick nemen ze contact op met de importeur. het was hun niet bekend maar op het duitse kia-forum wordt het ook al eerder vermeld.
update 30-05
sinds begin april rijdt de auto op zomerbanden verbruik en afrol geluid zijn hierdoor nog minder geworden dan ze al waren.
inmiddels is de radio vervangen en lijkt het probleem met de usb-stick opgelost.
De auto verbuikt nu iets meer dan 6.4 liter op 100km en hierbij dient dan vermeld te worden dat ik uitsluitend snelweg km maak en mij daar dan aan de maximaal geldende snelheid houd. Het nieuwe rijden is een goed middel om de kosten binnen de perken te houden. Vroeg opschakelen en constant rijden mbv de cruise control doen wonderen. Auto is lekker ruim ook met een grote berner senne achter in de bak kan er nog genoeg baggage mee.
updat 6-10-2008
Het probleem met de usb stick is met een andere stick opgelost loopt niet meer vast.
Net terug van vakantie volbepakt naar parijs en de harz verbruik een zeer nette 6.5 over meer dan 2500km. Ik vermoed dat de cruise control wel degelijk uitmaakt om netjes te blijven rijden. (verbruik wijkt niet veel af van wat fabriek opgeeft)
Klimmen in de harz met belading is eigenlijk geen probleem in 3 en 4 voldoende kracht. ook om snel een vrachtwagen in te halen. Klimt vele malen beter dan de opel die een veel te lange 4 en 5 had.
De winterbanden gaan er binnen kort weer op en dan zal het geluid flink afnemen want deze michelins die er onder zitten maken echt herrie. Ik las in het duitse forum trouwens dat de importeur in finland de bandenspanning voor beladen heeft verhoogd naar 2.5 voor en 2.9 achter. Bij verhoging van de bandenspanning met 0.3 voor en achter werd de herrie ook al minder.
updat 8-1-09
Deze week de 15000km laten doen. Paar kleinen dingen waren er wel te doen. Achterklep gasveren werken met de kou erg slecht. klep gaat maar voor de helft open en dan moet je hem zelf verder openen. Bij beurt zijn de veren gesmeerd maar merk er weinig van als ik weer in de buur tvan roermond ben laat ik ze vervangen (meer mensen hebben deze klachten volgens het duitse kia forum) Verder was de buitentemperatuurmeter in het dashbord op hol geslagen (door de kou) Hij gaf namelijk bij vrieskou 30 graden aan. De dealer houd het op een foutje dat ik ogelijk zelf veroorzaakt zou hebben aangezien er ook een mogelijkheid bestaat om fahrenheit aan te laten geven maar ik weet zeker dat er celcius in het scherm stond en geen F. Het probleem heeft zich opgelost maar het kan wel degelijk een probleem zijn (zie ook weer duits forum).
Met de winterbanden maakt de auto echt minder herrie. Ook mijn buurman met een cee'd op winterbanden ervaart nu minder herrie.
Het blijft een prettige auto. En ik zou hem zonder problemen weer terug kopen als ik nu een nieuwe auto nodig zou hebben.
Wat verder opvalt is dat de onderhoudsprijs 156 euro niet volledig is omdat daar bij iedere 15000 nog een interieurfilter komt toch vreemd dat dit niet in de standaardprijs verwerkt zit.
PROBLEMEN
- 15.500 km
De usb aansluiting lijkt soms storing te hebben. Kan dan niet meer lezen en blijft hangen in reading. (al gemeld kan eventueel aan stick liggen even aankijken 4gb)
De als accessoire gemonteerde stootstrips op de zijkant blijven hangen aan de voor deur. (nu verholpen)
de cruise control die als accesoire is ingebouwd hield er in eens mee op kon niet meer een nieuwe snelheid in voeren. Van de geheugenfunctie deed slecht een stand het maar.
Is door de dealer opgelost maar zij konden niet precies vertellen wat nu de rede was.
Zie in de laatste update bij ervaringen.
Maar metname de buitentemperatuurmeter houd ik extra in de gaten.
- Betrouwbaarheid4
- Prestaties3
- Comfort4
- Kosten4
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Kia



Uitgelicht aanbod
Lees ook

Kia Ceed Sporty Wagon - Peugeot 308 SW - Volkswagen Golf Variant

Kia Ceed Sporty Wagon 1.4 CVVT ISG (2009)

Test: Dacia Logan MCV vs. Kia Cee'd Sporty Wagon

Kia Ceed Sporty Wagon 2.0 X-ecutive (2008)

Kia Ceed Sporty Wagon 1.6 CVVT X-ecutive (2008)
