Signalement
| Uitvoering | Ioniq 5 84kWh Connect+ |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2026 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand laatst | 0 km |
De 3e Ioniq 5, Weer wat comfortabeler
De 3e Ioniq 5.
Uitgebreid naar alternatieven gekeken (Kia EV3, Skoda Elroq, Ford EV Explorer, ID4, Smart #5). Twee problemen:
Inruil bij deze dealers is een drama. De dealers proberen de 2e hands markt open te breken met extreem lage inruilbedragen.
En wat betreft prijs, compleetheid (warmtepomp bijv.) en comfort is de Ioniq 5 wat mij betreft de beste optie. Alle Volkwagen afgeleiden hebben bijvoorbeeld een vrij harde achtervering, laden op ongeveer 150 kW en er dringt veel bandengeruis door in het interieur bij 105 km.
Dus toch weer een Ioniq 5 gekocht. En met de laatste updates is de auto toch weer wat verfijnd.
Het interieur is echt stil, minder bandengeruis dan de vorig. Typisch 58 dB bij 105 km op een wat ruwe snelweg. De schokbrekers en vering zijn nog wat beter afgestemd. Nog minder korte hobbels voelbaar in het interieur.
De middenconsole is veranderd. Persoonlijk vind ik het geen verbetering, maar het ziet er mooi uit. Voordeel is dat de knopjes voor stoel- en stuurverwarming nu fysiek zijn en niet meer in een schermmenu.
De auto zou zuiniger moeten zijn. Maar dat heb ik na 2500 km niet kunnen vaststellen. Gebruikt nog steeds gemiddeld 15,5 kWh/100 km in de zomer met zomerbanden.
De batterij is vergroot. Dat is merkbaar. Het bereik is nu rond 550 km.
Snelladen en voorverwarmen lijkt ook wat verbeterd. Opwarmen kost nog maar 5 kW. Dat was 9 kW. En voorverwarmen is nu handmatig te kiezen en werkt ook nog als er minder lading is dan 20%.
Opladen laad nu bij 12 graden een korte piek zien van 265 kW en gemiddeld 190 kW over een sessie van 15%-55%.
De vorige versie kon laden met 230 kW, maar dat werd maar zelden gehaald. 150 kW werd vaker gehaald.
Er is een achterruitenwisser! Hoera! Beter zicht nu bij een stevige bui.
Het infotainment is ook veranderd. Maar ik vind dat geen verbetering.
Leuk is, dat je nu een ronde klok voor verbruik en snelheid kunt selecteren. Vind ik handiger dan de cijfertjes. Maar het gat in het stuur is te klein, of de klokken te groot. Het zicht is niet optimaal.
Apple carplay is nu schermbreed. Maar ook alleen maar scherm breed. Bij de vorige Ioniq 5 kon je split screen instellen. Links Carplay, rechts de radio of kompas of verbruik. Dat kan helaas niet meer bij de nieuwste. Waarom? Welke wijsheid heeft men hier gevolgd???
Het gevolg is dat je geregeld met knoppen aan het schakelen bent tussen carplay en de radio. Dat leidt meer af.
Ook een nadeel is dat de zoomknoppen aan de rechterzijde van het scherm alleen te bereiken zijn als je ver naar rechts reikt. Ook dat leidt weer onnodig af.
Ondoorgrondelijke keuzes....
Nog wat opvallende stappen terug ten opzichte van de vorige Ioniq 5
- De Eco-mode moet telkens opnieuw worden gekozen na het inschakelen van de auto
- Met het kiezen van de eco-mode wordt regeneratie teruggezet naar LV1.
Waarom vraag je je af. De auto slaat alle instellingen op voor de gebruiker, maar deze twee net niet.??
Rijden met aanhanger: Je kunt met een aanhanger Lane follow assist niet meer inschakelen. Dat kon bij de vorige Ioniq 5 nog wel.
En het laatste puntje; De Lane follow assist is verbeterd. Kan nu in scherpere bochten blijven volgen. En dubbele middenlijnen leidt niet meer tot slingergedrag. Maar helaas lijkt LFA slomer te reageren dan in de vorige Ioniq 5. Een bocht wordt net wat later ingezet, waardoor de auto net wat te ruim de bocht in stuurt en dat verderop weer moet corrigeren. Het voelt niet onbetrouwbaar aan, maar geeft onnodig geslinger en onrust. Jammer.
Ben ik tevreden? Jazeker. Prima auto, Alleen heb ik me verbaasd over de keuzes in software en infotainment. Was goed in de vorige en nu duidelijk wat minder. Maar je went er aan.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.








Lezersreacties (0)
Reageren