Honda HR-V 1.6 i-DTEC Elegance (2016)
autoreview
Signalement
Uitvoering | HR-V 1.6 i-DTEC Elegance |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2016 |
Jaar van aanschaf | 2016 |
KM-stand bij aanschaf | 16.000 km |
KM-stand laatst | 16.000 km |
Honda HRV
- 16.000 km
Sinds september rij ik een Honda HRV 1.6 i-DTEC
Elegance, D en heb er nu 16000 km mee gereden inclusief een rit naar de wintersport. Tot op heden bevalt deze auto mij prima. Tot september reed ik in een Volvo V40 D2. Deze auto beviel mij prima alleen de laadruimte en beenruimte achterin zijn erg beperkt. Dit was dan ook de reden dat ik helaas niet meer voor Volvo koos.
Toen ik vorig jaar februari te horen kreeg dat ik een andere auto mocht uitzoeken en beslist had om niet meer hetzelfde merk te kiezen was mijn uitgangspunt om een auto te kiezen die de wegligging van de Volvo kon benaderen. Met de Vorige auto kon ik immers ook boven de 150 km per uur nog steeds rustig sturen op de snelweg. Dit is helaas niet meer op autoweek te bepalen maar na wat gegoogle kwam ik uit op autowereld.be. Daar is wel te zien wat de wegligging van een auto is. In mijn prijsklasse bleven er drie auto`s over, namelijk Mazda CX 3, Renault Talisman en de Honda HRV.
Nadeel van de Mazda en de Renault waren de mindere laadruimte en iets minder vermogen tov de Honda HRV.
Na een eerste proefrit gemaakt te hebben was ik helemaal verkocht en heb dan ook voor deze auto gekozen.
Als ik de auto vergelijk met mijn vorige auto, dan zijh er voordelen en nadelen.
Nadelen: Erg jammer vind ik dat het dashbordkastje niet verlicht is. Zeker voor een Elegance uitvoering hoort dit erbij vind ik.
Ook een nadeel is zijn toch wel wat kleinere dieseltank waardoor ik iets vaker moet tanken dan ik gewend ben.
Tevens is het niet handig dat wanneer je overschakelt van de navigatie naar bv de muziekapp, is de navigatie niet meer te volgen. Dit was wel mogelijk in mijn vorige auto.
Voordelen: Er zijn ook veel voordelen aan de Honda HRV. Zojuist terug gekomen van de wintersport en kan ik concluderen dat de wegligging zeker niet minder is dan ik gewend ben. Ook bij 180 km per uur stuurt deze auto nog steeds rustig en ligt ook dan zeer strak op de weg. Zijn stoelen zijn zeker niet minder dan de zetels van de Volvo. Na een reis van 11 uur stapten wij uitgerust uit de auto.
Zoals Honda aangeeft dat zelfs de spatborden aan de binnenkant zijn geisoleerd, geeft een zeer rustig gevoel in de cabine. Zelfs bij veel regen is de auto nog stil van binnen en hoor je erg weinig in de cockpit.
Honda HRV waarschuwt wanneer je de voorganger te dicht of te snel nadert. Dit heeft mij tijdens de heenreis al een botsing voorkomen, dit omdat er auto`s op de snelweg stilstonden vanwege een botsing. Doordat het systeem waarschuwde had ik net iets meer tijd om te kunnen reageren dan zonder waarschuwing.
En het allergrooste voordeel is toch wel zijn nogal wat grotere kofferruimte. Tot Vorig jaar moest ik nogal wat puzzelen om alles in de auto te kunnen laden voor een wintersportreis, Nu met deze Honda hou ik meer dan voldoende ruimte over om alles te kunnen laden, inclusief 4 paar skies. Ook wanneer iemand achterin zit heeft deze persoon meer dan voldoende beenruimte.
Mijn eindconclusie is dat ik zeker geen spijt heb van deze keuze en rij nog steeds met volle tevredenheid.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.