Ford Thunderbird (1957)
autoreview
Signalement
Versnellingen | 3, Handgeschakeld |
---|---|
Bouwjaar | 1957 |
Jaar van aanschaf | 2025 |
KM-stand bij aanschaf | 56.000 km |
KM-stand laatst | 56.000 km |
De eerste rit
- 56.000 km
Ford Thunderbird 1957 – Mijn ervaring en eerste indrukken
Normaal gesproken houd ik mijn auto’s bij op het forum, maar omdat er nog geen uitgebreide review bestaat van deze generatie Thunderbird, leek het me leuk om mijn ervaringen hier te delen – mits er natuurlijk voldoende interesse voor is.
Eind mei heb ik deze Ford Thunderbird uit 1957 gekocht. Dit is het derde en tevens laatste productiejaar van deze generatie. De T-Bird werd destijds door Ford geïntroduceerd als antwoord op de Corvette C1.
Ik heb de auto overgenomen van een particuliere verkoper en ben inmiddels de vierde eigenaar. Oorspronkelijk is de auto nieuw geleverd in Zwitserland – ik heb zelfs het originele invoerdocument met stempel uit 1957 nog in mijn bezit. Daarnaast kreeg ik er het originele instructieboekje en een map vol onderhoudsfacturen bij.
De auto heeft nog steeds de originele motor: een 312 cu in V8 met zo’n 250 pk en flink wat koppel. Hij is gespoten in de originele kleur “Inca Gold” – al is hij wel een keer opnieuw overgespoten. Hij wordt geleverd met een zwarte hardtop (helaas zonder patrijspoorten) én een softtop.
Qua afmetingen is het best een indrukwekkende wagen maar niet voor Amerikaanse begrippen: ongeveer 4,45 meter lang, 1,80 meter breed en 1,30 meter hoog. Binnenin is er één zitrij, een klassieke bank, wat het interieur vrij compact maakt. Het stuur zit behoorlijk dicht op je benen!
De auto is altijd in Zwitserland gebleven. Dankzij de volledige historie die beschikbaar is, voelde de aankoop betrouwbaar aan. Ik heb dan ook ter plekke besloten om de knoop door te hakken.
Een paar dagen na de koop ben ik op vakantie gegaan en heb ik vanuit daar het geld overgemaakt. Tijdens het Pinksterweekend kon ik de auto ophalen. In plaats van via de snelweg naar huis te rijden, koos ik voor een route langs de meren en door de bergen – een rit van zo’n 1 uur en 50 minuten. Ideaal om de auto meteen goed te leren kennen.
De Thunderbird is voorzien van een handgeschakelde 3-versnellingsbak, waarbij je in de praktijk vooral 2 en 3 gebruikt. Sturen vraagt wel wat inspanning: er is geen stuurbekrachtiging, en met dat grote stuur merk je dat vooral bij lage snelheden en het inparkeren.
Op bergpassen is het prima te doen, al is het wel werken. Echt ‘hoeken’ doe je natuurlijk niet met zo’n auto, ook al werd hij destijds als sportwagen gepositioneerd. Eenmaal van de bergen af, is het op de landwegen puur genieten. De V8 bromt lekker op de achtergrond – niet te luid, maar duidelijk aanwezig – en met het raam open en de wind erbij is het echt een fijne rijervaring.
Het laatste grote onderhoud vond plaats in juli 2023. Daarbij is voor ongeveer €4.000 aan werk verricht: onder andere afdichtingen, rubbers, verlichting en het volledige remsysteem zijn vernieuwd. Sindsdien is er nog maar een paar honderd kilometer met de auto gereden, dus alles lijkt in prima staat.
De enige aandachtspunten tot nu toe:
• De remlichten functioneren momenteel niet.
• Het elektrische raam aan de passagierszijde werkt deels: omhoog via beide schakelaars, maar omlaag alleen vanaf de bestuurderskant. Waarschijnlijk een schakelaartje dat hapert.
Voor de rest is het een erg complete auto en ik zal jullie hier op de hoogte blijven houden van mijn verdere ervaringen!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.